Bolestivé holenie

soph8
8. mar 2021

ahojte. chcem sa podelit o neprijemnu skusenost a zaroven poziadat o radu.
zakazdym ked sa oholim tvoria sa mi cervene vyrazky v oblasti intimnych partii
mam cierne silne chlpky cize sa musim holit dost casto. no dost to boli a vyzera to naozaj skaredo
chcem sa opytat ci nema niekto podobnu skusenost, a ako to riesit. mam na mysli nejake holiace strojceky alebo tak
na laser za 500€ momentalne nemam peniaze no ak ma s tymto niekto skusenost tiez sa mozte podelit raz si ho mozno zaobstaram ak to stoji za to.

solange7
8. mar 2021

@soph8 a keby si investovala 200€ do domaceho laseroveho epilatoru? Tmave chlpky dokaze efektivne odstranovat. Mam 3 kamaratky, ktore si pochvaluju.
Ak sa ti to zda vela, skus cukrovu pastu, ale budes si musiet robit casto peeling, aby sa ti nevytvarali zarastene chlpy. To by bolo na pohlad este horsie ako bodky po holeni.

soph8
autor
8. mar 2021

@solange7 no o tom som pisala vyssie, pozerala som na nejaky philips ale stal 500€.. 200 by nebol taky problem, ak mate nejaky konkretny tip bola by som rada

janai1
8. mar 2021

@soph8 ja používam depilacny krém a pohoda, nemám žiadne vyrážky

iriska13
8. mar 2021

@soph8 niekde som čítala, že sa treba holiť v smere rastu chlpkov, ked ideš oproti rastu, vtedy vznikaju tie bolestive vyražky....

soph8
autor
8. mar 2021

@janai1 ten mi casto neodstranil asi tak 40-50% chlpov

soph8
autor
8. mar 2021

@iriska13 ked holim v smere rastu, ostavaju mi tam mini chlpky

zojanka
8. mar 2021

@soph8 treba holiť v smere rastu. Síce také mini tam ostanú (ale tie by tam za jeden deň tak či tak narástli) a lepšie ako chodiť niekoľko dní vyhádzaná

janai1
8. mar 2021

@soph8 zaujímavé 🤔 ja používam veet a nikdy som nemala problém

soph8
autor
8. mar 2021

@janai1 zajtra skusim kupit v drogerke, viete mi napisat konkretny nazov? 🙂

janai1
8. mar 2021

@soph8 tento a nechávam 10 minút

soph8
autor
8. mar 2021

@janai1 je vhodny na vsetky oblasti? trapia ma najma intimne partie

janai1
8. mar 2021

@soph8 ako vravím ja ho používam (aj na intímne) a nemám s tým nijaký problém

janka_23
8. mar 2021

@janai1 prepáč za otázku ale to si ho natrie všade? Aj úplne dole, okolo zadku atď nechcem to tu opisovať ale asi vies co myslím však tie chĺpky sú všade a nie iba okolo.. Nemáš z toho potom dole žiadny probklem? Lebo ja sa toho bojim

janai1
8. mar 2021

@janka_23 viem čo myslíš, ale ten krem si nenadavas ako keby dnu ani vpredu ani vzadu... Používam to tak 2 roky a nemám žiadny problém, žiadne vyrážky, zarastené chĺpky, mykozy, zápaly atď...

janka_23
8. mar 2021

@janai1 ďakujem za odpoveď, nechcela som pôsobiť uchylne 🙂 skúsim to teda lebo aj ja bývam často vyhadzana a veru sa, mi to nepaci

amelie2017
8. mar 2021

Hol sa v smere rastu a nebudes mat vyrazky. Tie mini chkpky prezijes, vsak na druhy den su tam opat aj ked sa oholis dohladka. Radsej mini ako cervene zapalene pupaky.

soph8
autor
8. mar 2021

a nemate niekto skusenost s tou domacou laserovou epilaciou? 🙂

gabika0825
8. mar 2021

@soph8 mňa trápilo to isté. Prešla som asi všetkymi fazami odstraňovania chĺpkov lebo ja som toto mala aj na nohách keď som ich oholila a dotoho ma ešte aj neskutočne svrbeli po každom holení. Intímne partie ani nehovorím... celé okolie nešla som sa doškrabať. Extrem. No skúšala som aj depiláciu doma a aj v salóne. Neskutočná bolesť, nohy aj intímne partie. Čiže na to som sa vykašlala. Potom cukrovú pastu, tá mi vôbec nevyhovovala, nič mi to nevytrhalo. Depilačné krémy na mne nefungujú. Používam ich iba nad vrchnú peru na tvári tam je to super. Laser som neskúšala kvoli cene, popravde išla by som radšej na laser do salónu lebo tie domáce nie každý je kvalitný. 200€ je tak či tak veľa, tie kvalitnejšie su za tých 500€+ čo je extrém veľa. Nie každej žene to na chlpy vyhovuje. To je ďalšia vec. Ale čo sa týka laseru v salóne tak som počula len chvály. Len musíš chodiť pravidelne na tie sedenia. Ja som ostala pri žiletke a už nemám ale taký problém aký som mala. Skus keď tak v prvom rade kvalitnú žiletku, gél na holenie, po holení naniesť detský sypký púder. Alebo dobrý je aj olejček detský ale ja si potrebujem dať suché lebo po oleji ma svrbí koža. Ale s červenými bodkami už problém nemám.

maburka
8. mar 2021

Jamam philips lumea ipl s dvoma nadstavcami, tvar a telo, mam tmacsie chlpky, pouzivam a chlpky sa stracaju a zjemneju. Za mna super lebo pravidelne laserové sedenia sa tiez nedoplatis. Ja som vystihla nejaku akciu a kupila som za 235e teraz je viac ale je ich aj viac druhov

Ja mam konkretne tento

https://m.heureka.sk/epilatory-a-depilatory/phi...