Bolesti po Clostilbegyte i napriek tomu, že folikuly nenarástli

bayuska
25. nov 2021

Ahojte, tento cyklus som brala clostil 3-7DC 1x1tbl a duphaston 10 dni od 16DC 2x1tbl. Aktuálne som 20DC a uz 3 dni mam nepravidelne akoby silne menstruacne bolesti. Vcera to bolo dost zle, az ma napinalo od bolesti, dnes je to uz lepsie, ale stale nie uplne vpohode. Na 13DC som mala folikuly len 10mm, bez ovulacie, takze liecba nezabrala, preto ma tieto bolesti zaskocili... Mate niektora podobnu skusenost? Doteraz som clostil nebrala. (K dr. sa teraz neviem dostat, preto sa pytam aspon tu). Vdaka za pripadne odpovede

marticka85po
25. nov 2021

Ja som brala pred 3.rokmi 3x1, takisto bolesti velmi silne,prelezala som 3 dni v posteli,nemohla som sa ani vystriet a narovnat a pritom ziaden dominantny folikul nenarastol. Cyklus som mala nakoniec 75dnovy a nehovoriac o bolestiach pocas Ms.

bayuska
autor
25. nov 2021

@marticka85po och boze :( to ma mrzi, tak dufam, ze sa mi toto nestane... raz som uz podobne bolesti mala, to som bola len na duphastone (som na nom uz roky) a vtedy som mala dajaku cystu ci co a tiez sa mi natiahol cyklus aj som krvacala potom asi 2 tyzdne ci kolko. :(

marticka85po
25. nov 2021

@bayuska no Clostylbegyt je velmi silny liek a nie kazdemu sadne.niekto ma z neho cysty

ailiba
25. nov 2021

@bayuska bohužiaľ je tam veľa vedľajších účinkov. Možno to pre teba nie je vhodná liečba. Držím palce, nech ta to čoskoro prejde.

bayuska
autor
25. nov 2021

@marticka85po :( ja mam PCO uz aj sama o sebe :D tak nic skusim zavolat dr, ale ani neviem, mam to riesit s CAR doktorom alebo s mojim klasickym gyn?

@ailiba dakujem. No aj tak nezabera a ak nezaberie ani dalsi mesiac, tak ideme priamo na IVF, lebo mame aj zlu morfologiu

ailiba
25. nov 2021

@bayuska niekedy je to lepšie, ako sa takto trápiť. Tak hlavne nech sa zadari🙏.

bayuska
autor
25. nov 2021

@ailiba dakujem 🙂

marticka85po
25. nov 2021

@bayuska no uz asi teraz s tym nic neurobis. A predpisal ti ho gynekolog ci lekar v CAR?

7lenka11
25. nov 2021

skús požiadať o iné lieky.. ja beriem na stimuláciu duphaston+letrozol+ovitrelle. clostyl som nikdy nemala

bayuska
autor
26. nov 2021

@marticka85po z CAR

@7lenka11 pisala som mu mail, kedze uz bolo po ordinacnych hodinach, tak uvidim, co odpise :-/

marticka85po
27. nov 2021

@bayuska tiez mi ho predpisali v CAR na cca.4 cykly po sebe ale nereagovala som na neho.ale to mi bolo prizvukovane ze zeny s PCOS vacsinou na tento liek nereaguju,ale ze i tak skusime ze co to zrobi.Tak sme sli potom do IVF

7lenka11
27. nov 2021

Ja mam PCOS a zatial vzdy som reagovala na Letrozol.. naposledy som mala 2 folikuly

bayuska
autor
27. nov 2021

@marticka85po
@7lenka11
Tak nammpovedal, ze vzhladom na morfologiu to prirozdene nepojde, ale vysledky prisli az po predpisani liecby, tak neviem. Zvazujem, ze ten dalsi cyklus ani nebudem brat, lebo zbytocne… pisala som mu mail, ale neodpisali, takze v pondelok budem volat svojmu beznemu dr, lebo stale to nepreslo. Je to lepsie, ale stale dost bolestive a som z toho nervozna, ani som sa nevedela sustredit na pracu :-/ kazdopadne ale dakujem za odpovede 🙂 a drzim palce

marticka85po
27. nov 2021

@bayuska moj muz ma tiez zlu morfologiu. Isli sme do IVF a hned prvy vklad nam vysiel.momentalne som v 8.mesiaci. drzim ti palce nech aj vam sa podari.ako aj nam po 8.rokoch 🙏🏼😊

7lenka11
28. nov 2021

Baby ake ma partner vysledky z morfologie? Moj muz 2% a v Iscare stale hovoria, ze mame dat sancu prirodzenemu oplodneniu.. od maja skusame len prirodzene a jedno IUI, no nic z toho.. hlavne mojho muza to strasne depta, lebo si stale pripisuje vinu za neuspech 😔

bayuska
autor
28. nov 2021

@marticka85po jeejo gratulujem ❤️ Ja verim tomu, ze IVF vyjde, vpodstate sme boli aj tak nastaveni, ze ideme priamo do toho, len dr nas presvedcil este skusat prirodzene len s pomocou (zcasti aj kvoli poistovni). Tiez sa (viac ci menej) snazime uz vyse 9 rokov.
@7lenka11 my mame aj vseobecne menej spermii (nepamatam presne cislo ale uplne na spodnej hranici normy, ze ltt sme presli) a do toho morfologia 0,8%… pohyblive su v norme, PCT vyslo tiez vporiadku, ale ta co z toho. Primarne sa riesili tie moje nerastuce folikuly ale teraz sa prislo aj na toto, takze sa ide priamo na IVF. Pokial teda nebude dr/poistovna trvat este na 1 cykle clostilbelgytu.

bayuska
autor
29. nov 2021

no tak baby, ak by niektora mala rovnaky problem: cysty nemam, vraj sa s tou bolestou neda nic robit a robi to ten clostilbelgyt, ze telo sa takymto sposobom snazi vyrovnat s tym, na co nie je zvyknute... :-/