Bolesť čeľustného kĺba a silné zatínanie zubov počas celého dňa

dawino888
21. apr 2020

Dobrý deň

Chcel by som sa niekoho z Vás opýtať mám taký problém z celustnym kĺbom kde stále počas dňa zatinam silno zuby a je to veľmi nepríjemná záležitosť...silné nervového napätia vládne každý deň u mňa ....Mal z Vás už niekto niečo takéto ? Aký je postup liečby na koho sa je najlepšie obrátiť a kam ísť ako prvé ? Fungujú na to nejake lieky proti bolesti alebo skôr uvoľnenia ? Ďakujem za každú radu a odpoveď

lenvam
21. apr 2020

@dawino888 no najskôr by som šla za obvodakom a ten ťa pravdepodobne pošle na krčné alebo neurológ

mimimami3
21. apr 2020

Zubar Ti vie urobit take silikonove chranice proti skripaniu zubov, ktore ten tlak ciastocne stlmia, ale to sa skor pouziva pri nocnom zatinani zubov... stoja cca. 100 eur. videla som na nete aj hotove, ale neviem, ci je to to iste, ako ked Ti zubar urobi odtlacky Tvojich zubov a urobi Ti ich na mieru...? Na uvolnenie toho napatia by si mohla z liekov skusit napr. Guajacuran + magnezium. Guajacuran je volnopredajny.

sisa_s
21. apr 2020

Celustny klb by mal riesit stomatolog

kiki68
21. apr 2020

Raz mala, pred rokmi a poslali na na celustnu chirurgiu. Ale nejako to neporiesili, rovno povedali nezatinat to a nenamahat a bol pokoj

brita7777
21. apr 2020

ja to mavam v noci pri velkom strese..su na to cviky na internete, na uvolnenie celusti..treba si najst daku relaxacnu cinnost, sportovat, niekde ten stres dostat von, joga, plavanie, zumba..jogove dychove cvicenia na ukludbenienajdes zase na YouTube..pri bolesti by som si dala paracetamol, niekedy to pomoze, tiez by som si mozno kupila persen. Pri pretrvavajucich tazkostiach smer psycholog.

dawino888
autor
21. apr 2020

@kiki68 a nič ti nezistili? A ako si to riešila ďalej ?

gaaaa
21. apr 2020

@dawino888 Ja som to riešila presne pred rokom v apríli.Pochodila som ORL,neurologiu,zubárke a tá ma odoslala na stomatochirurgiu.Pichol mi tam obstrek a zatiaľ prešlo.Bola som na kontrole a povedal mi dr.že ak ma to bude bolieť aby som prišla a pichne mi ešte obstrek a spraví mi nejakú dlahu ktorú si budem dávať na noc.Zatiaľ som ešte nebola.Ale po tom obstreku obrovská úľava

kiki68
21. apr 2020

@dawino888 vies co prestala som sa na to sustredit, dali mi nejaky krem este na uvolnenie svalov u obvodnej a chcelo to cas. Ten na celustnej, ze podla snimku nic nevidi a ze teda 3 mesiace cakat kym prejde. Tiez som tam pozerala vtedy, ze to je ako vsetko...

dawino888
autor
21. apr 2020

@gaaaa a ak sa môžem obrátiť na Vás kde ste presne boli ? V Martine je tiež stomatochirurgia ... čo to presne je tá stomatochirurgia? A problém už nemáte áno už je všetko v poriadku?

gaaaa
21. apr 2020

@dawino888 U nás v Nr.som bola.Zatiaľ od minulého roku nemám problém ani pukanie.Povedal,že mám vydratý ten čeľustný klb,preto ma bolí.

dawino888
autor
21. apr 2020

@gaaaa a povedali Vám aj to že prečo kôli čomu to máte ? Čiže stačí sa objednať alebo najprv prerabrat konzultáciu s nimi?

gaaaa
21. apr 2020

@dawino888 Mňa tam poslala moja zubárka.Najskôr ma ona poslala na rtg a s tým som išla na stomatochirurgiu.Vysvetľoval mi,že prečo ale ja som sa tak bála,že som to hned zabudla.A ked povedal,že mi ide pichnúť obstrek aj z vonku aj z vnútra konec mi bol a pritom to nebolo nič.V ten deň ma to veľmi bolelo až ucho ma bolelo a potom tá úľava.A hovoril mi,že si mám daávať pozor na prievan.

junovedievca
22. apr 2020

A este mi napadlo riesi sa to aj myslim u plastickych chirurgov,ze pichaju botox do svalov .treba obvolat

marttina333
26. máj 2020

Holky nahrievali ste sa aj Solux lampou ?

junovedievca
27. máj 2020

@marttina333 moze sa.pomaha to prekrvit oblast.svaly sa uvolnia

marttina333
28. máj 2020

Prosim vas ako ste uzivalu Guajacuran ? A ako dlho Diky

lenka_1989
2. jún 2020

@dawino888 ahoj. Podarilo sa ti vyriesit problem so zatinanim? Mam totiz rovnaky a chcela by som to zacat riesit. Kedze ma z toho bolieva uz aj hlava 😔

laskonka80
15. dec 2021

@gaaaa ahoj a prosím ťa nepamätás si akú látku ten obstrel obsahoval?Pichli ti ho do ďasien?

gaaaa
15. dec 2021

@laskonka80 Ahoj.Nie neviem čo mi tam dal.Z vonku mi to pichol aj z vnútra.Chvíľu mi kázal posedieť a išla som domov.

laskonka80
15. dec 2021

@gaaaa Ďakujem