Bartholiniho žľaza - vytekanie hnisu

12. júl 2024

Pred 4 rokmi som bola operovana na bartholyho žľazu.. Mam ju naďalej.. Nedali ju von. Len tam mam akoby otvor kebyže mi do budúcna bude vytekát hnis. A tu je problém. Mam pocit ze niekedy v práci sa cítim.. Ráno dám sprchu. Dodržujem pitný režim.Niekedy cítim ako mi vyteká občas hnis niektoré dni. Ako to riešite vonavymi vložkami? Nie sú škodlivé? Ci vonave utierky ci co?

pluss
12. júl 2024

skús možno anionové vložky... mne jednu vzali..neriešili zväčšením otvoru...ale po operácii som mala tie anionky a v pohode

nikpa
12. júl 2024

Voňavé vložky niekomu škodia, niekomu nie. Vyskúšaj a uvidíš ale ja by skôr zvolila neparfumovane a menila ich počas dňa. Keď si ju tam nenechás dlho, nemala by zapáchat.

Môžem sa opýtať ako tento zákrok spätne hodnotis? Lebo mňa dr. tiež presviedča na takéto riešenie, teda nie na úplne vybratie ale neviem si to predstaviť, že tam mám mať stále voľáky otvor...

autor
12. júl 2024

@nikpa no mala som 5 cm cystu hnisu operácia bola nutna

nikpa
12. júl 2024

Rozumiem ale mala si na výber ci ti ju úplne vyberú alebo spravia to co máš teraz? Alebo na základe čoho ti spravili len tento otvor ale nevybrali rovno celú? Len ma zaujíma, či nebanujes že si si ju nedala úplne vybrať.
Mne sa osobne zdá možnosť vybrať ju celú, lepšia.

autor
13. júl 2024

@nikpa nedali mi na výber.. Lekárka to tak usúdila.. Neviem posúdiť ci by bolo lepšie ju dat von.. Je tam otvor takže hnis ide von a už sa to neupcha

margotka17
7. aug 2024

Mne sa zápal Bartoliniho žľazy opakoval, stále ju narezavali, vždy sa to upchali. Bolesť bola šialená. Potom hnis už nebol, len silné pálenie až pri konečníku. Tak mi tu žľazu vybrali. Mám pokoj, žiadna bolesť, žiaden hnis a ani neviem, že ju nemám. Vybrali mi ju v KE.