Budúce matky - diabetičky

pattricia5
29. aug 2017

Dobrý deň. Chcem sa spýtať či sú v tejto skupine aj tehotné mamičky s diabetom.

unctadorg
29. aug 2017

Ja som mala diabetes v tehu. A ostal aj po tehotenstve🙂

pipka89
30. aug 2017

Ja mám diabetes, som v 11tt. Síce nie I.typ,ale MODY, inzulín si však pichám. Prvé týždne to bolo divoké,teraz už lepšie. Tešíme sa v II. trimestri na inzulínovú rezistenciu. 😒😄

pattricia5
autor
30. aug 2017

Chcela by som sa Vás spýtať, aké ste mali výsledky hemoglobínu 🙂 mňa moja diabetologička tak vystrašila, že sa bojím aby bolo malé v poriadku

unctadorg
30. aug 2017

@pattricia5 okolo 110. Bezna anemia, tak som brala zelezo do porodu aj po

pattricia5
autor
30. aug 2017

@unctadorg Ďakujem veľmi pekne 🙂 verím, že všetko dobre dopadlo

pipka89
30. aug 2017

Myslíš glykovaný hemoglobín, či HGB v rámci krvného obrazu? Lebo z hľadiska DM je pre bábo rizikový ten glykovaný, ktorý zisťuje práve diabetológ.

unctadorg
30. aug 2017

@pattricia5 jasne ono ak hb1ac co pise hore kocka som mala v norme. Ked dodrziavas dietu a inzulin tak nie je problem 🙂

pattricia5
autor
31. aug 2017

@pipka89 Myslela som aj glykovaný 🙂 mňa aj dosť zaujímalo to, či ste pri hypoglykémií jedli sladké, pretože ja si ničím iným, ako je sladké nedokážem zvýšiť cukor a diabetologička mi povedala nech sladké nejem. (nemám s ňou dobry vzťah)

pipka89
31. aug 2017

@pattricia5 Samozrejme, na hypo mám po ruke vždy maly krabičkový džús, to je prvá pomoc. Potom to ešte doplním nejakým keksom a vec vybavená. Záleží, koľko si nameriam...toto funguje pri nejakých 2.3-2.5 mol/l. Hypo v tehu netreba podceňovať, preto je dôležité rýchlo glykemiu zvýšiť, a to sa ti podarí len jednoduchými sacharidmi. Určite nie je dobre jesť sladké mimo hypo-epizód, aby si si zbytočne nerozladila cukor, ale na zahnanie hypa je to treba.

unctadorg
31. aug 2017

@pattricia5 neviem ako inak by si si zvysila cukor. Ja som tiez do seba hned dala co bolo po ruke. 🙂

pattricia5
autor
3. sep 2017

@pipka89 Som toho istého názoru, tekuté (sladké) je lepšie pretože sa ti dostane skôr do krvi. A momentálne som natom tak, že v noci a ráno mám 2,2-2,6 som na inzulinovej pumpe, mením si bazal aj bolus, ale zatiaľ neúspešne.

pattricia5
autor
3. sep 2017

@unctadorg To som povedala aj ja svojej lekárke. Sladké jem len ak je hypo inak nie. Ona mi povedala, že sladké jesť nemám v žiadnom prípade 🙂

unctadorg
3. sep 2017

@pattricia5 rob podla svojich pocitov! Sorry ale toto odporucanie je chore......

pattricia5
autor
5. sep 2017

@unctadorg Súhlasím s tebou