Bolestivá rana po nástrihu 2 roky po pôrode

3. sep 2021

Ahojte,som 2 roky po porode dcerky,porod velmi rychly,no napriek tomu bol robeny nastrih.stehy sa mi zle a dlho hojili,lekar sitie odflakol tak ze prvy a posledny steh(pri konecniku) je velmi utiahnuty a spravili sa mi tam hrcky.pocas menstruacie je to velmi citlive.momentalne som opat tehotna 9tt,no trapi ma silny vytok a spinenie s obcasnou krvou,krce a bolesti podbruska.bola som uz 2x na pohotovosti,prvy x ma odbili a vysmiali co riesim,no nasadila mi vkladacie tobolky Utrogestan.ten mi vsak vytok este zhorsil,prakticky chodim neustale s vlozkou.prislo aj neprijemne svrbenie,tobolky som musela vysadit.vcera som bola opat na pohotovosti,kedze vytok uz bol krvavy a ta rana po siti sa mi zapalila,vystupila akoby hrcka.lekar skonstatoval,ze babatko je ok ale je tam zapal a sitie teda ranu treba opatovne opravit,avsak az po porode 😔 mate s tym niekto skusenost?je to velmi neprijemne,citlive aj na dotyk,nehovoriac o tom ze neustale nosenie vlozky mi to miesto stale sucha 🥺o sexe ani nevravim,ten je nemozny. Viete poradit dake vyplachy,sedacie kupele,popripade co vam pomohlo?a ci si uz niekto presiel takou korekturou rany po porode ?mojmu lekarovi mam ist az buduci tyzden,zhodou okolnosti je to lekar ktory ma aj sil po porode...dakujem

janage
3. sep 2021

Ahoj skus aloevera gél. Ja používam pri akejkoľvek nepohode tam dole. Mam ho v chladničke, výborne aj chladí a väčšinou do 2,3 dní je všetko OK. Úľava takmer hneď. Ja konkrétne od forever, ale kľudne aj inú značku podľa mňa. Ten môj môžu už bábätka takže ak by Ti aj nepomohlo, poškodiť by nemalo.
Hľadaj vysokú koncentráciu a čím čistejšie.
Alebo ešte unigel ma napadol ten je ale dosť drahý, je ale na hojenie rán aj ukludnit.
Vložky vymeň, skús za také veľmi jemné ja používam Bella také modré alebo klasické nie ultra a nedrazdia ma.

janage
3. sep 2021

A pri výtoku sedacie kúpele asi nie sú vhodné. Inak klasika repík alebi dubová kôra

janage
3. sep 2021

Ja som mala zapálené tesne po pôrode a framykoinova masť zabrala na zapálené šitie.

autor
3. sep 2021

@janage lekar mi vcera povedal ze si mam kupit nejake vyplachy,obmedzit sladke...cez leto som pouzivala rosalgin vyplach ale bohvieako nepomahal.vecer som si urobila repikovy obklad,nachvilku sa mi ulavilo ale rano opat stipanie.vlozky mam uplne jemne,a menim casto.

janage
3. sep 2021

Repik je fajn. Určite teda zarad aj probiotika kvalitné a ten gél jedn alebo druhý zvonku by som skúsila

maria898
3. sep 2021

Ahoj, ja mam s ranou po porode doteraz problem. Moj lekar mi to uz opravoval ambulantne, fuu bol to zazitok tie inekcie, zeny v cakarni museli mat sou. Ale potom uz pohoda, tiez mi vlastne rezal bombrlec co mi tam ostal a zavadzal, casto navrel a hnisal krvacal. No bohuzial bombrlec je prec rana pekna zahojena a hnis a hrv sa tam robi stale ale je to hned vedla toho takze asi to nalo suvis s bombrlcom. Takze vlastne moj problem sa nevyriesil. Tiez uz uvazujem ci tam nemam nieco co tam nema byt zasite kedze sa mi tam stale robi hnis a boli to. Uz som na to davala vsetko ale teda nepomohlo mi nic. Ciste zufalstvo ktore trva uz 3 roky

miskamicha
3. sep 2021

@maria898 oslovila bybsom asi plastickeho chirurga

maria898
3. sep 2021

@miskamicha kde takeho najdem? Asi nie v kazdom meste ci? Planujeme ist na ivf tak dufam ze sa podari anpri druhom potode sa to doriesi

miskamicha
3. sep 2021

@maria898 tak to netusim... sukromna klinika? Verim...vplyv na IVF to mat nebude len nech tam nie je infekcia

kiki68
3. sep 2021

Ja by som to nasvecovala tym bioptron svetlom alebo laserom medicinskym. Mne to velmi pomohlo na tieto problemy. Za tyzden bol pokoj

annale
14. sep 2021

Ahoj tak ja som mala toto isté po prvom pôrode úplne zle ma zošili a aj dve hrčky, keď som bola u môjho po šestonedelí tak sa pýtal kto má šil že katastrofa že tam musí byť repas ak chcem nejako fungovat. bolelo ma to a sex no katastrofa. potom som znovu otehotnela a rodila má mladá super doktorka a ta ma znovu musela trochu nastrihnut a zašila ma super. čiže mi to zrepasovala.