Často sa opakujúci zápal močových ciest

rain15
18. jún 2024

Ahojte žienky, čo vám pomohlo pri často sa opakujucom zapale močových ciest ? lekar mi da vždy antibiotika ale to tiež nie je cesta...ja ani neviem povedať, že z čoho to mám nakoľko sa mi to objaví ako keby z ničoho nič...dakujem za pomoc lebo som zufala :(

salamistka
18. jún 2024

Vyskúšala som už všetko možné, ale jediným riešením je u mňa neustále, hlavne v lete piť po dúškoch, lebo ja som pila len keď som bola smädná, ale to je už neskoro, neustále sa musím nalievať vodou, keď niekam idem, stále musím so sebou nosiť vodu (na čo som často predtým zabúdala), počas cvičenia, pred spaním, po zobudení, pred jedlom, po jedle...proste stále, po celý rok, aj v zime aj v lete a nesmiem zadržiavať. Ja som dokonca chytila zápal aj z toho, keď som bola na dcérinom školskom vystupovaní a dlhšie som stála na jednom mieste na dlažbe, cez nohy som prechladla a to som mala teplé čižmy.

ivana3111
18. jún 2024

@rain15 posilnit imunitu probiotikami , hlivou ustricovou, cordyceps - huba priaznivo pôsobí na imunitu ,obličky, mocove cesty, urinal d manosa každý večer pred spaním preventívne, brusnicova 100% stáva, obmedziť jednoduché cukry a dat sa do pohody, samozrejmosťou je vylúčiť prenášanie baktérií cez partnera , najlepšie vedieť, čo ti vychádza z kultivácie moču, ak je to E.coli - najčastejšie spôsobuje zápaly mocovych ciest, pomôže ti vyššie uvedené, avšak ak sú to nejaké ureaplazmy, chlamydie nebodaj, tak to chce cielene atb na konkrétny druh baktérie no. A ďalej to ma aj psychicky podklad - mne sa to neustále vracalo pri nadmernom strese a tiež problémovom partnerskom vzťahu. Ešte spomeniem hygienu- utierat sa výhradne spredu dozadu, pred stykom a po stále cikat, najlepšie sa aj umyť čistou vodou ty aj partner a tiež nosiť len bavlnene pradlo. A ten pitný režim vyššie uvedený je tiež dosť podstatný- aspoň 2l čistej vody denne + môžeš preventívne aj tu brusnicovu stavu 100% bez cukru - napr v DM drogérii majú. Dávať pozor na prechladenie od zeme.

meganka13
18. jún 2024

u mňa pomohlo len dodržiavať všetko dokopy. Ako baby píšu vyššie veľa piť, mať nohy vždy v teple (sandálky s holými nohami si môžem dať pri teplote 37+), nesadať na zem, schody..., bavlnené spodné prádlo, žiadne tangáče, hygiena a cikanie pred/po styku, D manóza pri aj tých najmiernejších príznakoch, psychika robí tiež veľa, močové cesty sú vraj spojené so vzťahmi s ľuďmi a ešte neholiť sa v intímnych partiách. Síce je to teraz nemoderné, ale ja mám odvtedy pokoj a už roky som nemala zápal a to môj vrchol bol 14 x za rok na ATB. Tiež mi vždy len predpísali ATB, skončilo to tým, že som na nich alergická, začnem sa dusiť. Potom som už hľadala iné možnosti ako sa vyliečiť. Prípadne si dať urobiť kultiváciu, čo ti zápaly spôsobuje.

pininka1
18. jún 2024

Tiež dodržiavam viacero opatrení, a pijem aj mesiac blokurimu s D manozou. Nohy stále v teple, zvýšená hygiena a pod..

rain15
autor
18. jún 2024

Dakujem zienky za rady, lebo moj lekar riesi uz len to, ze ten zapal mam ale presne som potrebovala vediet ze co robit aby som to nemala kedze sama neviem povedat, ze co to moze u mna takto stale spustat

katkajurcova
18. jún 2024

@rain15 mavala som to, odporucam dlhsiu pauzu od pohl.styku, je to z toho alebo z bazenov, tym sa vyhybaj nadaleko kedze tam dole nemas dostatocne silne dobre bakterie. Treba vela pit aj urologicke caje, vybudovat silnu posvovu mikrofloru (cipky, jest probioticke potraviny), po pohl.styku vymocit, umyt, natret tam dole vhodnym na to urcenym mastnym kremom - navod od mojho gyndu a odvtedy mam sväty pokoj.

katkajurcova
18. jún 2024

@rain15 ked beries antibiotoka, zabiju ti posvovu mikrofloru co je vstupenkou pre mikozu. Je to zacarovany kruh a dobry gyndo to ma vediet. Citaj moj navod nizsie

walentina7
18. jún 2024

Rozsiril mi urolog močovú trubicu. Odvtedy dobre.

22tanulka
18. jún 2024

Začni pijávať aróniu .Stavu kúpiš aj v dm drogérii. Dávaj si tak do pohára,ako keď si robíš sirup

salamistka
19. jún 2024

@katkajurcova ja napr. zápaly moč. mechúra neriešim s gynekológom, ale s urológom, ktorý mi predpíše ATB, nemávam mykózy vôbec