Bolestivý pohlavný styk.

29. mar 2020

Dobrý deň,mám 18 rokov a stále bolesti pri pohlavnom styku. S partnerom som 1 a pol roka a prvý krát sme to skúsili, keď som mala 17. Keď sme to skúšali znovu a znovu, bolelo to tak isto. Teraz po roku bolesť neprestala, ale už sa dá zniesť. Gynekologička povedala, že som po fyzickej stránke v poriadku, a máme použiť s partnerom lubrikačný gél. Ale ani ten nepomáha. Každý raz, keď do mňa vnikne cítim len bolesť. Dokonca aj prstami ma to bolí. Aj pri gynekologickom vyšetrení. Partner je zhovievavý, trpezlivý. Lenže mňa to trápi, lebo sa necítim ako ostatné ženy. Už neviem na koho sa mám obrátiť, preto píšem sem. Za odpoveď vopred ďakujem.

bluka2
29. mar 2020

Skús inú gynekologicku

iwesska
29. mar 2020

Ja ti rozumiem. Mam daleko po 18, manzela 11 rokov a presne toto,co ty. Ziaden gynekolog problem nevidi a neveria,ze by to bolelo,no co ti poviem🤷‍♀️ A to som mala aj ineho partnera a bolo to rovnake. Jedine,co to ciastocne zlepsi,je megavela lubrikantu ale prvych par minut to boli ako noz keby ma bodal🙄

jajka71
29. mar 2020

V tomto smere je dolezite najst odbornika, lebo su dve moznosti, resp.3. Niektore zeny su tam vraj uzsie ako ine a moze ist o fyziologicky stav, moze byt ze ste nekompatibilny (partner je viac obdareny a nezmesti sa) alebo moze ist o stav, kedy sa ta oblast stiahne zuzi...niekedy liecba trva aj niekolko rokov kym sa to podari zriesit (blok zeny nemusi byt vedomy, nemusi byt zo strachu a obav). Je preto dolezite najst odbornika ktory ta riadne vysetri a navrhne riesenie.

jajka71
29. mar 2020

@iwesska https://www.idelyn.sk/Article/34/ked-sa-dvere-z...
Pride mi najpravdepodobnejsi tzv.vaginizmus len z toho co pises osobnu skusenost nemam len som sa s tym stretla u klientiek v tvojom veku....
Moje klientky sa hambili priznat lekarovi ale treba to riesit lebo tak si to neuzije ani jeden.. na trpitelsky vyraz sa muz pozerat nebude

jajka71
29. mar 2020

@iwesska vaginizmus mi pride najpravdepodobnejsi, nieje to lem vec 20 rocnych ak.sa to nelieci resp.neriesi tak to mozu prezivat aj 40tnicky...

iwesska
29. mar 2020

@jajka71 Nemyslim,ze je to ono. Mna to vyslovene boli hned v tom otvore, akoby ma trhali ( nieco ako ked si chytis zvutra prstom lice a tahas ho do maxima smerom von. Podla mna som uzka a pevna,boli ma to aj u gyndy pri vysetreni) a potom pichanie hlboko vo vnutri (mam obratenu maternicu, tak velmi zalezi od polohy). Odrodene mam 2 sekcie,takze ani toto mi zial nepomohlo. Neviem co je to sex bez bolesti. Ale je pravda,ze kedze to mam spojene len s bolestou,tak ma to ani nebavi a vyhybam sa tomu ako sa len da. Hovorila som to kazdemu gyn.,s ktorym som sa stretla (zen,muzi..) nie raz a povedali mi :"tam vas nema co boliet,ostatne to neboli"..ze diki🤦🏻‍♂️

jajka71
29. mar 2020

@iwesska kto to nezazil nevie, treba najst odbornika ktory sa vyzna, v hlave to isto nieje sni vam nesibe....

jajka71
29. mar 2020

vaginizmus nelieci gynekolog ale idealne klinicky psycholog alebo psychoterapeut, urcite https://www.google.com/search?client=ms-android...

autor
29. mar 2020

@iwesska ste veľmi silná žena že to zvládate “trpieť” prakticky celý život🙏🏼skúsim sa obrátiť na dalších odborníkov a dúfam že s tým niekto niečo dokáže urobiť

elizme
29. mar 2020

Ahoj... Ja mám s tým tiež problémy, môj gynekológ povedal že som na začiatku užšia a tá koža čo je tam sa pri vniknuti vždy natrhne a to bolí. Dal mi na to špeciálny gél, ktorý keď používam, sa to lepší, lebo on napomáha hojeniu, a ja v ňom aj kyselina hyalurónová, ale aj tak nie som spokojná. Navrhol mi aj riešenie že by mi to narezal... Ale povedal sám že by to nerád robil, bolo by lepšie keby sa to mohlo radšej samo bez jaziev zahojiť a natiahnuť, odporučil mi sa kvôli tomu sexu nevyhybat a proste to skúšať. Hm a ten gél neviem či sa dá aj na Slovensku kúpiť. Každopádne na tvojom mieste to môže mať rôzne príčiny, ako prvú by som vyriešila testy, nechaj sa otestovať na všetko od mykoplaziem po neviem čo. Ak tvoj partner mal pred tebou iné partnerky, kľudne ťa mohol niečím nakaziť a to spôsobuje problém dlhodobo... Nikdy nevieš a z mojej skúsenosti nie každý gynekolog ti urobí testy na všetko.

monkabohdalova
29. mar 2020

Ahoj, nie si v tom sama, ja to mám tak isto už akoro 4 roky🙂

iwesska
30. mar 2020

@jajka71 No ved sa chystam zmenit k takemu,co viem,ze pacientky aj pocuva a riesi. Len aj z tohto mam strach,lebo ti chlapi maju o bolesti este mensiu predstavu ako zeny. Oni to bezbolestne zasunu kdekolvek,ale ja mam pri ich vysetreni od bolesti slzy v ociach,ako su necitlivi. Vidia to a neveria mi to.🤦🏻‍♂️Ale ako naco by som jaukala,keby ma to nebolelo? Aby som bola zaujimava? 🙄

iwesska
30. mar 2020

@elizme Presne toto bude aj moj problem. To roztahovanie vchodu je strasne bolestive,potom to uz je ok. Gynda tiez povedala,ze tam nevidi nic,ziaden zapal,len je mozne,ze pri sexe to nie je take elasticke ako by malo a to boli. Ako sa vola prosim ta ten gel? Ak aj nie ten konkretny,nieco podobne pozriem tu.

iwesska
30. mar 2020

Co ja viem,ani nie,to skor moj muz ma bozsku trpezlivost😂

elizme
30. mar 2020

@iwesska volá sa to ialugen plus... Na hojenie rán by tam mal byť popis... Pozerala som to aj na slovenských stránkach a majú ho, tak môžeš skúsiť.

canany
30. mar 2020

Ja som raz haladala kadejake lubriknaty a snorila, ze co existuje a nasla som na anal znecitlivejuci lubrikant, take nieco ste neskusali? Mozno len na zaciatku a potom sa to znectlivenie snad pominie. Neviem, nemam to odskusane, len viem, ze to existuje.

jajka71
30. mar 2020

@iwesska su aj take, ktore sa robia dolezitymi, no su take, co trpia tym vaginizmom a su zeny, ktore su tam jednoducho uzsie, tak sa to riesi so psychologom alebo s gynekologom, podla toho, o ktory problem ide, je fakt, ze niektore zeny to zabalia ked ich gynekologovia odpalkuju, ze tam nic nevidia a ze si to len namyslaju....

brna1989
13. apr 2020

Baby a mali ste niektorá kvôli vaginizmu aj pôrod typu,že ste nevedeli vytlačiť dieťa,či to s tým nemá spojitosť .

kubo7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz