Bolesť brucha po pôrode

15. máj 2021

Ahojte,

mam necele 2 tyzdne po porode a pocitujem bolest brucha (nie zaludka, ale proste brucha akoby zvnutra). Ked som to spomenula v porodnici, dostala som odpoved, ze to bude asi svalovica - je pravda, ze som rodila vo velmi nepohodlnej polohe.
Bolest pocitujem hlavne, ked vstavam z postele/stolicky alebo ked sa zohybam.
Mali ste niektora po porode svalovicu brucha?
Alebo ste si to mysleli a vyklulo sa z toho nieco ine (pruh alebo pod?).
Dakujem :*

autor
15. máj 2021

Este dodam, ze po predchadzajucich 2 porodoch som toto necitila, akurat, ze to som rodila v klasickej polohe, preto som trochu vystrasena

gabriela_obzerova
15. máj 2021

Tak o tomto som v zivote nepocula. Kontaktovala by som najskor gynekologiu v nemocnici (lebo do konca sestonedelia sa staraju oni) a ked nepomozu, tak by som zavolala svojej gynekologicke. Pripadne nech poradi, kam sa obratit

nevenka
16. máj 2021

Ano, po tretom porode twraz som to mala. Dokonca, trvalo to mesiace. A to som nebola nastrihnuta, ani sita. Maly bude mat 5 mesiacov a mala som uz menzes a zda sa mi, ze vzdy, po ovulacii mi zacne to take tahanie, pichanie, az pocit natiahnutia svalov ako pri svalovke. Po prvom som mala svalovku, ale v okoli rebier, z dychania. Trvalo to tiez dost dlho. Podla mna, to z polohou asi az tak nesuvisi. Rodila som 3x a pri kazdom som sa citila inak, a aj po porode.

autor
16. máj 2021

@nevenka Ahoj, aj u mna to bol teraz treti porod; aj tie stahy maternice som citila intenzivnejsie, ale to vraj tak byva, ked uz je to 3+ porod (to ustalo po nejakych 4-5 dnoch, takze ok), len to brucho ma stve...a teda Tebe to prestalo a iba v case ovulacie sa to ozve? Nijak si to neriesila? Ani si to nespominala gynekologovi?

nevenka
16. máj 2021

Vies co, spominala som mu to, ale on ma vela veci na haku a vsetko ok je vraj. Len ja som mala aj velku cystu, ktoru on nevidel, az v porodnici mi ju nasli, 7,5 cm, nepraskla porodom. Potom som mala bolesti pred V. nocou, sla som za mojim dr., a uz bola prasknuta, vytekala akurat. Po 2 tyzdnoch mi prisiel menzes a teda kvpli ovulacii aj ta cysta praskla. Tak som tie bolesti pripisovala tomuto. A teraz je to vlastne druhy cyklus. Ale 20 DC som mala pozitivny ovulacny test a dake 2 dni na to ma to zase zacalo tak divne pobolievat. Teraz som 32 DC. No uvidim, kedy dorazi menzes, nemeriam bazalnu teplotu teraz. Ak to bude trvat, tak pojdem asi znova za nim alebo ho rovno zmenim uz...🙄

autor
16. máj 2021

@nevenka chapem...tak drzim palce!!!