Bojím sa lymfómu

sirema
31. júl 2016

Ahojte, prosim poradte ak sa da. Nasla som si na krku uzlinku - je pohybliva, nebolestiva - zatekali mi teraz nedavno hlieny, asi 2 tyzdne, tak neviem ci by to mohlo byt z toho, ale samozrejme, ze som si vygooglila same strasidelne informacie o lymfome, o uzlinach atd. Uz mi dvaja ORL lekari povedali, nech sa nou nezaoberam, ze to nic nie je, ale na internete je plno prispevkov o tom, ako to lekari podcenili, tak sa bojim, dala som si spravit sedimentaciu, zvysena tiez moze znamenat lymfom, vysla mi hodnota 15/38. Viem, ze hodnota je zvysena, len neviem, ci az tak, aby sa dalo hovorit o hrozbe lymfomu. Poradte prosim.

elienka
31. júl 2016

a že to môže byť prechodne zväčšená uzlina po chorobe ťa nenapadlo? strašne čierne scénáre si píšeš.

sirema
autor
31. júl 2016

@elienka viem viem, uz mi bola diagnostikovana od par lekarov karcinofobia - ide len o ten strach, chcem sa ho zbavit :( to je to, ze daka ozajstna choroba to ani nebola, vyslovene len to zatekanie hlienov, preto si nie som ista, ci ta uzlinka moze byt z toho...

mata128
31. júl 2016

Ja mam s uzlinami problem uz asi 4roky.V slabinach,na krku,pod pazuchou....sledovana hematologom,onkointernistom,robene ct hrudnika,jedna ulina poslana na histologiu,okrem znizenej imunity vsetko ciste.Moj,syn ma 4roky,je kardiak s oslabenou imunitou,ten isty problem s uzlinami.Bolo to uzavrete ako lymfodenopatia,kazdeho pol roka chodim k onkointernistovi na spec.krvne vysetrenia.Tiez sa toho vraj nemam obavat,ale......pokojna teda nie som....ale nic s tym nenarobim

sirema
autor
31. júl 2016

@mata128 a co vam kontroluje ten onkointernista? Resp. ake vysetrenia vam robi? Kym su to len uzliny bez choroby, tak je dobre, ja drzim palce a verim, ze to tak aj zostane 🙂

bbbarunka
31. júl 2016

Ver lekarom, nie internetu. Ak ti uzliny neodpuchnu ani za dlhsi cas, chod znova k lekarovi a povedz mu, coho sa bojis.

emilia25
31. júl 2016

Kazdy clovek sa boji takychto chorob.ja preto prosim boha aby sme boli cela rodina zdrava hlavne kym nevychovame nase 4 deti ked uz zabezpecene starajuci sa o svoju rodinku.moze ma boh povolat ale aj tu ako prvu aj o toto prosim.a budem na muza a deti vnucata davat pozor tam zhora.

sabibi51
31. júl 2016

Aj ja mam na krku 2cm uzlinu chodim s tym kazdy pol rok na sono a mam uz aj okolo dalsie zvacsene a brali mi z toho aj vzorky na biopsiu a nikdy za nic nenaslo.niekedy sa proste zvacsia a uz sa nemusia vratit do povodneho stavu.

mata128
31. júl 2016

@sabibi51 presne to aj mne povedali,ze uz sa nestratia

sirema
autor
31. júl 2016

@sabibi51 a mate tie klasicke pohyblive uzliny?

sabibi51
31. júl 2016

@sirema hej normalne si to viem chytit vsak je to 2 cm taka gulicka akoby a aj to videt volnym okom ale nic s tym nenarobim a ked chytim normalne s tym hybem aj v sprave tak mam napisane ze pohyblive.a dokonca stale meni tvar ale vzdy ma 2 cm bud je ako gulicka alebo sa natiahne a je ako povedzme fazula.nejak to stale pracuje ale nikdy tam nic nenajdu.jednoducho je to obycajna uzlina.