Bolesť na pravej strane podbruška po sekcii

29. aug 2024

Ahojte ženy ktoré si po sekcii mali ste bolesti podbruška hlavne na pravej strane mňa od rána z ničoho nič začalo bolieť a som už 3 týždeň po sekcii do teraz vôbec ma nebolelo nič normálne som fungovala a brucho má vôbec nebolí iba podbruško keď sa hýbem alebo chodím

zuzikak
29. aug 2024

nerobila si nejaky prudky pohyb napr. pri zdvihani babatka ? Ono sa vravi, ze aspon 6 tyzdnov sa treba setrit (nie fungovat normalne). Oddychuj. Sekcia je predsa len operacia na 2x - jeden rez na maternici, druhy rez cez brucho. Skus si dat par dni totalne kludovy rezim a uvidis, ci sa bolest znova objavi alebo nie. Ak nie, bolo to namahou. Ak ano rozhodne radsej navstiv lekara na kontrolu

autor
29. aug 2024

@zuzikak tak zdvihala som nieco ale do teraz žiadne bolesti nič iba dneska rána sa zahojila. Áno teraz ležím strašne sa bojím je mi až do plaču 😭

autor
29. aug 2024

A mne dali aj stent hadičku keď som bola tehotná lebo som mála teploty aj bielkoviny v moči neviem či toto ma bolí ale ja cítim pod bruško

zuzikak
29. aug 2024

no tak ak ti doteraz nic nebolo tak to bolo len tym nestastnym pohybom. Nestresuj, oddychuj a nic nezdvihaj. Plac ti nepomoze. Daj sa do polohy, kedy nic necitis, podopri si chrbat vankusmi a sed. Dvihni sa len na zachod a znova sadnut alebo lahnut. Najblizsie 2-3 dni nic nezdvihat. Idealne ani babo - nech ti ho partner poda. Musis mysliet na to, ze sekcia je operacia. Nie nadarmo sa vravi o sestonedeli co je 6 nediel. Ty po sekcii obzvlast. Nemas sa kam ponahlat fungovat normalne. Na oddych, posedavanie a polihovanie max maximalny narok. Nerob zo seba superzenu. Pri akejkolvek inej operacii by si sa zbierala mesiac. Sed, lez, ukludni sa a uvidis ci zbehnes zajtra k lekarovi alebo nebude treba.

tinalia
29. aug 2024

Treba brat do uvahy ze po sekcii jazva zvonka je zahojena ale zvnutra zdaleka nie a 3 tyzdne su velmi kratka doba na to, aby si zdvihala tazke veci okrem svojho babatka.

tinalia
29. aug 2024

Ja ti poviem svoju skusenost, ze som 4 mesiace po sekcii a ked mam narocny den tak vecer bolest v podbrusku este obcas citim, aj jazvu ako ma ťahá a to chodim aj na fyzio, aby som sa po sekcii dala pekne do poriadku. Bud k sebe láskavá, telo ti dá vediet, kedy uz má dosť, treba ho poslúchnuť.

autor
29. aug 2024

Ďakujem pekne dievčatá trochu som si ležala bola som na wcko tak uvidím ako ale už teraz necítim bolesť ale som z toho v stresu hlavne aby ma už nebolelo stále myslím na to

majlo1234
29. aug 2024

@tinalia vies prosim odporucit dobreho fyzioterapeuta, ja by som sa tiez chcela dat do poriadku, ale ztial som sa nedokopala hladat. Hlavne ze s babatkom chodim😂a na seba seriem

tinalia
29. aug 2024

Nestresuj sa. Ak ti to nedá, zavolaj gynekológovi. 😉

tinalia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinalia
29. aug 2024

@majlo1234 Neviem kde bývaš. Ja som si našla v meste bydliska a podľa toho, či má vzdelanie aj s tehotnými ženami a ženami po pôrode. Chodila som tam totižto už ako tehotná

majlo1234
29. aug 2024

@tinalia vyhovovalo by mi v okoli pezinka, som myslela, ze si odtial podla profilu