Bolesť v mieste nástrihu pri sexe

19. aug 2022

Ženy ahojte,

Ako dlho alebo bolelo vás vôbec pri sexe tam dole to miesto po nastrihu? Som po pôrode rok ale aj tak je to veľmi nepríjemne ešte, miestami až zuby zatinam ☹ aj keď si obyčajný tampón davam a trafim to miesto tak ma až nadvihne.. moja gyn hovorí že zahojene je všetko už po šestonedelí bolo ale pred týždňom som bola u zastupujuceho gynekologa a ten sa ma pýtal či som mala komplikovaný pôrod a niečo o jazve spomenul ale to si len tak pre seba zamrmlal ani sme to neriešili.. pôrod bol ok.. nástrih bol minimálny

Dá sa s tým niečo robiť? Manžel je samozrejme citlivý, jemný, používame lubrikant ale bolí to :(

mirkava
19. aug 2022

Ja nemám taky problém, ale počula som o tom. Treba to riešiť určite to vedia upraviť

zero_hero
19. aug 2022

Som takmer tri roky po pôrode a v čase ovulácie alebo tesne pred ms stále boli.

autor
19. aug 2022

@zero_hero mne sestrička na gynde raz hovorila že ju jazva boli už niekoľko rokov aj pri zmene počasia 😅 to teda ďakujem pekne

nadazdi
19. aug 2022

Aj ja cítim zmenu počasia medzi nohami, prvý bol nastrih a druhýkrát ma o dva roky natrhla dcéra po jazve, takze aj to šitie bolo top 😂😂😂😂😂😂 večer bude pršať ak by ste nevedeli

zero_hero
19. aug 2022

No mne zas mamca povedala, že tam dole to už nikdy nebude ako pred pôrodom, nech sa s tým zmierim 🤷‍♀️ tak sa pomaly zmierujem no 😂

babovka2321
19. aug 2022

Ja som jazvu po nastrihu necitila vobec, klop klop, snad po druhom porode to nebude horsie 😶

autor
19. aug 2022

@nadazdi 😄😄😄😄😄 ďakujeme rosnička

yoxinka
19. aug 2022

Ahoj. Skús fyzioterapiu v gynekológii. Nevenuje sa tomu fyzioterapeut/tka na každom kroku, ale sú. Po pôrodoch riešia brucho, diastázy, panvové dno a aj jazvy po cisárskom a nástrihu. Myslím, že to by ti mohlo pomôcť. Neviem, odkiaľ si, musíš hľadať podľa lokality, kto také veci rieši v tvojom okolí. Nebude to tam dole ako pred pôrodom, ale bolesť trpieť nemusíš, isto sa s tým dá čosi robiť.

mirkava
19. aug 2022

@zero_hero toto mam najradšej prečo by sa mali ženy zmieriť s tým ze ich to boli pri sexe. Neutocim na teba 😊 len tak všeobecne sa rozčulujem. Ja mam pokles močového mechura pi pôrode a určite pôjdem na plastiku. Aj s tou hrádzou by som išla, určite sa dá niečo s tým robiť. Nezmenila by somsa s tým...

queen_mary
19. aug 2022

Mna zasivali vnutri aj vonku, a teda bolelo ma to na zaciatku a potom cely prvy rok tusim. Museli ame to s muzom "rozcvicit" 😀 potom sa to postupne zlepsilo a uz je to ok

queen_mary
19. aug 2022

@mirkava ona nepisala ze zmierit s bolestou, ale ze to nebude take ako predtym a to ma pravdu. Je to tam cele vacsie. Ja teda cvicim kegelove cviky kazdy den uz adi 2 roky, je to kusok lepsie, ale uz to fakt nebude take ako predtym 😀

mirkava
19. aug 2022

@queen_mary áno áno to nebude, ale s tou bolesťou sa dá určite niečo robiť.

zero_hero
19. aug 2022

@mirkava tak keď rodila mamca, vtedy sa take plastiky asi moc neriešili, ani diastaza ani panvové dno a pod. A veru u mna to ani tak nie je o tej bolesti, lebo u mna to nie je taká bolesť, že musíme prestať, alebo vtedy radšej nesexujem, ale proste to cítim hlavne na začiatku, že ta jazva tam je 🤷‍♀️

yoxinka
19. aug 2022

@zero_hero
Čo mamina … Ja som prvé dieťa rodila pred 10rokmi a vtedy sa nejakej diastáze a panvovému dnu a podobným veciam venovalo možno pár ľudí, ktorí mali skúsenosť zo zahraničia a študovali si to vo voľnom čase. Dnes je tento odbor fyzioterapie stále úplne v plienkach, ale tých ľudí je viac ako kedysi.

ajko2011
19. aug 2022

Som 10 rokov po pôrode a niekedy cítim miesto kde ma šili. 💁

sszuzu8
19. aug 2022

Počula som že keď je to zle zasite tak to bude stále bolieť. Som bola 2x sita a necítim to. Ani to nevidno.

biankaaaa
19. aug 2022

Ja som pol roka po porode, zo začiatku ma šitie bolelo veľmi, teraz ho ešte trochu cítim, ale je to oveľa lepšie. Tak snáď sa to ešte zlepší časom 🙂

doda26
19. aug 2022

No ja som to citila asi cca 9 mesiacov a potom zeazu akoby nic, ani neviem, ze som rodila..tiez som stresovala, ze co ak to take bude stale…ale este ma napadlo, ze to odoznelo v case ked mi uz zacal pravidelny cyklus, kedze kojim…moze to byt teda aj suchostou, ktora byva, ked este zena nema menzes, resp., ked este koji 💁 tak neviem ci kojis, ci uz ti nabehol cyklus, alebo nie

pbra40
19. aug 2022

Ak si z Ba, odporucam Sandru.
@doda26

autor
19. aug 2022

@doda26 cyklus mi už nabehol a kojim stále.. o tek suchosti by som tiež vedela rozprávať.. ako na Sahare, bez lubrikantu sa nezaobídeme.. jednoducho to samé nejde