Boľavá hrča v prsníku

didi44444
15. mar 2022

Ake mate prosim skusenosti? Je tu niekto komu na some nebolo vidno rakovinu a na mamografii ano? Môže boliet rakovina prsnika? Co vsetko na mamologii robia? Ďakujem 🙏

lauritka00
15. mar 2022

@didi44444 keď máš hmatateľnu hrčku na sone ju nebolo vidieť? Či prečo mamografiu?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didi44444
autor
15. mar 2022

Na sone akoby doktor stale tvrdil, ze je skoro ani nevidiet, ked sa jej clovek chyti, je ju dost citit a velmi boli, na sone to opisal ako žlazu s nizkou echogenitou, ale mna to boli uz niekolko mesiacov a vraj na sone to nemusi byt vzdy vidiet. Mame v rodine rakovinu prsnika a ja mam k tomu autoimunitne ochorenie tak sa zamyslam ze kludne to moze byt aj nieco zle. Ale nevesam hlavu len sa zamyslam ci niekto mal skno negativne a nakoniec mal rakovinu?

zuzap33
15. mar 2022

@didi44444, ved si najdi vysetrenie na internete 🙉. A nie nebolu rakovina

didi44444
autor
15. mar 2022

@zuzap33 ako prepac, na internete si viem najst, chcela som len vediet skusenosti 🙂

zuzap33
15. mar 2022

@viestta dr uz vacsinou vie, co nasiel aj na sone... Dolezite aky Birads napisal

didi44444
autor
15. mar 2022

Zabudla som napisat- mam 21 rokov

didi44444
autor
15. mar 2022

@viestta cize je mozne ze na sone nebolo nic a na mamografii ano?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didi44444
autor
15. mar 2022

@zuzap33 BIRADS 3 napisal, ale jasne mi povedal ze nie je vsetko dobre vidiet na sone

zuzap33
15. mar 2022

@didi44444 tak to bude fibroadenom. Mavaju ho dievcata v tvojom veku

didi44444
autor
15. mar 2022

Skôr by som chcela skusenosti zien ktore si tym presli 🙂

didi44444
autor
15. mar 2022

@zuzap33 ano to viem, len fakt to dost boli, a neviem co s tym , preto by som chcela skusenosti

zuzap33
15. mar 2022

@didi44444 ak je ten fibroadenom vacsi, odporuci ti ho vybrat. Preto ta posiela na mamo, aby sa ubezpecil a zvlast ak mas rakovinu prsnika v rodine

zuzap33
15. mar 2022

@didi44444 keby myslel na zle, napise ti Birads 5 alebo vyssie. Ja som tym uz presla

didi44444
autor
15. mar 2022

@zuzap33 ďakujem veľmi pekne 🙂 takže je všetko vidieť na sone ano? Aj ked povedal že nie je

1sally12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzap33
15. mar 2022

@didi44444 si mlada, tvoje prsne tkanivo je huste. Preto pre pokoj seba s vsetkych ta posiela na mamografiu. Rakovina prsnika je u coraz mladsich zien, preto to mamo. Ale u takychto mladuckych ako ty su fibroadenomy na 95%. Pripadne urobi este biopsiu. Ak je velky alebo bude rast, odporuci vybrat. Robi sa to v celkovej narkoze

didi44444
autor
15. mar 2022

@zuzap33 ďakujem veľmi pekne

didi44444
autor
15. mar 2022

@1sally12 čokoľvek

andrejka19
15. mar 2022

Dobry vecer.Ja som to riesila v lete,nahodou som nasla pri bradavke velku hrcku.moj gynekolog poslal na sono,mamografiu,chodila som aj predtym pravidelne kazde 2roky na mamo a 1x rocne na sono,mam 45 rokov.aj mamo aj sono ukazalo viac ako 2.5cmvu hrcku,podla doktorov obycajny fibroadenom ale pre istotu ma poslali na biopsiu.podla vysledkov bol nezhubny nador ale pre jeho velkost odporucili vyoperovat.robili to v Banskej Bystrici v mammacentre sv Agaty.jednodnova zalezitost,v piatok skoro rano som prisla nalacno,prijali na oddelenie,pripravili na operaciu aj mi vyoperovali.v sobotu rano o 9tej prepustili domov.o 2tyzdne kontrola.lenze.teraz ta horsia cast.bola som na izbe s mladou zenou ktorej biopsia ukazala dobre vysledky ale ked uz hrcu poslali na histologiu zistili ze bol zhubny nador.vraj sa to stava ked robia biopsiu tenkou ihlou.nechcela som tomu verit az kym aj mne volali pre vysledky vraj ze nie je to zle ale ani dobre.hrcka uz ma urcite percenta napadnute rakovinou ale kedze sa vybrala,problem sa odstranil netreba ani chemo ani ozarovanie len pravidelne chodit na kontroly.operovali ma v novembri este aj dnes mam niekedy bolesti,pichanie v mieste kde operovali,uz som bola na kontrolnom sone ci nenarastla nova,aj som mala pocit ze znova je tam hrca tak robili biopsiu,vraj nic tam nie je.kontrola zase o 3 mesiace.psychicky som to cele tazko zvladala,lebo mam 5 rocneho syna,tak tie tyzdne cakania na vysledky nechavaju veru stopu na psychike.snazim sa nemysliet nato a verit ze bude dobre.ale co som este chcela napisat ze na tej klinike som videla aj velmi vela mladych dievcat,aj starsie zeny.choroba sa nepozera kolko mate rokov.asi tolko je moja skusenost.

didi44444
autor
15. mar 2022

@andrejka19 moc krásne ďakujem za tvoju reakciu, ano to som si uz vsimla , ze vzdy povedia hned fybroadenom a to je vsetko… no ale s tou biopsiou ktoru v podstate neurobili dobre si ma fakt zaskocila. Normalne mam strach🙈

zuzap33
15. mar 2022

@didi44444 tak ho nemaj. Ja som pacientka. Ano a nie stara. Neviem, preco to Andrejka podala tak zvlastne. Ak by mala nador zhubny, tak by dostala liecbu. Ci uz hormonalnu, ozarovanie, prip chemo. Aj zaciatocne stadium sa vzdy lieci. Biopsia sa robi vzdy pri hrckach aj fibroadenome

zuzap33
15. mar 2022

@didi44444 a biopsia sa robi tenkou ihlou, nie nejakymi vidlami .... 🙉

didi44444
autor
15. mar 2022

Ďakujem za každý názor😊

andrejka19
15. mar 2022

Uz mi je luto ze som vobec napisala svoju skusenost.ja som sa tiez cudovala ze napriek nie uplne dobrym vysledkom histologie doktori uz dalej neriesili len castejsimi kontrolami.cakala som chemo alebo nieco ale oni nic ze hrcka bola vyoperovana vcas este,ale uz tam boli nejake zle zmeny,keby ze sa necha dlhsie uz by bolo horsie.inaksie neviem vysvetlit aj mne takto povedal doktor.

andrejka19
15. mar 2022

A to chodim do B.Bystrice kde sa zaoberaju len s prsnikmi nie niekde kde sa nevyznaju.

didi44444
autor
16. mar 2022

Ďakujem, som velmi rada, ze si napisala skusenost☺️🙏