Bolesti pri sexe

2. sep 2023

baby ...potrebujem poradiť...alebo aspoň či máte niektorá podobnú skúsenosť či už z vlastného života alebo poznáte niekoho kto si tým prechádzal
mám 28 rokov a odkedy žijem intímne (od 18tich) vždy ma to bolí. Ten samotný prienik bolí dosť, neskôr sa to už dá vydžať ale nie je to nič príjemné. Orgazmus som nikdy vnútorný nemala vždy len klitoriálny. No a teraz som rok po pôrode, konkretne po sekcii a odvtedy je to ešte horšie.
Už dávno pred rokmi som sa na to pýtala môjho gynekologa. Ten ma len odbil že to môže byť psychika že treba sa viace uvolniť a pod. Ale za tie roky naozaj viem že v tomto problém nie je, pretože je jedno či predohra trvá 5 min alebo pol hodinu, vždy som suchá takže používame lubrikant. Skúšala som si aj viacej vypiť kedysi pritom že proste sa možno napr viac teda uvolním ale nič ...
Ja už neviem čo s tým robiť.....

rezanka73
2. sep 2023

Ja osobne som tiež v minulosti mala tento problém, tiež som si nevedela rady. Skúsila som rôzne metódy ako odstrániť bolesť napríklad alkohol, dlhšie predohry, erotické pomôcky ale nič z toho nepomohlo. Bol to veľký problém v mojom vzťahu a preto sme sa rozhodli s partnerom vzťah ukončiť. Po čase s novým partnerom som už tento problém nemala. Takže pravdepodobne mi pomohla zmena partnera.

2006_1211
2. sep 2023

Není pre teba hrubý ci moc velký?

rebrambora
2. sep 2023

Ja som tiez mala taky problem, vyriesil to moj terajsi partner, kt vie co robi, ako prvy zo vsetkych (a to som ich vyskusala viac nez dost), on to zvladol bez bolesti aj napriek endometrioze.
Moze ale aj byt, ze je pre teba moc velky.

lonely66
2. sep 2023

pravdepodobne nefunguje chemia. bohuzial.

michaela329
2. sep 2023

Povedala si to Dr.? Mne to vychádza na endometriozu - vlastná skúsenosť. Nedaj sa odbiť, zmeň lekára a nie partnera 🙂 Mne sa po operácii úplne zmenil život.

aiana24
2. sep 2023

Najdi si zensku fyzio. V BA Z. Wolekova napr.

autor
2. sep 2023

@rezanka73 @lonely66 ..chápem že u niekoho to môže byť tento problém ale u nás nie ...ja som mala len jeho je to môj prvý a jediný partner čo sa týka sexu a tento problém mám od začiatku ......skôr sa presne bojím tej endometriozy..

autor
2. sep 2023

@michaela329 ano pýtala som sa na to už niekolko rokov dozadu lebo už vtedy mi to bolo divné a proste chcela som to zmeniť ale odbil ma tým že psychika ...no a príde mi divné že za tie roky by endometriozu nezistil na sono ..a ani nikto iný že by to nevidel totižto my sme chodili aj do centra reprodukcie takže myslím že snád tam by si to všimli ....

michaela329
2. sep 2023

To na sone nie je vidno...tiež chodím do CAR. Mne ju našli až keď sa mi urobil nádor a musela som na operaciu s tým. Ložiská som mala na peritoneu a opravili i malý prolaps.

lonely66
2. sep 2023

vsak prave. prvy a jediny. tam bude pes zakopany. keby absolutne fungovala pritazlivost a chemia, nemala by si s tym problem. teraz narazam na tvoju suchost. prebehla som priznaky endometriozy, bolest zahrnaju, ale o suchote ani slova.

lonely66
2. sep 2023

ale co sa tyka samotnej endometriozy, tak mnohym zenam ju objavia az pri laparoskopii.

michaela329
2. sep 2023

@lonely66 suchost býva psychicky podmienena - jednoducho vies, ze to bude bolieť a hlava nepustí.

lonely66
2. sep 2023

@michaela329 to by mohlo byt vysvetlenie, ano.

michaela329
2. sep 2023

@lonely66 ja som mala totiž viacero partnerov, chémia ako sviňa 😅 A vždy rovnaky scenár. Byt autorkou, zmenim Dr. a skúsila by som aj to fyzio.

lonely66
2. sep 2023

@michaela329 na druhu stranu... je mozne, ze chyba chemia, tym padom zena nezvlhne a tym sa stava samotny styk bolestivym. asi tazko povedat, ci je skor sliepka alebo vajce 🙂

autorka - skusila si zajst za inym gynekologom pre nazor? hoci aj ako samoplatca. nech ti urobi vysetrenie alebo posle na vysetrenia. ak si ochotna si ich uhradit. alebo prestupit k inemu, ktory ma dobre recenzie a mohol by patrat po pricine

lonely66
2. sep 2023

@michaela329 tak tak. nech skusi zmenit lekara alebo nech ziada podrobne vysetrenia. a ak postupi dokonca az laparoskopiu a nic nenajdu, potom nech meni partnera 🙂

michaela329
2. sep 2023

@lonely66 ibaže tu suchost porieši gel. Ale ak to bolí aj tak, potom je dôvod inde.

lonely66
2. sep 2023

@michaela329 no ved sme jej poradili v podstate rovnako. nech riesi gynekologa a trva na vysetreniach. a potom uvidi, ako dalej.

topier
2. sep 2023

Ja som mala rovnaky problem, po konizacii krcka je to uz nastastie ok.

autor
2. sep 2023

@michaela329 no dakujem teda skúsim sa ho na to spýtať ešte raz a ked nebude ochotný pôjdem inam ...lebo ako si povedala suchosť rieši gél ...a bolesť mám už od začiatku len sa to postupne stupňuje od pôrodu ....a keby nebola chemia už na začiatku tak predsa nie sme spolu tak dlho ...

autor
2. sep 2023

@topier
@lonely66
@michaela329 dakujem za rady skúsim sa ešte u gynekologa teda popýtať

vanilkovazmrzka
2. sep 2023

1. vymenit lekara