Bezzradnosť pri snahe otehotnieť

nika3893
20. mar 2017

Ahojte, chcela by som sa s vami poradiť a kus aj požalovať! S manželom sme spolu 5 rokov. Po pol roku sa nám podarilo otehotnieť. Medzi 7-8 tt sme dieťatko stratili z dôvodu, že dieťatku nebilo srdiečko na základe toho, že neprijímalo potravu, vitamíny... zle vyvinuté žlté teliesko...aspoň takto mi to povedal doktor. 4 roky prešli a nedarí sa!! Manžel má zlý spermiogram ( ale je ich pár mil. dobrých :D), mali sme aj chlamídie a ureaplazmu 2x- teda museli sme sa obaja liečiť. Po ATB bolo všetko Ok. Folandrol vôbec nepomohol ani po 3 mesačnom užívaní. Môj gynekológ mi po každom vyšetrení povedal, že je všetko v poriadku. Mám pocit, že aj po vyžiadaní aby ma poslal na nejaké špec. vyšetrenie či som v poriadku nerieši z dôvodu, že pozná chybu u manžela. Nejde mi teraz do hlavy ako je možné, že ani po 4 rokoch sa ani jedna spermia neuchytila. Tento týždeň chcem ísť za doktorom. Chcem prejsť všetkými vyšetreniami. Na aké sa mám pýtať??? Jediný problém, ktorý mám a poznám je nepravidelná ms. Ďakujem za každú odpoveď a radu.

brigget
20. mar 2017

ak mas nepravidelny menzes , nemusis mat ovulaciu , teda aspon si myslim,,ale ak si mlada nezufaj ,, neboj podari sa

nika3893
autor
20. mar 2017

ahoj, asi pred 2 rokmi počas 3 mesiacov mi robil dok. ovulačné testy z krvi... vyšli, že ovulku mám. Asi si ich znovu dám urobiť. Nepravidelný ms mám od 17tky.

gab1sol
20. mar 2017

@nika3893 môžeš požiadať doktora, nech ťa pošle na vyšetrenia, ale nepíšeš, či tomu, aby si otehotnela, ja nejako "pomáhaš". Máš odsledovanú ovuláciu? Máš každý mesiac ovuláciu?

nika3893
autor
20. mar 2017

Začala som s metódou odsledovania hlienu, klzkosti atď. počas celého cyklu. Viem, kedy mám plodné dni, aký je môj cyklus...Nemám žiadne príznaky ani pocity kedy môže prebiehať ovulka.

alana1
21. mar 2017

no my sme na tom podobne, manzel zly spermiogram, ja protilatky proti spermiam, po dvoch rokoch som otehu a hned aj potratila, pytala som od dr vymenne listky na endokrinologiu, hematologiu a imunologiu no nedal mi...a tak som to riesila cez obvodneho....

nika3893
autor
21. mar 2017

alana1 obvodak s tým nemal problém. Ako prebiehajú vyšetrenia?

vierocka888
21. mar 2017

Ahoj. My sa tiez uz cez 3 roky snazime a marne ☹
Manzel ma zly spermiogram. Stake som si myslela, ze som v poriadku. Moj gynekolog to tiez tvrdil. Ja mam cyklus ako hodinky, aj ovulacia prebiehala...
Nakoniec sme sa zverili do ruk lekara v centre asistovanej reprodukcie. Ani netusis ake prekvapenia nas tam cakali...
Hned po 2 minutach sona, mi lekqr oznamil, ze mam polycysticke vajecniky a poslal ma aj na stitnu zlazu a hematologiu.
Do toho dna som si myslela, ze som zdrava zena...
Zistili mi, ze moje telo vytvara protilatky proti stitbej zlaze a chybaju mi potrebne hormony. Uz budem navzdy jest lieky...
Cakam na vysledky krvi, dufam, ze tam nic nenajdu...

Tymto chcem len povedat, ze ak chces komplexnejsie vysetrenia, zajdi do nejakeho CAR-u, kde ta poslu vsade mozne aj nemozne a zistia, kde je problem. Je to vacsia sanca, ako u bezneho gynekologa, ktory ta na taketo testy neposiela...

Prajem vela sil a snad sa vam to skoro podari ❤

bienennest
21. mar 2017

@nika3893 Ahoj nepravidelna menstruacia nieje taky zavazny dovod, pokial sa ti drzi v rozmedzi medzi 25-32 dnami. Ak mas cykly dlhsie alebo kratsie moze byt za tym iny (napriklad hormonalny problem). Na upravenie dlzky cyklusu pomaha pravidelen pitie caju z alchemiky (2 salky denne) a uzivanie Agnus Castus jahnaci extrakt. Vysledok je vidielny uz po 2-3 cykloch.

Dala si si uz vysetrit stitnu zlazu? Ta je zodpovedna za celkovu hormonalnu vymenu v tele. Takisto ti gynokol moze zmerat hodnoty estrogenu a progesteronu (meria sa tusim v 7. a 20 dni cyklusu), aby sa zistilo, ci nie su pricinou neplodnosti ich prilis vysoke alebo nizske hodnoty.

Co mozes robit ty bez lekara je sledovat si bazalnu teplotu aby si videla, ci ti dochadza k ovulacii a ci sa to deje pravidelne. Tiez mozes z toho vycitat, ci mas po ovulacii aspon 10 dni luteralnu fazu pokial ti pride menstruacia (kratsie obdobie je tiez problematicke pretoze vajicku neostava dostatok casu na zachytenie). Toto ti dokaze zistit aj gynekolog pomocou folikumentrii ale v podstate to dokazes si vycitat sama z grafov ak si pravidelne merias teplotu.

Na zly spermiogram pomaha hlavne uzivanie Zinku a Vit. E (existuju aj preparaty pre muzov). Skus si precitat aj tento clanok - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/rady-a-tipy-na-prirodne-cesty-k-podpore-qpb6vu/

drzim palce nech najdes co najskor pricinu a nech sa co najskor dockas svojho vytuzeneho uzlicka 👶!

bienennest
21. mar 2017

@nika3893 este si pozri tento clanok, co pomoze tvojmu partnerovi na zlepsenie spermiogramu - http://www.fertility.sk/sk_SK/terapie/vitaminy-...

lienka737
21. mar 2017

Určite hormonálny profil, folikulometria.
To je základ.

nika3893
autor
21. mar 2017

Vieročka888 Toto je problém gynekológov...nebudú riešiť ženu v prípade, že je možná chyba u muža. Asi zmením doktora. V centre asis. reprodukcie sme neboli. Všetky vyšetrenia si platiš sama alebo ako to tam funguje?

nika3893
autor
21. mar 2017

bienennest
Môj cyklus je dlhší...konkrétne dnes som dostala po 52 dňoch. Je to u mňa bežné. Nebola som na žiadnom vyšetrení okrem bežného gynekológickeho. Viackrát som dokt. vravela, nech ma pošle na iné čo sa týka štítnej žľazy, prefuk, imuno... no nič a že je všetko v poriadku..bola by som veľmi rada no nejde mi to do hlavy...Budem si u dok. stáť za slovom a či chce alebo nie spraví mi potrebne vyšetrenia...ak nie odchádzam
Musím sa premôcť a začať piť čaj. Mám doma alchemiku a natrhany rebríček

bienennest
21. mar 2017

@nika3893 Ahoj, 52 dnovy cyklus rozhodne normalny nieje.. Telo evidetne signalizuje, ze hormonalne nieje nieco v poriadku. Ak ta tvoj aktualny lekar nechce vysetrit, zmen lekara. Na zaciatok skus vysetrenie stitnej zlazy, to sa robi vacsinou na endokrinologii (vie to vsak vysetrit aj obodny lekar ci gynekolog) a ak to neprinesie vystvetlenie tak si daj tiez u gynekologa vysetrit tie zenske hormony, ktore sa podielaju na cyklusi. Prfuk a imunologicke vysetrenia sa zvyknu robit az ked hormonalne vysledky neprinesu ziadne vysvetlenie (u vacsiny zien totiz spociva pricina na nepravidelnom cykle prave v hormonoch). drzim palce.

bobulazelena
21. mar 2017

@nika3893 jednoznacne zmen lekara...aj keby ste sa nesnazili o dieta tak takto nepravidelny cyklus mal davno riesit.
Jednkznacne ti treba urobit hormonalny profil, vysetrit AMH ( ovarialna rezerva) + endokrinologia na zaciatok. Ak by si potrebovala nieco vediet, klidne napis spravu, my mame tieto zaciatky uz davno za sebou 🙂

vierocka888
21. mar 2017

@nika3893 zlatko nic sme neplatili. Doktor ma pozrel, spravil sono, vypisal ziadanky na endokrinologiu, na hematologiu a objednal ma na hormonalny profil. Vsetko som si behom tyzdna vybavila. Tiez moj doktor nic neriesil, tak som to zacala riesit sama, cez CAR. Odporucam bud zmenit lekara, alebo zajst do centra. Konzultacie a vysetrenia hradi poistovna 😊

nika3893
autor
21. mar 2017

@bienennest veľmi pekne ďakujem za rady...po skončení ms pôjdem k dokt. Ako prebieha vyšetrenie štítnej žľazy?

nika3893
autor
21. mar 2017

@bobulazelena
Nepravidelný cyklus mi riešil dokt. tak, že mi dal lieky, z kt. som len priberala.

bobulazelena
22. mar 2017

@nika3893 no kazdopadne ti treba porobit vysetrenia...drzim palce

bienennest
22. mar 2017

@nika3893 Ahoj, zakladne vysetrenie je z krvi (sleduje sa pritom hormon, ktory vylucuje stitna zlaza). Pri podozreni na strumu ci ine ochorenie sa robi tiez vysetrenie hmatom pripadne ultrazvukom.

alchemilkazltozelena
22. mar 2017

@nika3893 muzovi nasad vitamin E nech nech berie jednoznacne...a ty skus inofolic - mne pomohol

iwet25
22. mar 2017

@nika3893 zmen lekara, ja som takto odisla od mojej, nechcela mi spravit ziadne vysetrenia a ani neriesila moje dlhodobe problemy s mykozou. Jedine ma posielala do caru a ked som odmietla tak bola velmi neprijemna. Odisla som k druhej doktorke a ta mi porobila vsetky vysetrenia, nasadila liecbu na mykozu a podarilo sa mi otehotniet do pol roka.

snehuuulienka
22. mar 2017

@nika3893 podla mna je problem u vas so zlymi spermiami....tvoj partner,ak ich bude mat kvalitne otehotnies,ale musi uzivat pravidelne 3 mes vitamin.doplnky ako napr ProFertil alebo BlueFertil....ak bude spermiogram ok,tak sa vam urcite zadari😉 a Ty sa zameraj hlavne na pitie Alchemilky,aby sa Ti upravil ms cyklus,a odsleduj si presnu ovulaciu v tom mesiaci,ked uz doberie tie lieky,no a potom pred sexom aspon 3-4 dnova abstinencia...drzim palce!👍

vierocka888
22. mar 2017

Ako pise kocka vyssie, pojdes na endokrinologiu, zoberu ti krv. Ked budu vysledky ( u nas tyzden) pojdes k lekarovi aon podla hodnot hirmonov zisti aky je problem. Hmatom ti prejde krk a urobi ti sono. Mne napriklad zistil protilatky proti stitnej zlaze, nasadil hned lieky. Takze je fakt dolezite ist aj tam. Este treba hormonalny profil, ktory sa robi 2-4 den cyklu, kde zistia ostatne hladiny hormonov.
Daj vediet ako si pochodila 🙂
Drzim palce 😉

nika3893
autor
23. mar 2017

Ďakujem dievčatá... určite dám vedieť.

zuzkass
1. máj 2017

@nika3893 ja som s tym tiez mala skusenost po troch rokoch snahy som vymenila lekara...moja lekarka byvala sa nemala snahu tomu venovat lebo stale povedala ze manzel ma zly sperm.a ja som ok ako urobila mi vtedy folikumetriu aj hormonalny profil no stale som mala pochybnosti...az teraz lekar ktoreho som si vymenila mi hned ro il meranie vajicok a navrhol mi prefuky kedze my uz jedno 5 rocne dieta mame a som po cysarskom tak moze sa stat ze su neprechodne alebo vzrasty proste chcem povedat ze lekar sa mi zacal aj venovat ne len posielat na IVF.nehovorim ze po par rokoch snahy tram nepojdem ale do vtedy chcem skusit vsetko ine moj lekar mi navrhol ze ked budeme vediet prechodnost vajecnikov tak on robi aj insemaciu iui...alebo ma skusi nadopovat hormonmi proste snazi sa riesit kedze on je gynekolog ktory sa venuje neplodnosti a vela parom pomohol...tak vela stasticka prajem...😘

zuzkass
1. máj 2017

@nika3893 ako mas nieco nove za ten mesiac???