Asexualita - dá sa s ňou žiť vo vzťahu?

bublina_
23. jan 2019

Ahojte, pisem v mene svojej kamaratky (naozaj kamaratky a nie mna, ja mam skor opacny “problem” :D ).
Ide o to, ze cely zivot takmer vobec nepociťuje chut/potrebu mat s chlapmi cokolvek sexuálne. Resp. pociťuje, ale len velmi malokedy, takmer vobec. Bozkávanie a maznanie sa miluje, no voci čomukoľvek dalsiemu ma vacsinou odpor, no na druhej strane uplne zit bez sexu by tiez nechcela.
Nema to zo žiadnej traumy, proste taka bola vzdy, ma to v sebe zakódované rovnako ako napr. orientáciu. Velmi ju to trapi, pretoze jej robi problem najst partnera ktory to cíti rovnako alebo ktory by bol minimalne ochotny sa jej prisposobit. Boji sa, ze zostane sama, pretoze takych muzov je malo. Bola uz viac krat zamilovana, najdlhší vztah jej vydržal 2 roky.. no skratka sexualita je vo vztahu velmi dôležitá a ked su partneri kazdy na inej vlne nebude im to fungovat.. Je velmi nešťastná, cíti sa akoby bola vadná, jedna z mala ludi co to tak maju..
Mate to niektora podobne alebo poznáte niekoho takeho? Ako by to mohla riesit, a zit s tym? Neviete o niecom co by jej pomohlo?
Dakujem za zdielanie akejkoľvek skusenosti ❤️

pribinak
23. jan 2019

mozno by mala navstivit sexuologa, porozpravat sa v com je vlastne problem, toto moze byt nielen zalezitost psychiky, ale aj hormonov

caray
23. jan 2019

podľa mňa ísť to vyriešiť s odborníkom je jediné možné riešenie, jediná cesta jak z tohto bludného kruhu von 😉

0silvia0
23. jan 2019

@bublina_ akože vôbec nemám pocit, že takých chlapov je málo, stačí si vyhľadať diskusie, kde sa toto dookola riešilo - myslím mužskú asexualitu. Podľa mňa ak to nechce riešiť s odborníkom, tak si len nájsť rovnako neaktívneho muža. Síce neviem ako, ale určite existujú...

dominika6
23. jan 2019

@bublina_ podľa mňa nenašla toho správneho,ktorý by ju úplne vznietil 😀..lebo ak mala iba samých sebcov čo boli hotoví za 2 min,tak tá chuť by prešla každého...týka sa to aj priateľa..
prípadne ak nezafungovala chemia a chlapov brala len ako rozptýlenie,tak jej zrejme stačili iba bozky..
báť sa netreba a ani nič síliť,lebo sa jej to sprotiví nadobro..ono to príde..

beatik3
23. jan 2019

tazko povedat, no myslim si, ze navstivit lekara, psychologa alebo sexuologa by mozno nebolo na skodu. mozno je len bojazliva alebo proste este nestretla toho praveho. tazko povedat, preto by som dala na toho lekara

bublina_
autor
23. jan 2019

Dakujem za rady, toho sexuologa aktualne hlada, len vsade kam zatial volala neberú novych pacientov :D Ale ma v plane to vyskusat hned ako najde..
Je pravda, ze zatial mala v podstate len panicov a muzov co nemaju vela skusenosti. Tiez som jej vravela, ze to moze byt tym ze sama zatial nevie co sa jej paci a nemal jej kto pomoct prist na to. Potrebuje si tiez vybudovať hlbší citový vztah nez sa vobec k niecomu sexuálnemu dostane.. nehrozi ze by to dokazala po krátkej známosti.
Ake diskusie mate napriklad na mysli? Nepodarilo sa ni nic podobne najst :/ asi nepisem dobre kľúčové slova, neviem

deti95060810
23. jan 2019

ak spozná toho pravého, bezhlavo sa zaľúbi - aj táto nemoc ju prejde...

patricia_b
23. jan 2019

@bublina_ nechce spoznať môjho bývalého, podľa mňa by si sadli, lebo on tiež vôbec nemal chuť a mne bolo fakt blbé ho ukecávať každý mesiac, že aspoň raz ročne

evora29
23. jan 2019

Asexualita nie je spôsobená mantavym partnerom 😒 načo sa tu vyjadrujú ženy, ktoré nemajú tušenie o co ide? To neni chvilkove, ze napr.po pôrode nema chut pol roka na sex, príp.v čase krízy vo vzťahu. Toto je choroba ako každá iná, môže byt spôsobená fyziologickou príčinou (hormóny a spol.) Často ani sexuolog nepomôže, možno skôr prijatie samého seba. A nech si nájde rovnako naladeneho partnera. Ina možnosť nie je, bud sa bude oba znásilňovat do akcie, alebo partner bude zasa trpieť nedostatkom sexu...

darina746
23. jan 2019

Povedala by som, ze zo spravnym partnerom, by sa dal prekonat aj takyto problem a mozno by bol napomocnejsi viac ako nejaky psycholog

bublina_
autor
23. jan 2019

Mate vsetci pravdu ze vhodny partner by to mohol vyriesit, len v tom ma prave ten problem :( Hlada ihlu v kope sena a uz je strasne demotivovana kedze bola doteraz vo vzťahoch s ludmi ktorych velmi lúbila, no nevyslo to z veľkej casti kvoli tomuto problému. Boji sa uz cokolvek s hocikým riesit lebo sa “namota” a potom su obaja sklamaní. Viem, nie je s tym problemom jedina ale zas az tak bezne to nie je. A potrebuje si najprv vytvorit hlbšie puto nez sa s niecim takym vobec zdôverí..
Kazdopadne dakujem za nazory, dufam ze jej to aspon trochu pomoze a nieco si z toho vezme..

mirkovci6
9. mar 2023

urcite sexuolog ale aspon zatial .. su doplnky na podporu/zvysenie libida

makovnikova
22. apr 2023

@bublina_ Mala som takého priateľa,jeho nechuť k sexualite pramenila z časti z dôvodu puritanskej, prísnej náboženskej výchovy.. Ale pozor, a sexualita je aj znakom porúch autistickeho spektra, títo ľudia nedokážu partnerskú lásku prežívať, nepotrebujú ju.