Biopsia alebo konizácia

michaela_79
16. dec 2022

Ahojte dievčatá, mám otázočku prosbu. Vyšla mi zhoršená cytológia krčka. Mám sa rozhodnúť či biopsia, alebo konizacia. Včera som tam ležala a v strese som sa nevedela rozhodnúť, keď som videla nožnice na biopsiu totálne som zazmatkovala a odmietla som.
Je tu niektorá, ktorá to má aktuálne za sebou? Pripadne nejaké kocky, ktorým to citlivo v Bratislave spravili? Boli ste aj na biopsii, či priamo kinizacia? Ďakujem za akúkoľvek radu, podporu , odporučenie 🙏🏻❤️

ornela_tn
16. dec 2022

ja som bola pred dvomi rokmi, najskôr biopsia a potom konizácia. Nie je to nič strašné, potom treba ležať, lebo to dosť krváca, ale nebolí to

michaela_79
autor
16. dec 2022

@ornela_tn ďakujem krásne, že píšeš. Mne navrhli bud jedno alebo druhé. Neviem sa rozhodnúť. Prosím ta, aký si mala výsledok, keď ta poslali na biopsiu? Ja mám asc - h. Ďakujem za info

ornela_tn
16. dec 2022

ja som mala chronický zápal krčka maternice

eriatko_r
23. jan 2023

@michaela_79 ja som bola dnes na kolposkopii a robili mi aj biopsiu brali mi 4 vzorky,no na 90%mi doktor ppvedal,ze to vyzerá na konizaciu...vysetrenie meboli absolútne,horsi je ten cas a tiiie kovove zrkaldla 🙂))
A ten cas na lehatku...
Bola som v BB u dr.Jendrusaka,mozem odpporucat a to som cestovala za nim 2h...
Teraz len cakanie 2 tyzdne ze co...kedze chcem este babo tak urobim asi vsetko aby bolo ok...pvedal ze po konizacii krcok udrzi aj babo aj ho donosit..tak ppzeram na to pozitovne....
Ty si ako ma tom?😊