Bolesť vaječníka po ovulácii

luculiksz
20. dec 2020

Mam tyzden po ovulacii a neskutocne ma boli lavy vajecnik uz druhy den, dnes ozaj dost. Minuly mesiac som mala 29-dnkvy cyklus a ovulaciu som mala 14.12. odvtedy vajecniky jemne boleli a teraz ten lavy dost. Nestretli ste sa s tym?

angi07
20. dec 2020

mne stale boli iba pravy ked mam ovulku .ked to mas veeelmi bolestive ide pravdepodobne o cystu to znamena ze ked vajecnik sa zvacsuje pri ovulacii pri normalnych hodnotach okolo 3 cm ked mas cystu narastie aj na 5-7 -10 cm a nepraskne - presnejsie sa vajicko neuvolni...moze v tom byt tekutina ale aj krv.ja som mala 2x cystu nic sa s tym nerobilo len ma nechali na pozorovanie v nemocke keby nahodou prasklo.... ake odvtedy mam neskutocne bolestivu ovulku kazdy mesiac ledva chodim v ten den...ked ale ta bolest neprejde alebo sa stupnuje ze je neznesitelba a nezaberaju ani lieky tak chod k doktorovi

luculiksz
autor
20. dec 2020

@angi07 ja mala uz viackrat cystu takze presne viem ako to boli co to je a co to obnasa. Praveze ja mala cystu vzdy pri anovulacnom cykle kedy bol strasne dlhy aj 45 dni kedy som aj krvacanie mala take vseliake divne. Minuly mediac som bola na preventivke a lekar pozeral mala som to ciste oba vajecniky. Den po preventivke som dostala na 29.den menzes krvacanie 5 dni a na 14.den pekne ovulacia presne 14.12. Dnes je 20.12. A brucho take nafuknute od vcera a vcera ma boleli troska oba vajecniky a dnes uz len lavy 😞