Boľavé prsia počas užívania antikoncepcie

anonym028
18. jan 2017

Ahojte. Mala som s priateľom nechránený sex pred 9dňami (nespravil sa do mňa). Užívam antikoncepciu. Krámy mi skončili pred 3dňami (prišli ako mali).No je tu taký problém že ma bolia prsia a mám vypuklé bradavky viac ako obvykle. Priateľ tvrdí že sú aj väčšie. Bála som sa že som tehotná tak som si včera aj dnes ráno robila tehotenský test, no oba vyšieli negatívne. Tak sa chcem spýtať..Z čoho by ma mohli prsia bolieť? Mali ste niekto podobný problem? Ďakujem 🙂
18r

sardinka336
18. jan 2017

@anonym028 boelsti mas koli hormonalnej činnosti...mozno uz nastupuje ovulacia...a psychika robi svoje, tehotna nie si...odporučam doštudovat biologiu pre stredne školy ako a kde prebieha otehotnenie a čo k tomu treba...to ze vieš ze ,,kocur patrí do truby naozaj nestačí,,.

zuzanahdm
18. jan 2017

@anonym028 ako dlho užívaš HAK ? Ak krátko môže to byť aj tým, že si telo zvyká. Podľa mňa to sú všetko len hormonálne zmeny v tele. Ja by som sa neobávala. Kľudňe ži a nestresuj. ;)

anonym028
autor
18. jan 2017

@zuzanahdm HAK užívam 5mesiacov 🙂

sardinka336
18. jan 2017

Od 18 budeš hltať HAK a potom po 30tke budeš riešiť ako otehotniet...

anonym028
autor
18. jan 2017

@sardinka336 asi že mam HAK kvôli zdrav. problémom a aj kvôli tomu aby som neotehotnela kedže ešte študujem... Je moja vec či ju beriem alebo nie... Prišla som po radu ohladom bolesti nie pre rady do života a aby ste ma tu hneď odsudzovali!

zuzanahdm
18. jan 2017

@anonym028 Ja mám taktiež 18 a beriek HAK kvôli zdrav problémom, takže si z toho nič nerob. Je síce pravda, že to nie je zdravé, ale ak sú zdrav. problémy, tak nevidím v tom problém. HAK berie každá druhá žena. 5 mesiacov je krátka doba, myslím si, že tvoje telo si stále zvyká na dávku hormonov. Akú HAK berieš? 🙂

anonym028
autor
18. jan 2017

@zuzanahdm Veď to že to berie už každá druhá žena. Áno všetko zlé je na niečo dobré, ale keď mi to pomáha... Beriem Daylette. 🙂

zuzanahdm
18. jan 2017

@anonym028 s touto skúsenosti nemám, ale vydrž ešte pár mesiacov a uvidíš, či sa niečo zmení, ak nie, tak zájdi za svojim gynekologom a opýtaj sa ho či by pomohla zmena HAK. ( čo sa týka tých boľavých prsníkov) Veľa šťastia prajem.

anonym028
autor
18. jan 2017

@zuzanahdm Ďakujem ti pekne za rady 😉 veľmi si mi pomohla 😉

zuzanahdm
21. feb 2017

@anonym028 Ahoj, no ako si na koniec dopadla ? 🙂 Je už všetko tak ako má ? 🙂

anonym028
autor
15. jún 2017

@zuzanahdm Ahoj, nakoniec všetko dobre dopadlo 🙂 Tehotná nie som :D prsia prestali bolieť len si telo potrebovalo zvyknúť na antikoncepciu 🙂

anonym00000
25. aug 2022

@anonym028 ahoj stará téma ale mám podobný problém. Ms mi prišla 3.8 tak ako mala. V pondelok očakávam ďalšiu ms a páli ma jeden prsník. Nebolí ma cítim v ňom palenie. Užívam antikoncepciu leverette