Búrlivá menopauza

8. sep 2021

Prosím ma niekto niečo naozaj overené, čo pomáha zmierniť príznaky menopauzy? Strašne návaly tepla a neovladatelna podráždenosť, až depresia.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkabg
8. sep 2021

A mozem sa opytat kedy to zacina.?Som narodena 1984 a teda zacinam.chytat depky ze to na mna ide....nocne potenie,pribrala som,podrazdenost....cyklus zarial top

autor
8. sep 2021

@katkabg ročník 87

luccija
8. sep 2021

A máš ju už potvrdenú?si úplne bez menzesu či občas ešte dostaneš?ja som rozhodnutá určite, keď to príde ísť na hormóny.Telo sa s tým lepšie vysporiada moja mama ju brala od 49 r a prešla tým bez jedného priznaku a nepríjemnosti.

luccija
8. sep 2021

@katkabg mne povedal gynekológ, že väčšinou tak ako mama, babka čomu sa mi nechce veriť veď každý sa rodí s iným počtom vajíčok, ale tak asi vie...moja teta žijúca v zahraničí prišla do menopauzy v 59 r a ma 3 deti.

andrejka1974
8. sep 2021

@luccija dost neskoro nestras ma ak po rodi och mam sa na co tesit moja mama az v 57 ja by som najradsej uz teraz mam 47 a pol

autor
9. sep 2021

@luccija menzes ešte mám, ale už rozhádzany a krvácanie neobvykle silné

retatka
9. sep 2021

Tak to teda riadne skoro ideš do menopauzy ,ako ženy obvykle idú..Gynex kvapky sú veľmi dobré,skús a kúp si v lekárni menopauza test .Na take prvé samodiagnostikovanie postačí a potom smer gynekológ ..

luccija
9. sep 2021

To Ti môžu len nejaké hormóny chýbať robili Ti hormonalny profil a AMH rezervu vajíčok?či tie polycysticke vaječníky.Este si príliš mladá, ale všetko môže byť...a čo Ti navrhol kyretaz?lebo ja som teraz po očkovaní nedostala už 2m menzes;(hlavne sa o to zaujímaj moja švagriná aj pol roka nemala stále do nej tlačili ATK potom vysadila zase nemala, až zmenila doktora a chýbali jej hormóny dostala liečbu a všetko je v poriadku.
Ak si naozaj v menopauze telo potrebuje esteogeny bolo by fajn ísť na hormóny, ale oni berú oficiálnu menopauzu, keď rok nemáš menzes.tiez som sa zľakla čo to neprišlo, ale lekár povedal, že to je len nejaký výkyv.Stitnu žľazu máš v poriadku?

luccija
9. sep 2021

@andrejka1974 ale čo si buď rada aj, keď to je otrava.Ja mám pár kamarátok čo po 40 tme prišli do menopauzy a veľmi sa zmenili vrásky, pribrali suchá pošva o psychike ani nehovorim ešte nám nie je treba také stavy🙂

dedincanka131
24. jún 2024

To isté mam ja. Teraz som 2 roky v menopauza no neskutočne návaly, som obmedzovana kdekoľvek ísť lebo sa potím neskutočne. Len čo urobím par krokov už som spotená. To radšej by som vrátila menštruáciu 6 dní vydržala a mala pokoj teraz otras. 🙆🙆🙆

dedincanka131
24. jún 2024

@dedincanka131 začala som piť čaj na menopauzu no uvidím výsledok, lieky žiadne nemôžem lebo som 17 rokov sledovaná na onk. koli zhubnému nádoru hrubého čreva 🙆🙆🙆