Bolesť pri sexe

30. jún 2024

Pomoc! Som už naozaj zúfalá. Nikdy som tento problém nemala ale posledný rok to všetko začalo. Opakovane mykozy, trhliny po sexe a následne týždenné hojenie a dookola. Gynekológ mi nič okrem mastičiek nevie dať. Už som bola aj na cytosteroch, sone, všetko je v poriadku. Bola som na čistení (kyretaž) pred 4mesiacmi a od vtedy sme nemali sex. Posledne 2 týždne sa mi zdalo že som dole konečne fit, síce som už trochu opäť cítila nepohodlie ale tak sme skúsili. Opäť som potrhaná, pálenie, bolesť...

autor
30. jún 2024

Opýtam sa sprostosti, tak ako to mám na srdci - to si už do konca života nezašukam?!!!!
Do frasa s tým.
Mám 40r! Sex je s mužom úžasný a ja už si ho rok nemôžem užiť. Stále bolesti, aj počas styku. To vážne sa nedočkám žiadnej pomoci od lekárov?

autor
30. jún 2024

Registrujem problémy od ukončenia dojčenia

egonsk
30. jún 2024

a nemas suchoty, ze preto sa podrazdis a potrhas? ak nahodou pouzivas lubrigel, neskusila si inu znacku?

autor
30. jún 2024

@egonsk nemám pocit aby som bola suchá. Ale neskúšali sme ešte. V minulosti som mala na lubrikant alergickú reakciu, tak to bude znovu len risk skúsiť niečo iné.

sissy27
30. jún 2024

Na mykozy sa musi hlavne preliecit aj partner. Urcite vyskusajte lubrikacny gel - ak si mala alergiu, tak skus iny, su bud na vodnej alebo silikonovej baze, urcite sa najdu aj nejake “sensitive”.

egonsk
30. jún 2024

no preto treba zrejme aspon v pociatkoch skusit iny lubrikant, pripadne sa opytaj v lekarni, alebo priamo lekara co odporuci. Po tak dlhej neaktivite si ako panna, ako sa hovorieva ;) proste znovu sa musi prisposobit a nacvicit cele ustrojenstvo, lebo uz aj podvedome sa mozno stahuje viac ako by malo... a chlap tiez nema busit ako bujak, ale nech aspon prvych par krat ide na to pomalsie, pripadne ty si to reguluj ( na konika) ...

mimka1402
30. jún 2024

Sú aj lekarenske lubrikanty, podľa mňa bude toto dôležitý problém. Tiež sa mi to dialo, skúste vagisan. Ja som brutálne trpela, nik mi nevedel pomôcť až kým som neobjavila jemné lubrikanty, ktoré ma nedráždia

autor
30. jún 2024

@sissy27 aj manžel bol preliečený

autor
30. jún 2024

@mimka1402 ďakujem veľmi pekne za typ. A prišla si na príčinu? Problém bola suchosť? V 40tke? Nie je to skoro? Či som si prílišnou aktivitou mohla spôsobiť tieto problémy?
@egonsk áno snažili sme sa ísť na to jemne, aj tak to bolelo

lenka098123
30. jún 2024

Skús kokosový olej-aj lubrikant, aj pomáha na mykózy 🙂

mimka1402
30. jún 2024

Ja som o necelu polovicu od teba mladšia 25r,, takže viem že to je nepríjemné, najhoršie bolo to keď som si našla priateľa a vysvetliť mu, že bez toho nemôže byť nič, lebo mám bolesti týždeň ale mne krvacali ranky zospodu hoc to bolo jemné. 🙂 A mňa to spustila antikoncepcia ale na prvý pohľad nebolo to vidieť ani cítiť až vnútorne.
Kokosove oleje určite neskusaj, je to hlúposť a mýtus, práve ten dokáže spustiť mykozy, vlastná skúsenosť a aj ďalších žien, či názor odborikov. 🙈 radšej ísť smer tablety na zvhlcenie či krém vagisan. 🙂

autor
30. jún 2024

@mimka1402 ten krem určite kúpim + lubrikant? Alebo ten krem slúži zároveň ako lubrikant?

mimka1402
30. jún 2024

Môžeš použiť aj namiesto toho, ale skús to mať na začiatok na možné "preliečenie" či ozaj je problém tam a až potom riešila lubrikanty, sú rôzne v lekárni a aj lactacit má. Zatiaľ by som skúšala takéto prípravky na podporu vnútra a hľadala vhodný lubrikant, ktorý by ťa nedráždil. Určite daj vedieť, že ako. 🙂

azzflo
30. jún 2024

Lactacyd lubrikant je skvely, maju aj v dmke, je velmi jemny a nevysycha, urcite to neskusajte teraz len tak nasucho

autor
30. jún 2024

Okej tak vám ďakujem za rady. Niečo už pomôcť musí lebo ja som z toho už naozaj zúfalá. Verila som že ten celibát nám pomôže ale aj bez toho som mala problémy. Ešte dnes skočím nakúpiť a teším sa na zajtra večer 😅
Dnes to určite nedám. Po včerajšku som tam rozbitá ako po pôrode....

mimka1402
30. jún 2024

Mne bolo aj povedané ako argument od lekára, že málo sexu sliznicu môže zhoršiť tú suchosť a pravidelný styk to vie zlepšiť no a vyber si.😀 Ale môj priateľ je v zahraničí často takže u mňa to dáva zmysel.😆 Daj vedieť ak to dopadlo potom.🙂

lenka098123
30. jún 2024

@mimka1402 mne to odporučili práve u gynekológa,a aj to zabralo, tak nemyslím, že je to hlúposť a mýtus, akurát každému funguje niečo iné. ✌🏻

anega79
30. jún 2024

kokosovy olej, na ostatne som tiez mala alergiu

patus_2
30. jún 2024

Ja by som sa začala ba problém pozerať komplexnejšie. Opakované mykozy? To značí problém v črevách, mikrobiom nieje uplne ok. Tu by som začala, je to síce beh na dlhú trať, ale oplatí sa. Vylúčiť jednoduché cukry zo stravy a spracované potraviny, polotovary, pridať viac zeleniny a fermentovaných potravín. Kúpiť si kvalitné probiotiká a užívať aj prebiotika. Postupne sa mykóza vylieči. Čo sa týka lubrikacnych gélov, tak ak máš alergiu, skús neparfemovane na báze vody alebo kokosový olej, ktorý je už vyššie spomínaný.

mimka1402
30. jún 2024

@lenka098123 Našla som práve viac ľudí ktorým kokosak robil škodu, bol z toho veľký boom, ale v skutočnosti naozaj nie je dobrý. Ak ma autorka takýto problém musí vyriešiť najmä ph posvy a nie dávať tam niečo čo môže rozladiť ph prostredie. Kokosový môže byť fajn pre niekoho kto nemá ranky, či rôzne mykozy, tam to môže urobiť opak. Preto lepšie na začiatok skúsiť niečo iné.

autor
30. jún 2024

@patus_2 snažím sa nejesť sladké ale nie vždy sa to dá inak mame celkom pestrú a zdravú stravu

autor
30. jún 2024

@patus_2 aké probio odporucaš? Na trhu ich je kvantum. Neviem si vybrať tie naj

terry658
30. jún 2024

Mala som takéto problémy 1,5 roka vkuse. Moja rada úplne vylúčiť sacharidy aspoň na pár mesiacov. Ja som gynekológa ukecala na orálne liečenie mykózy v oonských dávkach na jeden mesiac. Ďalej som každý večer brala gynminimum vaginálne probiotiká, tiež orálne probiotiká. A ešte citrovital.
Po pár mesiacoch diety a liečby som mala pokoj 4 roky.

nikushka8
30. jún 2024

Ako pisu baby hore, pri mykozach treba dat do poriadku crevo. Tiez som mala s tym roky problem. A ma suchost a bolesti som pouzivala gely z lekarne (napr. Femigel, tea tree), tie mi pomahali na bolesti a ranky. Klasicke lubrikacne gely mi sposobovali len dalsie zápaly