Bolestivá menštruácia

memula
24. feb 2024

Nevedel by mi niekto poradiť s nasledovným problémom? Mám 19 rokov a veľmi bolestivú menstruaciu spájanu so silným PMS, riedkou stolicou počas menštruácie, jednodcuho som otrokom svoje mena. Rada by som to zmenila aby som dva týždne kazdy mesiac nebola at tak obmedzovaná 🙂 plus mám ju naozaj nepravidelnú, jeden mesiac príde po 21 dňoch iný po 23 alebo až 25. Na vyšetrenie z gyna som už bola niekoľko krat no stále mi povedal, že jedine riešenie je antika. Ale tej sa bojim, že by má zavodnovala/pribrala by som/ zhoršil by sa mi psychicky stav. Možno sú to leb mýty? Sama neviem.

januska12323
24. feb 2024

K vyšetreniam neporadím ale 21-25 je pravidelná nie nepravidelná.

memula
autor
24. feb 2024

@januska12323 nevadí aj tak ďakujem

dadka1997
24. feb 2024

@memula no mne pomohla iba antika, potom som ju vysadila, ostala som tehotna a ms sa mi upravila aj sama aj po druhom porode

masandra
24. feb 2024

@memula skús najprv kontryhel, je to úžasná bylinka na tieto veci. Ja som mala veľmi bolestivú menštruáciu, dr povedal, že pomôže len antikoncepcia, tú som ja nechcela. Sesternica mi poradila piť tento čaj a odvtedy odporúčam ďalej aj ja🙂

marcellka32
24. feb 2024

@masandra dá sa bežne kúpiť? Ďakujem

ptvw
24. feb 2024

Áno alchemilka sa odporúča velmi, určite by som skúsila najprv tak 🙂

palculienka40
24. feb 2024

@memula mojej pomohlo brat Vitex. Bolesti aj pms lepsie aj cyklus ako hodinky. Kupis v DM. Ten nam zabral.

medda_beda
24. feb 2024

@memula Mňa by zaujímalo v čom by mala HAK pomôcť.
Krvácanie sa dostaví tak či onak.
Ani krvácanie ani bolesti mi to nezmenilo.
Začala som cvičiť a tak krvácam viacmenej na toalete.Dokážem to ako keby udržať.
Bolesti mi nezmenšilo nič, stále som na liekoch od bolesti aj keď som HAK užívala.
A až teraz mi zistili endometriózu takže to budem mať celý menštruačný život.

Ani čaje ani vitamíny nič nezaberá.