Bývajú aj v prsiach uzliny?

13. máj 2024

Baby prosím vás uzliny sú aj v prsiach? Strašne ma bolí na jednom mieste ale len na dotyk. Keď si chytím ten bod ale ak sa niekam prsiami opriem tak cítim iba na jednom mieste bolesť ale veľkú. Je to dole, prsia od spodu

babovka2321
13. máj 2024

Uz davno si mala byt u lekara.

autor
13. máj 2024

@babovka2321 bolí ma to len od dnes, neviem kedy dávno

zuzi0911
13. máj 2024

Áno sú tam uzliny ,ale aj cysty to môžu byť atď
Treba ísť radšej na sono

autor
13. máj 2024

@zuzi0911 na sono som bola v septembri. Prsia boli čisté

autor
13. máj 2024

Mám 11 dní do menštruácie.. Mňa pred ms vždy bolia prsia. Ale nejak sa mi to zdá skoro

viestta
13. máj 2024

od septembra ubehlo pol roka. Zajtra na chod na gyndu

zuzi0911
13. máj 2024

Ono sa všetko môže zmeniť za sekundu . Teraz máš bolesť. Niečo tam byt môže.

magdah
13. máj 2024

Netreba hned mysliet na najhorsie. Priklanam sa k verzii, ze ide skor o benigne zmeny v priebehu cyklu. Ale ano, jednym usg vysetrenim urcite nic nepokazis.

autor
13. máj 2024

Tak ďakujem, ste ma vystrašili akurát tak..

jj_anka
13. máj 2024

Ja sim dnes bola a presne mi hovoril, že môže byt aj uzlina, ja som mala cystu vodovú a citila som tlak, aj som ju nahmatala. Vybral to ihlou. Bola som aj ja nedávno na sono, ale treba ísť, keď sa niečo nezdá.

taktotedanie
14. máj 2024

To mas skoro pol roka, uz nepodstatne zajtra hned gynekolog a nove sono

jj_anka
14. máj 2024

@taktotedanie to ma 8 mesiacov

kiwi3
14. máj 2024

a co ti mali napisat, ze kasli na to, ze urcite sa nic nedeje? ved neblbni, jedna navsteva lekara... pravdepodobne to mas nejaku cystu, z ktorej ti odoberu punkciou tekutinu a behas dalej

pkgirl30
14. máj 2024

ja mám vždy veľké bolesti pŕs aj desať dní pred menštruáciou a ovulaciou, prsia samú hrčku až tak ma bolia uzliny ze tú bolesť cítim až do rúk, doktorka o tom vie že mám také prsia a pravidelne mi robí sono, ale ak si z toho nervózna tak pre istotu choď k doktorovi

taktotedanie
14. máj 2024

@jj_anka dobre tak 8, nech mate pokoj v dusi, nieje to jedno 7 ci necelych 7 alebo takmer 8?
Boze 🤦🏻‍♀️

jj_anka
14. máj 2024

@taktotedanie ja len na margo toho, že autorka píše , že bola v septembri a niekto ďalší, že ubehlo pól roka, tak ubehlo 8 mesiacov, čo na zmenu v prsnikoch stačí, tak až tak jedno to nemusí byť. Ja, ale pokoj v duši mám, ja keď treba idem aj po štyroch mesiacoch . Nedávno tu bola 24 ročná kočka , čo mala po pól roku rakovinu, tak keď je problém, treba ísť, aj keď som bola na sono minulý týždeň.

autor
14. máj 2024

Aj tak ma nezoberú na sono hneď veď je čakacia doba 2 mesiace

autor
16. máj 2024

Dr povedal že za pol rok sa tam nič nevytvorí

jj_anka
16. máj 2024

Tak toto je pekná blbsoť. Mne sa stihlo vytvoriť .

simca06022011
16. máj 2024

no ja ti poviem len tolko: SONO aj ked napisu ze prsia ciste, vidi HOVNO. A to prepacte za vulgarnost, ale mna to neskutocne vytaca. Vyberali mi nador z prsnika pred rokmi, chodila som ze ma prsnik boli a atd dlshie amam ho proste hrcaty cely. VSTEKO OK... hanbila som sa proste to chytit a ukazat, a uz ked som mala dost, mesiac som ledva ruku zdvihla, tak som sa vytocila, isla ako samoplatca, lekarke ukazala ze aha tuto, toto.... a uz bola cela hotova. O tyzden ma cakala biopsia. A kazdu chvilu kontroly, mesiace... nakoniec som si dala utvar, odstranit (2x3x4 cm, zo spodu prsnika, takmer na "rebrach" by som to opisala)... predtym hadam sono 5-10x A NIKTO NIC. ak si zena sama nepozrie prsniky, neskotnroluje, utvary neukaze, som presvedcena o tom, ze malo ktory lekar to jednak nahmata a ze sono to odhali (to posprtkanie palickou po kozi, minutku? haha... )
Teraz je to v podstate az na bolest tak isto, ja prost emam nabeh na hrce a kadeco, ale detto nic nikto na sone "nevidi" a vsetko je ok... a to mam naozaj velke prsia, som priam pobavena tym, ze sono trva minutu...
Na tovjom mieste idem na sono alebo k dr aj ked iba pre istotu, boliet ta moze aj z udretia/odtlacenia, rozne hrcky, cysty, utvari sa robia aj bezne (aj ja som priklad) aj pocas cyklu rozne sa spravaju, bolia... ale nie je to nieco co treba bagatelizovat.
A samozrejme aj za pol rok sa vytvori... najma ak napr. ako pisem na zaciatku si na sone nieco nevsimli.

simca06022011
16. máj 2024

@simca06022011 a samozrejme, doplnim, ak je to zrazu... cize nezazivas toto kazdy mesiac... lebo mna napr. castejsie bolievaju prsia, aj kadeco sa mi v nich objavuje (ale na tych istych miestach, rovnake.. len cyklus na to nejak vplyva )