Biopsia prsnika

sloniatko
17. nov 2023

Dobry den mam doporucenu biopsiu prsnika kedze sa im nieci nezdalo na mamografii..nieco nasli..dali stupen4.Idem do BA k MUDr.Pohlodek..vysetrenie asi nie je prijemne to mi je jasne len sa chcem spytat ak ste si tym presla je vzdy nasledna ooeracia? Ak ano je nejaka zlozita dho je clovek po operacii PN? Dakujem

janinah
17. nov 2023

Záleží od výsledku.nie vždy je " zlý".nestresuj dopredu.nema to význam.

astika
17. nov 2023

Neboj, si v tých najlepších rukách, ja som u neho absolvovala biopsiu už 2x, úplne v pohode, som sledovaná taktiež pre nález a už som mala aj výmenný lístok na operáciu. On bol ten, ktorý celý proces zastavil a trval najskôr na biopsii a zariadi sa podľa výsledku. U mňa vyšiel špecifický fibróm, ale zatiaľ neoperuje - a to už je 5 rokov, síce mám častejšie kontroly, ale mne to nevadí, sleduje to fakt poctivo, takže neboj, uvidíš podľa výsledku z biopsie a ak niečo bude, určite zvolí ten najlepší postup. Držím palce!

sloniatko
autor
17. nov 2023

Dakujen vam..strach asi neprekonam...neda sa to...dakujem ste zlate..

sloniatko
autor
19. nov 2023

@janinah no mam zvacsene uzliny v podpazusi o to viac sa bojim

sloniatko
autor
19. nov 2023

@astika dakujem vam..

sloniatko
autor
23. nov 2023

@astika Bola som v pondelok u profesora velmi mily sympaticky...robil mi sono pozeral mamografiu povedal ze on to tragicky nevidi ze ano nejake kalcifikaty tam su ale naju 2mm biopsiu nedoporucuje kedze sa ani nemusia trafit do spravneho miesta..ze patolog ma tiez problem niekedy urcit z takeho maleho vysledok..ze nema to znamky malignity...navrhol mi kontrolnu mamo o 6mesiacov..aj ma ukludnil...ale zaroven povedal ze ak uz mam termin v BB mozem ist ak chcem..sama neviem..prosim napiste mi vas nazor..ak mozete...lebo najprv sa vsetci tvarili ako je to zle a teraz toto...dakujem
@astika

rikarika
23. nov 2023

@sloniatko ahoj, ja som mala tiez mikrokalcifikaty do 3 mm , sla spm na biopsiu a presne ako pises, netrafili sa prrsne, vysledok bol negativny a teda vraj ok, kedze okolie negat, kontrolu mi dali o rok.

sloniatko
autor
23. nov 2023

ano toto mi povedal aj profesor Pohlodek,,kde ti robili?

rikarika
24. nov 2023

@sloniatko v TT

astika
24. nov 2023

@sloniatko No, to je ťažké sa rozhodnúť, či ísť alebo neísť, ak je to také malé, určite by som ho poslúchla a išla na mamo o 6 mesiacov, za to nič nedáš. Biopsiu som podstúpila kvôli môjmu vnútornému pokoju, že som urobila všetko , čo som urobiť mohla. Už som len dúfala v dobrý výsledok. Každopádne nech sa rozhodneš akokoľvek, držím moc palce 😀

sloniatko
autor
25. nov 2023

dakujem..rozhodla som sa..pojdem na mamo o6 mesiacov..na biopsiu zatial nepojdem kedze profesor Pohlodek v tom momentalne nevidi opodstatnenie..naco zbytocne robit zasah..ale dakujem za podporu

vavjaj
11. sep 2024

@astika , mne dnes zistili mikrokalcifikaty , ze 0,2 mm maju, zopar ich mi ukazal a ze benigne vyzeraju, ale mamo o pol roka mam mat na kontrolu, ci nerastu. Tiez by som chcela biopsiu hned, ale to sa asi netrafia do takeho maleho.