Bartholiniho cysta

trzkllv
14. mar 2022

Ahojte baby, som kus zufala a verim, ze mi mozete dat uzitocne rady. Uz 2 tyzdne bojujem s Bartoliniho cystou, najprv to bolo velke, bolave a zapalene. Dostala som od doktorky atb, to mi zmiernilo tie neprijemne priznaky. Po par kontrolach a dnoch je to uz len nehnisava cysta- malicka, samozrejme by som ju tam rada uz nemala. Doktor mi hned navrhol operaciu a vyber cysty spojenej so zlazou, ktora napomaha vlhkosti pri pohlavnom styku. To mi pride ako velmi radikalne riesenie, citala som na viacerych forach, ze to inym zenam navrhovali az po opakovanom probleme, nie hned. Mam 21 a fakt by som to radsej riesila menej invazivne… Prosim, mate niektora skusenosti s tymto problemom? Vopred dakujem za rady❤️🙏🏻

kamajka
14. mar 2022

@trzkllv tiez mi bolo odporucene urgentne rezat, este v ten vecer mi to prasklo same, ale akoze bol to humus a trapilo ma to asi aj viac ako 4 mesiace. Stale sa to zapalovalo brr ale uz mam pokoj.. casto som sa sprchovala tepla voda mi na to robila dobre..akurat ze to bolo treba v kuse vytlacat... vravim neskutocny hnus... ale tak ja som sa toho zbavila tak snad dam nadej aj ostatnym.🙂

natalia38
14. mar 2022

@trzkllv mne to riesili operacne, nevedela som od bolesti ani chodit.

trzkllv
autor
15. mar 2022

@kamajka tak som rada ze to pre vas tak super dopadlo. Ono mne to len raz vytlacal doktor, ked do toho pychol injekciou, trochu aa to zmensilo a teraz mi to pride par dni rovnake. Ked to chytim, tak si ani neviem predstavit, ako asi by sa to dalo vytlacit takto svojpomocne? Je to take tvrde 🙈😀 ano, ta nadej je dolezita v tomto❤️

kamajka
15. mar 2022

@trzkllv tak nemalo by sa to robit, malo by to ostat v rukach odbornikov.. ale vieme ako mame vsetci radi nemocnice a ked mi dr povedal ze mi tri dni odtial bude trcat dren, tak ... davala som si aj horuce obklady na to, a vzdy trochu ked od tepla povolilo som skusala tlacit.. dufam ze sa mi to uz nikdy nevrati...humus.

evelin05
25. aug 2022

@natalia38
Zdravím, možno blbá otázka, ale chcela by som sa opýtať či ste sa mohli po tejto operácii normálne umývať "tam dole", dnes som to absolvovala, ale základnú vec som sa neopýtala, pritom myslím keďže ide o intímne partie hygiena by mala byť samozrejmosťou...

natalia38
30. aug 2022

@evelin05 ano, umyvala som sa klasicky ako pred zakrokom. Hned po zoperovani nastala ulava. Drzim palce aby ste bola cim skor fit

domcaa3
28. sep 2022

@natalia38 chcela by som sa vas spýtať mali ste po operqco velky opuch hlavne pyskov? Som 3 den po vybraty cysty ktora ale nebola bolestivá a dnes mi gyn. Povedala ze rana je kľudná aj štichy no cudovala ze tomu opuchu pyskov vraj počkáme este 2 tyzdne na výsledky z histologie.. Mate skúsenosti s takýmto opuchom?

ropucha6
29. sep 2022

@trzkllv mne sa tak raz zapalila v Tatrach pred 4 rokmi, s 5timi ibuprofenmi som vysla na Teryho chatu a potom vecer na pohotovost v LM 🙂 ale teda netusila som dovtedy ani, co to je…tam mi to cele zahnisane prepichli a precistili, doma som este dostala atb. Odvtedy som nemala problem, ale uz teda viem aspon, ze co. Tiez mi povedal doktor, ze sa mi to moze vracat, az potom by to riesil operacne.

natalia38
29. sep 2022

@domcaa3 nepamatam sa, zeby som mala opuch po zakroku, u mna nastala ulava po operacii, mozno par dni ma to pobolievalo, ale pred operaciou som nevedela normmalne chodit, pretoze bolest mi nedovolila, chodila som ako kacica doslovne. Odvtedy preslo hadam aj 15 rokov a uz sa mi to nezopakovalo.

evelin05
1. okt 2022

@domcaa3 ja som mala po operácii opuch, pretože som tam mala zápal, takže som ešte týždeň po operácii brala ATB. Najskôr som sa bála, že mi tam niečo ostalo, ale postupne ako sa to hojilo zmenšoval sa aj opuch.

evelin05
1. okt 2022

@natalia38 ďakujem, tá operácia bola pre mňa čistá katastrofa, chvalabohu už je dobre a dúfam, že už tento problém nebudem musieť nikdy riešiť

natalia38
6. okt 2022

@evelin05 drzim Vam palce 🤛

jeleron
26. nov 2022

@domcaa3 ahoj, je to normalne. Po vybrati celej zlazy s cystou (extirpacia) som mala aj ja opuch velky aj hematom. Zienky co pisu ze opuch nemali tak mali asi len incisio- prepich, vycistenie,drenaz.- iba mala ranka. Su to 2 rozne operacie bartolinky. Toto mi robili predtym ked som mala akutny zapaleny absces 2x v celkovej narkoze- velka ulava. Len mne sa to stale vratilo a cysta mi narastla ale uz nebolela. No bola to otazka casu. Tak som rozhodla radikalne to vyriesit ako ty a mam pokoj a som stastna ❤️ drzim prsty

petulkahu
26. nov 2022

ja pridam sj svoj pribeh, mala som bartolynku asi cca 2roky bez problemov. Ked som otehotnela sa zapalila 2x mi robili pocas tehotenstva v celkovej narkoze prepich a nasledne cistenie. Od 5 mesiaca ambulantne narezanie cca kazde 2 tyzdne az do porodu. Asi 3x pocas tehu atb. 🙈 a cca 3 mesiace po porode mi ju vybrali. Bolo to hrozne. Viem ze niekomu po cisteny sa uz nevrati, ale teda radsej ju dat vybrat. Lebo toto absolvovat pocas tehu by som nikonu nepriala.

fabrian
10. jún 2023

@petulkahu Ahoj, chcela by som sa spýtať, či po vybratí žľazy pociťuješ aj zmeny pri pohlavnom styku, či je viac bolestivý, keďže sa na jednej strane (po vybratí žľazy) už nevytvára hlien...a či nemáš problémy aj s opuchom druhej žľavy (čítala som, že po vybratí jednej sa zvykne potom zapalovať aj druhá)...ďakujem

jeleron
10. jún 2023

@fabrian ahoj , s opuchom na druhej strane som citala aj ja ale nic take nemam vsetko je super aj jedna aj druha strana. Sex samozrejme po operacii bol tahsii ale teraz je vsetko ok. Jednu bart. zlazu este mam plus su tam dalsie mensie co vedia zastupit takze sa nemusis obavat. Nemam nejaku suchost aj ked lubrikacny pouzivam co sa tyka komfortu pri sexe ale ty mozno nebudes musiet. Drzim prsty.🙂

petulkahu
14. jún 2023

@fabrian ziadne zmeny nepocitujem, vsetko je oki. Pri druhom tehotenstve obcas bolesti v mieste kde bola zlaza. Inak ani neviem, ze ju uz nemam resp. ze bola operacia 🙂

ashleyka
2. jan 2024

Ahoj baby,prosím vedeli by ste mi poradiť? Cysta sa mi začala zväčšovať včera,tak som si vravela že počkám do dnes že je pracovný deň, dnes moja gyn mi len telefonicky predpísala ATB(mala veľa ľudí že nemám ani chodiť) a že o 2 dni sa mám ozvať že ako mi je…ale ja mám pocit že to už nevydržím neviem dojsť ani na wc ani si sadnúť neskutočný opuch a bolesti ,ani paralen nič nezaberá je mi z toho celého nanič,neviem či ísť na pohotovosť alebo ostať ležať doma..mali ste to až v takom štádiu?

petulkahu
2. jan 2024

@ashleyka pohotovost

fabrian
2. jan 2024

@ashleyka ja som bola asi 10krát v takomto stave - opuch vo veľkosti vajca, ani sadnúť , ani chodiť...viem presne ako ti je...na pohotovosť som chodila ako na klavír, vždy mi to prepichli a vyčistili - neskutočná úľava bezprostredne potom...ale stále som bola ako na ihlách, že kedy mi to znova opuchne... minulý rok na jar mi ju vyoperovali a doteraz pokooooj....super je to teraz...odporúčam vyoperovať, stojí to za to...a funguješ potom plnohodnotne ďalej aj bez nej...

ashleyka
2. jan 2024

@fabrian Dala som ešte raz horuci kúpeľ a konečne to puklo samé…baby tak toto vam poviem že to je riadna bolesť🙈 Čo my všetko znesieme…Ja dufam že už sa to nevráti,momentálne riešime reprodukčné centrum a ako narokom teraz toto😫

fabrian
2. jan 2024

@ashleyka Držím päste..

petulkahu
3. jan 2024

@ashleyka ked riesis tehotenstvo, daj si to cim skor vyoperovat. Lebo riesit to pocas tehu je uplny masaker.