Častý zápal močových ciest stále po sexe

emka123456
25. dec 2021

Ahojte, chcela by som sa informovať, či niekorá z vás neprechádzala niečim podobným. Za posledný rok som mala zápal moč. ciest už siestykrát, za posledné 3 mes - 3 atb. Už neviem ako ďalej. Vždy pár dni po sexe (1-2 dni) mi začnú problèmy - pálenie, rezanie pri močení, časté nutkanie na wc a vždy skončím na atb. Preliečim sa a situácia sa zopakuje :( som z toho zúfalá. Všetky gynekol. vyšestrenia a výsledky mám v poriadku, všetko neg , vraj ukàžkové výsledky.

Ako sa zbaviť týchto zápalov ?

Ďakujem za každú radu 🙂

loginexistuje
25. dec 2021

bol prelieceny aj partner ?

loginexistuje
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emka123456
autor
25. dec 2021

@loginexistuje nie, on nema ziadne problemy, resp nikdy ich nemal

mariejenka
25. dec 2021

Vždy, vždy , Vždy po sexe sa ist vycikat,ci mi treba netreba, Osprchovať sa alebo len si opláchnuť si pipinu, ale to vycikanie je naj.
Kúpiť si D-manosu a užívať, pit vyluh z petržlen.vnate, a sladkosti obmedziť,alebo na aspoň mesiac dva úplne vylúčiť

dr_smajlik
25. dec 2021

Ja som s týmto mala tiež v minulosti problém pomohlo mi dodržiavanie pravidiel ako hygiena pred aj po, nepouzivanie tangáčov ale len normálnych nohavičiek 100% bavlna, po sexe sa vždy vymočiť a ísť sa napiť aspoň pohár vody. Nepoužívať parfumované intímne mydlá a agresívne prášky a avivaz na spodné prádlo. Obmedziť cukry a každý mesiac pár dní piť urologicky čaj.

loginexistuje
25. dec 2021

@emka123456 to ze on nema problemy neznamena ze ta opakovane nenakazi najma ak je liecba neuspesna

pandorra
25. dec 2021

@emka123456 skontrolovať partnera, môžem sa liečiť donekonečna, kým ti to on bude prenášať.

nevenka
25. dec 2021

@pandorra no, lenze prave mna vzdy doktor vybavil tym, ze ked partner nema problemy, tak naco ho liecit. Raz sme vybavili urologa cez svokru (robila v nemocnici), tak ze ma povedat, ze ma problemy a ze ho vysetri. Muz na to zabudol q povedal mu popravde, ze on problemy nema, ale ja stale. Tak aku prednasku mal, ze co ho ma co zena posielat po vysetreniach, ked mu nic nie je. Povysetroval ale. A mal vsetko negativne. Vybavene. Chodila som potom na imunologiu a aj tam sa nic neporiesilo.
Takze niekedy je to tak...

anonym0001
25. dec 2021

@emka123456 mozem sa opýtať, koľko máš rokov? Mne toto začalo po 35 s novým partnerom. Riešenie som nenašla.

emka123456
autor
25. dec 2021

@anonym0001 ahoj 29, tiez mi to zacalo pred rokom a pol s novym partnerom, nikdy predtym som zapaly nemala :(

ivaa_
25. dec 2021

Presne toto ja to isté. Doužívala som atb a mohla som užívať ďalšie lebo som mala zasa zápal. A tiež vždy po sexe. Výsledky všetky ok . Akonahle po sexe hneď pod sprchu a cikať. Odvtedy chvalabohu ok

imrai
25. dec 2021

@emka123456 aj ja som to mávala v minulosti pri bývalom, vymenila som partnera a odvtedy mám pokoj 😁 (nie kvôli tomu, ale ozaj to úplne prestalo) Dobré sú na to aj brusnice

nikpa
25. dec 2021

@emka123456 treba preliečiť aj partnera, jednoznacne to máš od neho. Aj keď možno jemu nič je, je prenášac, niečo ti od neho vadí. Ja som si týmto prešla a nakoniec stačilo aby sa preliečil partner.

biankaaaa
25. dec 2021

Vycikať a osprchovať sa pred aj po...je to síce zabijak romantiky a spontánneho styku, ale zápaly sú preč

desore
26. dec 2021

@emka123456 Jedny antibiotika hadam partnera nezabiju. Plus hygiena a vaginalne probiotika.

pandorra
21. aug 2023

Bol na kontrole aj partner?

nevenka
22. aug 2023

@nikpa u nas nepomohlo ani toto...