Bolestivá zväčšená kosť za uchom. Čo to môže byť?

liliinkaliliput
17. feb 2018

Ahojte,už týždeň ma pobolieva zo zadu strašne hlava no včera večer som si nahmatala zväčšenu kosť za uchom. Pri dotyku dosť boli. V pondelok sa chystám ísť k obvodnému.. Ja len či sa stým niekto nestretol, zvedavosť mi nedá.Ďakujem za každú odpoveď. Pekný večer

mungi
17. feb 2018

Nebude to zvacsena lymfaticka uzlina? Ja mam za uchom uzlinu, ktora sa mi zvacsi a boli ak mam v tele nejaky zapal, moj 2,5 rocny syn ma take aj za usami aj vzadu na hlave.. on je sledovany od dvoch mesiacov a vraj musel prekonat nejaku infekciu a uz mu take zostali

zemislava
18. feb 2018

je to signál tela na prítomnosť akejkoľvek choroby, vrátane:

zápal stredného ucha, evstaheit a ďalšími chorobami, ktoré spôsobujú zápal v ušiach;
ochorení dutiny ústnej a hltanu ( faryngitída , tonzilitídy , kaz atd ...);
hubová infekcia - vyznačujúci sa tým, svrbenie pokožky hlavy a hojné vypadávanie vlasov;
akútne respiračné infekcie a prechladnutí;
rubeola, mumps

viac na: http://sk.medicine-worlds.com/limfouzlel-za-uho...

liliinkaliliput
autor
18. feb 2018

@mungi no vôbec neviem uzliny mám ale toto sa mi veru ešte nestalo. Fuha tak ste musela mať obavy o malého :/

liliinkaliliput
autor
18. feb 2018

@zemislava neviem nemala som do teraz nič ani.len chrípku. Neviem či aj uzlina je taká tvrdá ako kosť lebo toto cítim že je to kosť ktorá je zväčšená keď.ju.porovnám z ľavou.

zemislava
18. feb 2018

@liliinkaliliput len neviem si predstaviť ako sa môže kosť zväčšovať alebo zmenšovať, skôr to bude niečo pod kožou, nemyslím si že kosť sa môže len tak zväčšiť a bolieť, no určite by som s tým zašla za lekárom. lebo to vyzerá na nejaký zápal

liliinkaliliput
autor
18. feb 2018

Ďakujem za radu 🙂 určite zajtra idem 🙂

zemislava
18. feb 2018

@liliinkaliliput potom dajte vedieť ako to dopadlo u lekára, celkom by ma to zaujímalo 🙂 dúfam, že nič vážne to nie je

janka54321
18. feb 2018

@liliinkaliliput moja dcera ma momentalne zapal stredneho ucha a na krku ma uzlinku zvacsenu...je to take tvrde, moze ti to pripominat kost a v piatok sme boli na orl a doktorka sa vyjadrila, ze je to z toho zapalu...piatok.ideme opat na kontrolu, tak som zvedava, ci to dovtedy bude prec...inak sa jej to zvyklo robit aj ked jej isli zubky...

lericenkam
18. feb 2018

@liliinkaliliput Ahoj, aj ja to mam, niekedy ma to zacne baliet z nicoho nic, niekedy neboli vobeclen na silny dotyk a je to kost ,na dtuhej strane za uchom to nemam prosim ta ak budes mat cas, napis co povedal doktor, dakujem

liliinkaliliput
autor
18. feb 2018

@zemislava dám vedieť 🙂

liliinkaliliput
autor
18. feb 2018

@janka54321 Fuha zaujímavé. Prajem skóre uzdravenie teda :/

liliinkaliliput
autor
18. feb 2018

@lericenkam určite dám vedieť. No treba ísť k doktorovi radšej aj.keď zbytočne ako niečo zanedbat :o

ninabr
18. feb 2018

Mala som to tiez a zmizlo
Drzim palce
Potom napis🤗

liliinkaliliput
autor
18. feb 2018

A vieš čo si to mala? Dakujeme jdám

liliinkaliliput
autor
18. feb 2018

@ninabr ďakujem

83lenka83
18. feb 2018

Ja to mavam z vycerpania a ked malo spim, ked si pospim zmensi sa to a prestane boliet, je to take nieco ako chrupavka.

petka035
18. feb 2018

@liliinkaliliput to su uzliny aj ked je to akurat to miesto kde je kost. Obcas sa aj mne zvacssi, uz som si hned v ten dala brala aj krv a vsetky parametre ..crp aj aso a krvny obraz boli ok. Robim v ambulancii a stretavame sa s tym veru . Ona zmizne aj bez liecby 🙂

liliinkaliliput
autor
19. feb 2018

Ahojte, tak dnes som bola na vyšetreniach môj lekár má poslal na krčné. Na krčnom mi robili audiometriu a dali mi antibiotiká pretože to mam akútny zápal hltana. Takže o tyzden mám kontrolu ak nepomôžu antibiotiká bude sa to rezať ale dúfam že pomôže :/ pekný deň prajem

lericenkam
19. feb 2018

@liliinkaliliput Ahoj, prosim ta napis aj o tyzden co sa stalo s tou vecou za uchom a co ti na kontrole povie dr. Prajem ti nech si v poriadku.
Dakujem

lericenkam
19. feb 2018

@liliinkaliliput odhodlam sa a pojdem, nech si to dam do poriadku dik

liliinkaliliput
autor
19. feb 2018

@lericenkam jasné dám vedieť 🙂 ďakujem krasne

liliinkaliliput
autor
19. feb 2018

@lericenkam treba ísť určite. Budem držať palce nech to nieje nič vážne.

lericenkam
1. mar 2018

@liliinkaliliput Ahoj, lieky ti pomohli? Dufam, ze ano.

alobalka
1. mar 2018

@liliinkaliliput nebol nejaký úraz, alebo len kozna vyrazka s bolestivym opuchom pri kosti?

liliinkaliliput
autor
1. mar 2018

@lericenkam ahoj,ešte to tam mam stále a hlava strašne ma stoho boli. Nepomohli len mi znich bolo veľmi zlé nevoľno a tak.

liliinkaliliput
autor
1. mar 2018

@alobalka ahoj,nie nie úraz nebol spravilo sa mi to tam preto lebo som mala akútny zápal hltanU.

sarahh09
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarahh09
26. apr 2024

@zemislava prosím vás ako sa to lieči.
Moja dcéra má na hlave nad uchom mierne opuchnutú kožu a na hmat je bolestivá. Nemá ani začervenanie.
Aké vyšetrenia ju čakajú... ďakujem

sarahh09
Autor odpoveď zmazal
Zobraz