Bolesť v pravom boku a v podbrušku

zuzkazuzanka55
4. nov 2020

Dobrý deň, dnes som chcela ísť na vyšetrenie na gynekológiu, lenže dr má odmietla s tym, že nemám negatívny test. Áno nebola som na celoplošnom testovaní. Mám na to svoje dôvody. Neviem čomu pripisovať posledné dni silnú bolesť ktorú mám. Tak ak sa tu nájde dr ktorá by mi poradila budem veľmi vďačná. Prvý deň začalo bolieť v pravom boku brucha sem tam na pravej strane v podbrušku... Druhý deň to isté, viac ma to bolí pri nejakom prudkom pohybe, niekedy keď idem na wc a vyvíjam tlak. Vetry nemám zastavené, moč má nepáli. Tretí deň stále ten pravý bok, no dá sa to vydržať.. skomplikovalo sa to až po sexe keď som dostala veľmi silné kŕče v oblasti celého brucha najviac podbruško nemohla som sa ani vyrovnať..tlak v bruchu ako keby som mala zastavené vetry ...bolo mi na zvracanie a myslela som že odpadnem...v takých bolestiach som bola cca 15 minút... A postupne sa to uvoľňovalo tak do hodinky až nakoniec sa mi dalo zas normálne dýchať s tým že už má bolel len zas pravý bok...dnes ráno som sa zobudila s bolesťou už na ľavej strane....a celý deň sa mi to strieda raz práva raz ľavá strana. Niekedy podbruško....dnes mám 35 deň cyklu... väčšinou mám ms na 32-36 deň cyklu....snažíme sa o dieťatko druhý mesiac...fakt neviem čo za tým môže byť na akého lekára sa obrátiť...keby som takto len s príznakov vedela o čo ide tak aspoň dr by mi vedela poslať nejaký recept... ďakujem veľmi pekne kto dočítal až do konca.

pikuli
5. nov 2020

@zuzkazuzanka55 a nemáš žiadné tráviace problémi. Lebo aj ja som mala v pravom boku podbrušku bolesti a len po 6 mi zistili že mám zahustený žlč v žlčnikuuu

pikuli
5. nov 2020

@pikuli po 6 mesiacoch

zuzkazuzanka55
autor
5. nov 2020

@pikuli tráviace asi nie...lebo som vždy veľmi hladná....viacej toho pojem teraz

lienocka2808
5. nov 2020

@zuzkazuzanka55 nemozes byt tehotna? Skus si spravit test, mne ukazal este pred planovanym menzesom ciarku.

zuzkazuzanka55
autor
5. nov 2020

@lienocka2808 mohla by som lebo sme mali cez plodné dni trikrát sex s vyvrcholením do mňa.... Ale také bolesti môžu byť aj v tehotenstve? Teraz by som bola 5tyzden

zuzuliennka1
5. nov 2020

podla mna mozu, aj ja som take podobne cosi mala, akoby sa ta maternica natahovala a pripravovala. Test to isti

zuzkazuzanka55
autor
5. nov 2020

@zuzuliennka1 no teraz ste mi dali chrobáka do hlavy....idem kúpiť test?

pikuli
5. nov 2020

@zuzkazuzanka55 a nafúknutá nie si?

zuzkazuzanka55
autor
5. nov 2020

@pikuli
Niee

paulisko
6. nov 2020

Ako by som to napísala ja.. mam do bodky to isté a tie kŕčové bolesti počas styku nie sú časté ale neznesiteľná bolesť tiež to trvá cca 15min je mi na odpadnutie potom na zvracanie a zároveň pocity na malú aj veľkú potreby. Bolesť podbruška na pravej strane tiež už pár mesiacov posledný mesiac je pre mňa styk utrpením a odmietam ho lebo to je neustála bolesť a pomedzi ako keď ťa bodajú nožom.. Takisto ma to bolí pri vyprázdňovaní a niekedy už aj len tak v kľude v poslednom čase som mala pocit ako by mi tam vybiehala hrca počas styku.... Bola som liecena na LSIL tak som počkala na kontrolu po polroku od vyliečenia že sa opýtam predtým som to pripisovala tomu LSIL... Na kontrole nič nezistili (zabudla som spomenúť mam PCOS) vraj všetko v poriadku podľa kolposkopie príznaky sa im však hodili na pruh... Tak na chirurgiu ztade na MRI ktorú som mala včera pruh nemám čo som vyčítala zo správy od pani doktorky z MRI v stredu idem na chirurgiu s cdckom lebo môj pan doktor mal skôr podozrenie ze by ma mohli bolieť maternicove popruhy (napríklad ak sú natiahnuté okolo cyst alebo zápal atď to už sa uvidí)... Prišli mi výsledky z cyto z kontroly že mám znovu ASC-US takže uvidíme ale už s tým chcem mať pokoj.... Aj keď som rada no vzhľadom na to ze som dúfala že konečne prídu na to prečo tieto bolesti ma mrzí lebo na konci správy z MRI bolo napísané že bez patologickeho nálezu takze sa obávam že to ani tak ľahko neprejde :(

lienocka2808
6. nov 2020

@paulisko cytologicky nalez LSIL ani a uz vobec nie ASCUS s tvojimi bolestami nema nic spolocne. Su to zmeny na bunkovej urovni, o bolesti by sme sa mohli bavit, keby si mala uz nador, ktory ti prerasta svalove vrstvy. Takze toto by som uplne vylucila. Pravdepodobne to mozu byt zrasty. Ja mam tiez od februara bolesti podbruska, sex je pre mna utrpenim. Od februara som presla vsetkymi vysetreniami, urolog-cystoskopia tam mi zistili chronicky zapal mechura, gynekolog cytologia LSIL, neskor o 3m ascus, chlamydie, mykoplazmy, ureaplazmy negat, kultivacie negat. Sono negat. Gastroenterolog, kolonoskopia komplet negativne. Bola som u 2 inych gynekologov, ti mi potvrdili, ze cytologicky nalez nie je pricinou mojich bolesti. Myslela som si, ze ten mechur, ale mala som dlhodobu liecbu bolesti pominuli, ale posledne dva tyzdne ich mam znova. Neviem to popisat, dva dni bolesti potom dva dni pokoj, a ked lezim ma to neboli vobec. Ja si myslim, ze su zo zrasty po sekcii, alebo endometrioza, a to sa da zistit iba laparoskopicky. Tak vaham.

lienocka2808
6. nov 2020

@paulisko ale zaujalo ma to, ze lekar ti povedal ze by to mohli byt maternicove popruhy. Mna bolia aj slabiny, akoby tie slachy v slabinach. Som ani nevedela, ze take nieco je ako maternicove popruhy.

paulisko
7. nov 2020

@lienocka2808 áno presne to aj mňa... No ani ja som nevedela ale mam ozaj výborného doktora na chirurgii ktorý mi pomohol už veľmi veľká krát za ním pôjdem aj na koniec sveta takže dúfam ze mi pomôže lebo už je to dlho som zvedavá čo povedia tebe daj mi prosím vedieť vyzerá že máme to isté

lienocka2808
7. nov 2020

@paulisko a teba to pobolieva stale? Popis mi prosim ta tu bolest. Tupa, pichlava? Ja neviem definovat moju bolest, ci je to gynekologicke, urologicke alebo co vlastne. Je to taka tahava bolest, skor tupa presne v strede podbruska tesne nad lonovou kostou. Niekedy ma to boli, iba ked sibto stlacim inokedy cely den bez toho, aby som si to stlacala, inokedy vobec. Ciste psycho.

paulisko
7. nov 2020

@lienocka2808 aha som si nevšimla ešte prvý komentár... Držím palce nech si v poriadku ďakujem za odpovede... Pre mňa je tiež styk utrpením a priateľa mi je naozaj ľúto.. Tiež gastro všetko v poriadku... No ja som žiadnu operáciu nemala čo sa týka gyndy ale chodím cvičiť tak ešte aj to že som si mohla natiahnuť natrhnúť tie popruhy no uvidím čo mi povie doktor a dám ti vedieť

paulisko
7. nov 2020

@lienocka2808 vieš čo ťažko vysvetliť skôr tupá bolesť asi 4cm do ľavá od slabiny pravej ako keby počas styku je to ostrá bolesť myslím

paulisko
7. nov 2020

Mna to tiež pri dotyku boli niekedy nie niekedy viac niekedy menej niekedy počas dňa vôbec niekedy v kľude no počas styku stále a s prepáčením podľa toho ako priateľ ide tak to niekedy vystrelí silná ostrá bolesť až ma mikne a na WC pri stolici niekedy že ani sa mi nedá tak idem na viackrát a tieto dni posledné možno týždeň max slabšia bolesť... Počas styku keď dostanem tie kŕče ako ty tak neviem tu bolesť popísať aká je ale tiež asi stred podbruška a veľmi silná bolesť vždy mi je na odpadnutie nemôžem sa hýbať vôbec nie vystriet trvá to asi 15min potom idem WC lebo neviem ci z vracať ci mala ci veľká ide na mňa a tam sedím ďalších 15min a predychavam... Ale počas styku co ma stále boli kým nemám tieto kŕče mi to prišlo ako vaječník niekedy oba ale to je ťažko definovať to sa môžem mýliť tam je toho viac

lienocka2808
7. nov 2020

@paulisko fuha, este by si mohla ist na kolonoskopiu a vylucit aj problemy tohto charakteru. Drzim ti aj ja palce, lebo toto nie je zivot so stalou bolestou, uz som si namyslala hocico, ale kedze to mam uz tak dlho, a raz to zmizne a inokedy sa zase objavi, tak to bude pravdepodobne funkcneho charakteru.

paulisko
7. nov 2020

@lienocka2808 no ja mávam často riedku stolicu takže mi dala Dr z gastra antb na úpravu črevnej mikroflóry a že keď to neprejde musím aj na kolonoskopiu aj z vrchu na hadičku len som ešte nezačala užívať tie ATB nejako mam tých liekov už po krk popravdr

zuzkazuzanka55
autor
8. nov 2020

@paulisko no podľa toho čo píšeš, vyzerá to byť ten istý problém....lenže ja som dostala menštruáciu a už to nepociťujem tu bolesť...myslela som teda že to bola cysta, ktorá pri sexe praskla....uvidím ako bude ďalej...hneď jak skončí ms vyskúšame mat sex a uvidím či sa to vrati

zuzkazuzanka55
autor
8. nov 2020

@lienocka2808 čiže tehotná nie som....a už som sa tešila....

lienocka2808
8. nov 2020

@zuzkazuzanka55 no to je skoda, mozno mas iba zapal, alebo ja uz neviem. Ja si sebe neviem pomoct, a to som uz bola vsade. Ak mi to dalej bude pretrvavat idem na laparoskopiu. Dnes ma to neboli, tri dni dozadu som myslela ze odpadnem. Nechapem tie prestavky medzi tymi bolestami.

paulisko
13. nov 2020

@zuzkazuzanka55 vzhľadom na to ze ja menštruáciu mam raz za dva mesiace.. aj ja som dostala menštruáciu teraz 3 dni dozadu a bolesť prestala a taktiež to pripisujem prasknutiu cysty.. Tiež som zvedavá ci to počas sexu bude bolieť lebo ms mi konci uz dnes skoro nič a pichá ma tam od rána... Bola som aj u pána doktora ten povedal ze mr negatívne že som zdravá a asi mam natiahnutý sval takže už začínam rozmýšľať normálne ci hlava je v poriadku potom 😂😂

pastelka292929
11. máj 2021

@paulisko ahoj prosím ta ako ti to dopadlo? Já mám ten isty problém 🤔

satanca
31. okt 2021

@pikuli prosím ako sa da zistiť že ma človek zahustenz žlč? A od coho ste to mali?

paulisko
16. nov 2021

@pastelka292929 ahoj v mojom prípade nikto s určitosťou nevie bolo to pripísané ovulačnej bolesti 💁🏼‍♀️

satanca
7. jan 2022

@pikuli ako vám zistili zahustenu žlč? Sono?

kiki23
14. júl 2022

@paulisko
@lienocka2808
@pastelka292929 ahojte. Som rada,že som toto nasla. Prosím Vás ako ste dopadli s tými bolesťami v pravom boku? Mam teraz presne to isté. Už vyše roka. Tiež chodím gynda,urológ,gastro. Zatiaľ nikto nič. Tiež raz boli, raz nie, raz na zatlačenie a dosť to cítim keď ma nafukne,pripadne idem na veľkú. Mali ste aj toto?

pastelka292929
19. júl 2022

@kiki23 Ahoj no ja to mám na ľavom boku a áno vecinou to boli keď mám ísť na wc ... Keďže u mňa bol bolesť aj žalúdka a vracanie hnačky.. poslali ma na sono, k chirurgovi to bolo ok robili mi test na celiakiu to ok len tam mám pozitívne na helikobaktera a na hadice zo spodu a z vrchu som objedná až v septembri tak čakám

pastelka292929
19. júl 2022

@kiki23 a ešte na gynekológii bolo tiež všetko ok tam som išla ako prvé lebo to pocit akoby to bol vaječník.. 10 rokov dozadu má to bolievalo tiež v ľavom boku a bolo to s platničky chodila som na rehabky a bolo ok ale teraz mávam aj tie hnačky tak ma tam ani neposlal že skôr si myslí že niečo s črevom tak už sa neviem dočkať kedy to skončí