Celulitída na brucho po sekcii

nikadavid
18. jún 2020

Čaute baby, mam taky "menši" problem. Som 4 a pol mesiaca po sekcii. Cize 30.1 som mala sekciu a o 2 tyždne nato zase som bola rezana a sita. Nakolko som dostala zapal. Ale idem k veci. Odvtedy mi zostalo ovisnute strašne brucho a mam od rany hore velku guču tvrdu. Kožu ako pri celulitide. Mam to na dotyk citelne no na druhej strane zase ako keby to ani nemam..ako ked je strpnute chodidlo. Nemate niektora s tym skusenost? Popripade co pomaha? Snazila som sa schudnut no 8kg ale z brucha nič. :/ pridam aj foto

kittyjuliette
18. jún 2020

@nikadavid ahoj,si ešte po cs krátko.To,čo je znecitlivene,tak bude postupne ok a čo sa kože týka,tak ťažko povedať.Ona sa ešte aj sama stiahne.
Ja mám po cs skoro 5 rokov a po pravde,brucho mám otrasné.
Ale je pravda,že ja som v tehu veľa pribrala a aj keď som už na pôvodnej,ak nie nižšej váhe,tak na bruchu mi ostala škaredá,vytahana koža a žiaľ aj celulitída.
Takže v mojom prípade už len pod nôž..
Ale u teba to môže byť úplne iné,ako som písala,ešte je to krátko.Mozno sa ti to časom pekne stiahne samo

majkaocka
7. apr 2021

@nikadavid ahoj ja mam niečo podobne taku starnutiu kožu som si všimla uz počas tehu tak na konci tehotenstva ze tam mam nieaky taky skok pod ráno po 1 cisárskom na a po 2 cisárskom to miesto no mam znecitlivene aj ked sa ustipnem doň nič necítim

danieli
7. apr 2021

To strpnute je predpokladam miesto rezu, dodnes mam cast, kde necitim ako predtym, sekcie mam dve, vnutri sa este hojis, ak mas pochybnosti popytaj sa urcite gynekologa, mozes mat vnutri zrasty, predsa len sekcia nie je len, ze jednu vrstvu koze rozrezu a zasiju, toho je viac...mne vnutri vyskocil uzlik, hrcka pod kozou na jednej strane, postupne sa to casom vstrebalo a stratilo, este sa ti vela zahoji, komunikuj s lekarom