Bartholiniho žľaza a snažilkovanie

molly9991
17. sep 2015

ahojte chcem sa spytat ,kolkokrat ste mali cca bartoliniho zlazu? ja v kratkej dobe asi 3x ale vzdy mi po ukrutnych bolestiach praskla teda 2x a prvy krat som bola na chirurgicky zakrok...a od dnes sa mi zas rozbieha hrcka a boli :-/ moj gynekolog ja sa nevyznam, najskor povedal ze sa musi vytvorit mala hrcka aby mi to mohli vyoperovat a potom tvrdil stale nieco comu nechapem ze tam musi byt to a ono aby sa to mohlo...ale ja uz nechapem,chcemem babo nedari sa a toto nepomaha ....moja otazocka znie kedy vam to vas gynekolog vyoperoval? a mali ste potom pokoj?

sansulinka
18. sep 2015

@molly9991 ja som to mavala aj 7x do roka..pokazde na zakrok a raz praskla sama..vyoperovat mi to nechceli ani neodporucili lebo by to mohlo prejst na druhu stranu a potom co zase operacia?no neviem..po porode sa mi zacala robit a ja ked som to mavala tak casto tak ja uz viem kedy odpuchne a kedy nie ahned nasadim atb.a pomaha wobenzym mne..

molly9991
autor
18. sep 2015

@sansulinka no mne to vzdy praskne nastastie same raz mi to rezali,ale strasne to zneprijemnuje zivot ,ta bolest no des aj ja som dnes dostala dalsie antibiotika a ten wobenzym skusim dakujem...proste sa s tym neda ani do prace ked ten hnis vyteka uz neviem co robit a z coho to vznika ☹ snad tie zapali a tak neovplivnuje ze nemozem otehotniet...

sansulinka
18. sep 2015

@molly9991 no mne povedali,ze priamo to neovplynuje ani ked je uz zena tehotna aj tak to par zien ma aj v tehotenstve ale teda ja neviem zapal je len zapal..tiez som si myslela,ze nemozem otehotniet prave kvoli tomu..ale problem bol inde a treba to riesit s doktorom..sledovat ovulaciu v prvom rade na sone a podla toho dalej...vznika to zo stresu,slaba imunita,spodne pradlo napr prestala som nosit tanga,ked jes vela sladkeho a veeeela inych pricin..

molly9991
autor
18. sep 2015

@sansulinka tanga tie vobec nenosim a imunitu veru slabu mam mam aj crohnovu chorobu a v poslednom obdobi dost stresu...a hej tehotenstvo uz dlho riesime ,v blizkej dobe pojdem do Martina...kazdopadne moc dakujem za odpoved

lussinda2
18. sep 2015

@molly9991 ahoj ja som mala Bartholiniho zlazu sice iba raz chvalabohu, najprv nejaka hrcka a az ked som pri sexe zacinala pocitovat bolest som zistila, ze je fakt dost velka, tak sme riesili s dr.vybratie. Uz som bola v nemocnici na prijime, poobede ma vysetril naposledy lekar nieco sa mu nezdalo a ze urobime este utz a cuduj sa svete, moja zlaza uz 9rokov beha po svete :D tak neviem tehotenstvu asi nebrani, praskla asi v piatom mesiaci a odvtedy sa neobjavila a dufam, ze ani neobjavi.

molly9991
autor
19. sep 2015

@lussinda2 ahoj dakujem a teda taku bartoliniho zlazu by som brala aj ja 🙂

lenkaalk
13. mar 2016

Dobry večer,vedeli by ste mi poradiť? Už 2x som bola na operácií bartholiniho žlazy,no zase po polroku mi to opuchlo,a dosť to je veľké,no zatiaľ to nebolí. :( veľmi boli neprijemné a bolestivé tie 2operácie,nechcela by som už dalšiu 3tiu prežiť.Ešte k tomu som asi tehotná,neviete mi poradiť čo mi pomože?? Či tabletky,alebo niečo učinné,okrem tej operácie :(:(. A ak by som si dala vyoperovať tu žľazu,možem byť ešte tehotná?? :/