Bolestivý močový mechúr napriek čistému moču

zuzka1120
10. aug 2017

Ahoj, ach prosím o radu ak má niekto podobné skúsenosti.
Snažíme sa o dieťa ale stále sú nejaké problémy.... Predvčerom som bola u gynekológa, že mám asi zápal močového mechúra pretože ma bolí a mám nepríjemné pocity pri močení. Povedal že mám moč negatívny. Poslal ma domov. Včera som bola na urológii, sestrička poslala na kultiváciu moč mám dostať zajtra výsledky, no dnes je to už naozaj neznesiteľné... Volala som sestričke, že mám zhoršený stav a povedala mi , že ona tomu nechápe pretože mám úplne na pohľad čistý moč.
Stretol sa s tým už niekto? 6e mal niečo s močovým mechúrom napriek tomu , že bol moč čistý?
ĎAKUJEM

dominika6
10. aug 2017

@zuzka1120 ja mám zápaly často a pomáha mi urinal tabl. treba to brať hned ako cítiš prvé príznaky..potom je neskoro,treba piť veeeeeeeela čistej vody a chrániť si spodok a kríže.aby boli v teple.

dominika6
10. aug 2017

@zuzka1120 a zožen si čerstvé alebo zavárané brusnice..a jedz

pink_lady
10. aug 2017

Môžeš mať zrasty, endometriozu... Tu na sone nie je vidieť... Mne napr len ct odhalilo ze mam zarastený mechúr, črevo, maternicu dokopy... A tuším aj vajecnik... Na ňom mam endometrioznu cystu... To by mohla byt aj príčina neplodnosti u vas

pink_lady
10. aug 2017

@zuzka1120
@zuzka1120 nemaa náhodou okolo ovulacie? Ja sa vtedy Ledva vycuram...

zuzka1120
autor
10. aug 2017

@dominika6 máš na mysli ten urinal akut forte? Lebo to mám doma, len teraz som v robote, neviem si dať.
Koľko treba brať za deň?

dominika6
10. aug 2017

@zuzka1120 ano ten..na krabičke je postup,

pininka
10. aug 2017

Ja mavam od decka zapaly, a nir vzdy sa to v moci ukazalo. Urcite si daj nieco od bolesti, ak mas v kabelke, ja som si davala kazde 4 hodiny paralen,lebo bolesti boli hrozne a ten urinal, ale povacsine som skoncila na atb. Mozno by bolo dobre zobrat moc aj parnerovi, mozete mat nejaku infekciu obaja.

zuzka1120
autor
10. aug 2017

@dominika6 už som si včera kúpila vitamín, čisto brusnice s vysokým obsahom, ale žiadna úľava žiaľ :(
@pink_lady práveže mám obdobie pred menštruáciou....mám dostať dnes- zajtra. Ja už som myslela na také horory, či to nemôže byť mimomaternicové tehotenstvo a tlačí mi niečo na mechúr alebo ja nevieem:( Snažíme sa len druhý mesiac... Tešila som sa čivôbec dostanem menštruáciu, či by som už nemohla byť tehu...ale s takýmto zdravotným problémom neviem či by som chcela byť tehotná :(

hivanik
10. aug 2017

@zuzka1120 ..kup si probiotika a zvys prisun vit C., vela tekutin, susene brusnice, cerstve hrozno popripade urol.caj a urinal

dominika6
10. aug 2017

@zuzka1120 radšej čerstvé brusnice

hivanik
10. aug 2017

Suhlasim ze cerstve su lepsie ale susene si mozes chrumat aj v robote...a niekde som citala ze kostky z hrozna obrusuju steny a tym padom sa tam neurzi ziaden patogen....

@zuzka1120 pred otehotnenim som si presla tym istym...dobre su aj sedave kupele napr.petrzlen alebo morska sol a mam odskusame aj Rosalgin

kiara3
10. aug 2017

@zuzka1120 no a od kedy ti zacali tieto bolesti?Ked ste sa zacali snazit?Mna tiez bolieval spodok ked sme sa snazilkovali...tiez mam od detstva problemi s mechurom...aj som sa pred otehotnenim liecila u urologa mala som tam bakteriu ktora tam nems co robit...aj teraz po porode ma boli an na dotik v podbrusku...na gynekologii bolo vsetko ok

chemik111
10. aug 2017

Ked ide len o urologicky problem, najlepsie brat D-manozu. 2g v davke a prve dni pokojne kazde 3 hodiny, potom zniz na ca 3x denne davkovanie. Da sa kupit cista v sackoch po 2g, alebo "Uroval D-manoza" 15 sackov sa predava v lekarnach. Inak, vseobecne je lepsie z hladiska zlozenia uzivat Uroval a nie Urinal...
Podpor ozdravny proces pitnym rezimom (podla tvojej hmotnosti) 2-3 litre vody a bylinkovych cajov/den. Caje urologicke, zihlavove, praslickove, z brezovych listov, chanca piedra,....
Drz sa, su to neprijemne infekcie - ak kultivacia potvrdi bakterialnu infekciu, treba riesit samozrejme. Aj antibiotika existuju prirodne a velmi ucinne (nap. Citricidal, GSE, vytazok z grepovych jadier), avsak pri urologickych infekciach je z dovodu rychleho nastupu ucinku niekedy nevyhnutne siahnut po synetickych ATB - poziadaj lekarku o co najsetrnejsie, kedze sa snazite o babo 🙂
A samozrejme vitaminy - hlavne uz spominane C. Vo vhodnych formach ako askorban, citrat alebo v lipozomalnej podobe mozes ist na "mega" davky ca 5-6g denne, prve 3-4 dni kludne aj 2g kazde 4 hodiny. Nemusis sa bat nicoho, len nepouzivaj kyslu formu vit. C (kys. L-askorbovu) - ak mas len taky po ruke, tak mensie davky do 2g denne, zo zaciatku (3-4 dni) 1g kazde 4 hodiny.

zuzka1120
autor
10. aug 2017

@kiara3 Snažíme sa druhý mesiac a takto intenzívnejšie cítimm tieto ťažkosti 2-3 dni.
Predpísal mi Monural 3g, pretože sa mi bál dať antibiotikákeďže môžem byť tehu. Mám tam baktérie.

marina24
10. aug 2017

prosím ťa pekne...slovám " moč čistý" never ani vo sne !!!! Pomaly nikdy som nemala bielkovinu ani krv v moči, nikdy, a mávam zápaly na mesačnom poriadku, stačí, že sa prechladím,ofúkne ma, hneď som bežala k urologovi, a ten tam nezistil nič a ešte sa na mňa díval ako na blázna,a ja som šalela od bolesti mechúra, a pálenia pri močení,som sa stien chytala( po tom,ako som sa trebárs kúpala v studenšej vode, či som sa zle obliekla do zimného počasia),nikto nikdy neprisiel na to, čo mi je a čím to je spôsobené, nakoniec, že " som citlivejšia na chlad",to bol celý zíver, zápásim s tým od malého decka...
úri sebe mám vždy, VZDY urinal akut tabletku,davam si hned vde naraz, plus brusnice, d manosu, a urologicke caje, si prechladla,ak si chodila bosa po dlazke, alebo si sa kupala v studenej vode,cez tieto horká...moč. mechúr nemiá prečo bolieť, jedine preto,lebo je zapálený !!a prechladnutý....viem o čom hovorím.....🙂 mávam to viac ako 10 rokov. Daj si preto povedať, kašli na to,čo ti hovoria, samozrjeme, že máš zápal, niekedy výsledky sú nedobré a skreslené, treba saa vyliečiť sám- písala som vyššie a min. 3 litre tekutín za den.! držím palce..a inak,máš to prvýkrát?ci?ak áno,a máš po 20-ke a mas to prvy raz si hviezda a máš šťastný život🙂 ja to mám od 9 rokov

zuzka1120
autor
10. aug 2017

@chemik111 Veľmi pekne ďakujem za rady. Medzitým mi volali z urológie, že sa im podarilo urýchliť výsledky. Našli tam baktérie, ale bál sa mi predpísať antibiotiká keďže mi chcel dať také čo sa v tehotenstve nesmú užívať ( a tie ktoré sa smú čiže penicilínové- na tie mám alergiu)
Predpísal mi Monural 3 g a povedal, že budeme po telefóne, že ako mi je.
Bol veľmi milý a korektný.

hivanik
10. aug 2017

Niekedy aj prehnana hygiena moze oslabyt prirozenu floru a tym padom lahsie preniknu bakterie. U mna sa palenie prejavovalo aj ked zo vzoriek sa nepreukazali ziadne bakterie. A vtedy mi uz zufali lekar naordinoval "len" probiotika a postupne sa to zlepsilo.

kiara3
10. aug 2017

@zuzka1120 ja som to tiez takto mala podobne tiez bolesti...mala som tazkosti s mechurom aj som sa preliecila ale bolest v pod brusku neprestala a vzdy ked sme s musom skusali ma bolelo v podbrusku...aj pret mrchou...tak ci nemas as tymto spolocne ked s muzom skusate...napr moja mama je alergicka na muzske spermie ale to ma po rokoch teraz

zuzka1120
autor
10. aug 2017

@marina24 Marianka si veľmi milá🙂
Mám 23, pred pár rokmi som zápasila so zápalmi močových ciest asi rok a pol sa mi to neustále vracalo, no od vtedy to mám teraz prvý krát ale je to iné...vtedy sa mi až cikať nedalo tak neskutočne to bolelo, no teraz sa mi dá úplne v pohode cikať, až keď zastavujem cikanie je to veľmi veľmi nepríjemné a neviem sa poriadne vyprázdniť a v malých časových intervaloch behám na toaletu.
Je to veľmi nepríjemné viem :( Mrzí ma, že tým trpíš.

chemik111
10. aug 2017

@zuzka1120 monural je sirokospektralne ATB, takze sa uz riesi bakterialna infekcia. Krasny den a nezabudni, ze s usmevom je vsetko lahsie - aj uzdravovanie sa 🙂

alicka850
10. aug 2017

aj pri častom sex. styku /píšeš, že sa snažíte o dieťa/ môžu byť takéto príznaky, tiež pri gynekologických ťažkostiach sa to môže ponášať na bolesti močového mechúra, maternica a moč. mechúr sú anatomicky blízko. Treba vziať aj serologie na chlymydie, mykoplazmy-

hivanik
10. aug 2017

...mozno pre niekoho banalita ale tie co mate opakovane problemy gyn.a mocove tak ak pouzivate farebny toaletny "luxusny"papier tak ho vymente za biely aj to zvykne robit problemy😉

zuzka1120
autor
10. aug 2017

@hivanik áno...aj ja som proti tomu. Nepoužívam žiadne parfumované farebné či už toaletné papiere alebo mydlá..iba bavlnené nohavičky...
Ach ja nechápem už... My čo si dávame pozor máme problémy a veľa dievčat čo sú na ľahko oblečené ešte aj v zime a žúrujú pijú fajčia sú ok. Ach jaj

hivanik
10. aug 2017

@zuzka1120 ...ja som si tym presla a vyskusala som rozne rady a nakoniec ani neviem co mi pomohlo...viem ze aj psychyka ma velky vplyv kedze nam sa dlho nedarilo...stale si musim davat pozor aby sa to nevratilo a preto mam brusnice v roznych formach po ruke. Preliec sa a potom treba mysliet na prevenciu

pininka
10. aug 2017

@zuzka1120 ja aj v lete musim mat v kuse ponozky,alebo aspon papuce. Mne to vysvetlili tak,ze ta bakteria je stale v mechuri a ked sa ten co iba trocha prechladi,tak sa hned urobi zapal. A mavala som to casto aj po sexe, hlavne ked som bola viac vlhka,preto sa teraz idem vzdy po tom umyt. No vy sa snazite, tak je lepsie dvihnut po sexe nohy, nech sa to urychli. Drzim palce.

mata223
10. aug 2017

Ako ten urinal pomaha ....zamyslite sa ...ked sa vam to stale vracia

marina24
10. aug 2017

@zuzka1120 vies co, to mas zapal, a nejaku neprijemnu bakteriu, mozno aj ureaplzmu, kludne, ak snazilkujete prilis, je to mozne,a bez ochrany..tym duplom..moze to byt kadeco...ja mavam rovnake navlas pocity...a nafuknuta som..cize zapaleny mechur..klasika,to poznam strasne davno uz

marina24
10. aug 2017

@pininka naozaj ti to tak vysvetlili nejakí renomovani lekári? že ked je nejaka bakteria v mechure, tak ked sa prechladis, tak mas zapal automaticky?cize ppdnetom vlastne je bakteria, nie chlad,ale to je novinka, pre mňa, kto ti to povedal ?ak smiem vedieť?

danielitta6
10. aug 2017

necitala som si prispevky, uz som jednej pani tu na MK poradila, skuste od Gresika kapucinku. 100 pro vylieci a pomoze

katulienkax
10. aug 2017

Tu si prečítajte o tom preco stal ženy trpia ked im tupaci lekári nenájdu v moci akože nic
https://primar.sme.sk/c/20522818/Palenie-ci-cas...