Asi mám zápal močových ciest

13. júl 2021

Ahojte, mam nového partnera, mali sme spolu nechránený sex. Už počas sexu ma to začalo bolieť, povedzme, že bol trochu divokejsi. Teraz ma ale už druhý deň často ženie cikat a na konci to tak páli. Veľa pijem, jem cibuľu, práve pijem zazvorovy čaj s kurkumou a plánujem si kúpiť aj nejaké doplnky. Píšem sem lebo netuším, ktorému doktorovi zájsť a ci mu povedať pravý dôvod, z čoho to mam, chápete, že mi je to trochu blbé. Na gynde som bola nedávno na kontrole ešte pred týmto problémom a moju všeobecnú príliš nemusím. U urológa som ešte nebola a ani netuším kam by som šla (som z BA), chcem to však riešiť, lebo viem, že by som mala užívať nejaké ATB. Ku ktorému lekárovi teda zájsť? Ďakujem za všetky rady.

gabika8855
13. júl 2021

Ja som bola u obvodnej ale riesi to aj gynekolog...kludne mozes povedat z coho to mas ...mne jedna baba odporucala valovic urologicke kvapky ale este som to nemusela pouzivat ...ale kup si urinal akut forte tabletky to mi dala obvodna hned a potom antibiotika podla vysledku mocu...nenechavaj to tak ja som sa tiez hanbila ist ze co poviem a nakoniec som plakala na wcku od bolesti a presedela som tam skoro cely den neodkladaj to naozaj

autor
13. júl 2021

@gabika8855 ďakujem za odpoveď. Inak a nestačí teda kebyže idem len k obvodnej a poviem jej, že neviem z čoho to mam? Takto s močom som ešte nebola, tu ampulku si mam kúpiť v lekárni a priniesť jej to len alebo mi ju dá ona? Vďaka inak. Veď aj ja mam zajtra súd a ja si budem musieť dat pre istotu vložku, fakt neviem ci to tam tu hodinu alebo viac obsedim :/

autor
13. júl 2021

Najradšej by som zašla rovno nejakému urológovi. Viete o nejakom v BA v nejakom štátnom zariadení? Kde sa celkom rýchlo dostanem? Ďakujem.

dijka123
13. júl 2021

ahoj musis ist na urologiu a predpise atb podla mocu buď vysetri papierikom alebo posle na k+c

autor
13. júl 2021

@dijka123 ešte som u urológa nebola. Môžem tam ísť aj keď sa to u mňa vyskytlo len teraz prvýkrát?

nikpa
13. júl 2021

Kúp si blok urima a nikam nemusíš chodiť. Inak moč ti vyšetrí a ATB predpíše aj obvodná. A dôvod jej vôbec nemusí hovoriť. K urologovi sa chodí až s opakovaným zápalom keď ti obvodná nevie pomôcť. Zbytočne by si tam hneď teraz išla.

kikuska555
13. júl 2021

Kupit si swiss uro perfekt manosa akut. Splna vsetko, co splnat ma, obsahuje zlatobyl, manosu a vysoke percento spravne spracovanych brusnic (na slovenskom trhu niet lepsieho) vela caju zlatobyl a veeeelmi vela vody na precistenie. Ak nezaberie liecba, az potom ist k lekarovi. Nepchaj do seba zbytocne atb ak to nie je vyslovene nutne

dijka123
13. júl 2021

@dijka123 ano mozes kludne len obvodna ti da vymeny listok a pojdes alebo obvodna predpise atb

gabika8855
13. júl 2021

Ano ampulka sa da kupit v lekarni pytaj si skumavku ....jasne mozes aj tak povedat ze nevies z coho a posle moc do labaku tak ci tak ja som mala zle vysledky cize mi musela hned antibiotika predpisat ...no ako aj ja som si myslela ze to rozchodim len s volnopredajnymi liekmi a nestalo sa cize ja s mojou skusenostou by som necakala ci to prejde alrbo nie