Bezdôvodné meškanie menzesu

lienka175
1. mar 2023

Dievčatá, mešká mi MS, dnes už 6. deň. Pekných pár rokov sa mi to nestalo (snáď od tehotenstiev 😂 ). Ak výnimočne meškala, tak 1, max. 2 dni. Posledné 2 roky práve prichádzala o 2-3 dni skôr. Kedy to už treba riešiť s lekárom? Normálne mám strach, čo sa môže diať. Na preventívke som bola v decembri, všetko bolo ok. Tehotná na 100% nie som.

nelca0510
1. mar 2023

@lienka175 a kolko máš rokov. Menzes mešká vždy z nejakého dôvodu.

viky173
1. mar 2023

@lienka175 absolutne nic hrozostrasne sa diat nemusi a vo vacsine pripadov ani nedeje, staci, ze mas mensi vykyv hormonov/prechadla si/prekonala virozu/mala stres ci prisla nejaka ina zmena v Tvojom zivote, co si si ani nevsimla a Tvoje telo takto reagovalo

gabika0825
1. mar 2023

@lienka175 Naozaj tam nemôže byt možnosť že si tehotná?? Môžeš mat aj cystu. Mne vtedy meškali. A to mi nemeškali nikdy, ani keď som bola chora a brala atb, ani pri zvýšenom strese. Čiže ja som tam mala tento problém. No píšeš ze si bola u gynekologa v decembri a to by asi videl ze tam niečo máš. Ale niektorým ženám môže aj kvôli stresu meškať, alebo nedrzis nejakú diétu? Necvicis veľa?

falbala132
1. mar 2023

mne takto meskala pri diete, presne 4 mesiace 😀

lienka175
autor
1. mar 2023
lienka175
autor
1. mar 2023

@viky173 no v januári kovid (ale to bol už tretí a v podstate takmer bezpríznakový), pred dvomi týždňami brušnú virózu, ale to mi ani nenapadlo, že to by mohlo mať vplyv

lienka175
autor
1. mar 2023

@gabika0825 tehotná určite nie som, cystu mám na vaječníku, ale už asi 10 rokov

lienka175
autor
1. mar 2023

@falbala132 schudnúť sa snažím, ale žiadnu špeciálnu diétu nedržím, len som si stravu trochu upravila, ale to už je tiež trvá pár mesiacov

majka99999
1. mar 2023

Stres, choroba, zmena vahy... Mne bezne meskaju, aj pridu skor. Raz som mala po 3 tyzdnoch a po 2 tyzdnoch prisli zas (niet nad to, ked si clovek v Stockholme musi ist kupit vlozky, lebo teda naozaj som to necakala 😁) a mala som aj 42-dnovy cyklus. Napriklad teraz v decembri som bola chora, antibiotika, strasny kasel, tak meskali. Teraz tiez neskutocny stres v praci, mali prist uz pred 2 tyzdnami (ak ratam 28 dni) a dosli dnes. Nic mi nenasli, deti mam bez problemov s otehotnenim, nikdy som nebrala HAK ani nic podobne, takze po 30 rokoch to uz beriem tak, ze vacsinu casu je to 28-35 dni a potom su extremy. Ak nemozes byt tehotna na 100 %, potom by som po 2 tyzdnoch asi skocila na prehliadku. U mna je skor problem, ze som nervna a s meskanim som uplne zuriva pred MS. Ja som si ani tehotensky test nerobila skor ako na 35DC, pri druhom synovi bol negativny a pozitivny az na 39DC, takze tak.

lienka175
autor
1. mar 2023

@majka99999 ďakujem, takže 2 týždne nemusím riešiť s lekárom? tak skúsim ešte počkať... ja som bola roky zvyknutá na pravidelnosť, pozitívne testy som pri oboch synoch mala už pred termínom MS, takže takýto výkyv na prekvapil 🙂

gabika0825
1. mar 2023

@lienka175 Aj tá cysta ti môže robiť problémy. Za to že doteraz nerobila to neznamená že to nemôže byt ona. Hovoríš že ti chodia 2-3 dni Skorej tak ti môže prísť aj neskôr. Nemáš tým pádom pravidelný cyklus keď ti chodi skôr ako by mal.

majka99999
1. mar 2023

@lienka175 a teraz je test negativny?

lienka175
autor
1. mar 2023

@majka99999 nerobila som si... manžel teraz podstupuje liečbu, pri ktorej musíme "abstinovať", takže na test nie je dôvod

danyelia
1. mar 2023

Ahoj, mne sa to tiež raz stalo, týždňové meškanie, pričom inak mám cyklus pravidelný, menštruácia chodí pomaly na deň presne...už som začala chystať výbavičku 😁 no tehotenské testy negatívne, choroba žiadna, u lekára všetko v poriadku, nebola som si vedomá žiadneho stresu, nechudla som, no doteraz neviem, prečo to tak bolo...

nelca0510
1. mar 2023

@lienka175 môže to byť aj začiatok skorej menopauzy. Keďže ako píšeš,už 2 roky nie je presná.

lienka175
autor
1. mar 2023

@nelca0510 je to možné. Dnes už dorazila, uvidíme, čo o mesiac

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz