Ascus a HPV pozitívne

babyttcirl
20. jún 2024

Ahojte baby,

Mám 35 rokov a bola som v 18-tich očkovaná proti HPV vírusom. Manžela mám už 17 rokov a spím jedine s ním. Neviem ako, ale na cytológii v novembri mi vyšiel ASCUS - abnormálne bunky. Doktorka povedala, že mám prísť znova v máji na kontrolný ster. Bola som teraz a znova dnes výsledky ASCUS a pozitívne HPV. Nechápem, kde som to mohla chytiť a hlavne kedy? Pred 17 rokmi?

Inak lekárka navrhla kryo zmrazenie krčkových buniek, nejaké gély na noc a preočkovanie proti HPV pre mňa a manžela.

Je toto štandardný postup? Samozrejme idem riešiť. Len či sa mám báť, alebo čo. Dá sa z toho HPV zbaviť úplne?

Ďakujem.

L

mmm2mmm
21. jún 2024

@babyttcirl ahoj HPV sa zbaviť nedá....je to vírus ktorý v sebe máš stále jediné čo sa dá urobiť je posilňovať imunitu ( v 90% prípadov si vie organizmus s ním poradiť sám a zlikviduje ho , bohužiaľ u 10% ľudí to nevie a potom sa z neho môže a nemusí vyvinúť niečo horšie ) ja som mala tiež výsledok ascus brala som HPVirin a o tri mesiace som mala výsledok v norme...ale ako pisem občas imunita zaberie a výsledok mám úplne čistý ak je oslabená hneď sa to prejaví aj na stere...ale stále ho mám ...