Ascorutin pri špinení

29. máj 2024

Ahojte .

Minuly mesiac som mala asi 3-4 týždňové spinenie mimo menzesu. Začalo cca v case, kedy mala byt ovulacia. Lekárka mi naordinovala ascorutin 3x1 tabletku . Cely cyklus sa mi kvôli tomuto spineniu rozbil a mal 64 dni 🤯
Tento mesiac sa to stalo zas, už 5 deň som si naordinovala sama ascorutin, no zatiaľ žiadna zmena ani zjemnenie spinenia.

Spinenie je take silne že denne vymením aj 5 intimok aj to zo mna padá do záchoda. Takze nie je to nič mierne . ( prepáčte za opis )

Zvýšiť dávku na 2 tabletky 3xdenne ? ( lekárka nedvíha a nemám kvôli práci čas tam ísť sedieť a čakať ) .

Ďakujem za zdieľanie vašej skúsenosti .

Nie som tehotná .

tanyan
29. máj 2024

Keď ti po 5 dňoch nepomohol ascorutin, tak to bude mať pravdepodobne reálnu príčinu a bolo by vhodné urobiť vyšetrenie. Neberie lekárka ráno súrne prípady? Aj tak by ti mohla spraviť rovno odbery.
Ale nerozumiem ako si mohla mať minulý mesiac naordinovaný ascorutin a následne mal cyklus 64 dní, keď mesiac má iba 30/31 dní.

nikoleta999
29. máj 2024

Ja som takto krvacala pol roka vkuse a medzi tym, bola každý mesiac len 5 dnová pauza ... Nakoniec to bol polyp, ktorý mi operačne vybrali von ... Prípadne môžeš mať aj cystu... Chce to dôkladnejšie vyšetrenie a ak Ti tých 64 dní a veľké kusy v záchode nestačia, ako dôvod si ísť tam posedieť jeden deň, tak neviem, čo čakáš, že Ti poradíme ? Do maternice Ti nevidíme ...

autor
29. máj 2024

@nikoleta999 u doktorky som bola a vie o tom že to toľko trvalo aj mi robila kontrolu . Cystu mám už dávno, ale nie je na operáciu a toto začalo len minuly cyklus . Pýtala som sa na zvýšenú dávku ascoritinu, nie na útoky, že mám ísť k doktorke 🙈

autor
29. máj 2024

@tanyan asi som sa zle vyjadrila . Minuly cyklus 🙂

kristinkaris
2. jún 2024

Mám to aj ja a dr povedal že mám pcos preto spinenie počas cyklu nasadil mi norethisteron