Bolesť pri močení

zuzanahdm
15. aug 2018

Ahojte, pred rokom som prekonala ureaplazmy. Bola som preliečena a zdrsva. Po roku bolo všetko OK. Momentalne znovu pocitujem palenie, ziaden vytok, nic iba palenie. Mam este Macmiror na zmiesane infekcie ale pojdem na gynekologiu. Chcem sa opytat na partnera. Pocituje bolest pri moceni, ziaden vytok, vyrazky, nic. Ani svrbenie, iba bolest pri moceni a take zvlastne pocity v mocovej trubici (takto to opisal on). Moze to mat suvis s mykozou alebo sa mi vratili ureaplazmy a je chory aj on? Mne je tak velmi luto, ze aj on misi byt chory. Obaja sme si verní, spolu uz viac ako rok.

lucka_lullu
16. aug 2018

@zuzanahdm ahoj Zuzi, to bude zápal močových ciest. Netreba Ti ísť ku gynekológovi, choď k svojmu obvodnému (aj partner), stačí vyšetriť moč. Dá Ti antibiotiká. U mužov býva infekcia močových ciest zriedkavejšie ako u žien (je to dané anatomicky), no keby sa to u neho opakovalo, zvážiť aj urológa, to isté platí aj pre teba. Keď sa bude opakovať, pýtaj sa k urologovi, nasadí imunomodulacnu liečbu. Veľa šťastia 😉

pininka
16. aug 2018

Urcite mate obaja zapal, treba to cim skor preliecit. Ja som mala teraz po 5 rokoch. Doktorka mi odporucila urosa duo,ze je to lepsie ako urinal a brat dlhodobo, je to prirodne.

221girl
16. aug 2018

Mne sa vracal stále zápal. Hlavne je prečistiť si močové cesty. Zbaviť sa baktérií. Pite teraz zo dva dni veľké množstvo vody. Niekoľko litrov a medzi to urologicky čaj. V začiatkoch mi to vždy zaberie. Ak do dvoch dní neprejdú choďte na liečbu antibiotikami. Mne to lubilo tiež prerásť až ku gynekologickým problémom...a bol to nekonečný kruh...

zuzanahdm
autor
16. aug 2018

@lucka_lullu ja som taketo palenie mala aj ked mi boli zistene ureaplazmy. Ale vtedy boli aj vytoky. A jeho to zacalo boliet rano. Vecer sme mali nechraneny sex. Cize som to pripisovala ze je to bud mykoza odomna alebo sa mi vratili ureaplazmy....

lucka_lullu
16. aug 2018

@zuzanahdm radšej toho lekára moc neodkladaj... a vieš rozlíšiť, či Ťa to bolí pri cikaní ako močová rúra, alebo skôr gynekologicky? ono ako píše 221girl takého zápaly radi prerastú na gyn problémy, keď sa nezachytia včas. (máme totiž všetky otvory anatomicky príliš blízko 😉 )drž sa 🙂

zuzanahdm
autor
3. sep 2018

@lucka_lullu Obvodná mi zistila ze mam akutnu uritritídu. Beriem antibiotika.

lucka_lullu
5. sep 2018

@zuzanahdm tak predsa močové cesty... Nech si rýchlo fit 😉✊

zuzanahdm
autor
25. sep 2018

@lucka_lullu skoncila som nakoniec po ATB aj tak v nemocnici s horuckami nevolnostou a bolestami.