Ascorutin a skrátenie menštruácie

2. júl 2024

Ahojte kamoška mi spominala, že keď chcem aby mi menštruácia skončila skôr, tak si mam dávať ascorutin. Prosím. Vás tie ktoré ste brali, aké dávkovanie ste mali a pomohlo? Keď mi začne menzes a budem chcieť aby skončil aspoň o dva dni skôr ako obvykle tak stačí brat od začiatku ms ascorutin? Ci spinit budem aj tak cele obdobie co by som mala ms? Lebo potom mi to bude na nič 🙂

michaela329
2. júl 2024

Ja ho beriem kvôli cievkam a teda menzes mi nikdy neskratil.

kacena4
2. júl 2024

liek je oroti krvacaniu, ale pri menstruacii sa cistis a tam ti nepomoze... ajurat ti ju predlzi lebo sa krvacanie spomali...

katrinka8
2. júl 2024

@kacena4 - ja ho užívam tiež na cievky, ale s menštruáciou mi teda neurobil ozaj nič...

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyan
2. júl 2024

Bežné dávky ascorutinu nemajú vplyv na urýchlenie zahojenia rany a ukončenie krvácania pri menštruácii.
Ja napríklad s cieľom zmiernenia krvácania beriem veľké dávky vitamínu C - krvácanie je podstatne miernejšie a aj kratšie. Ale nie každé telo zareaguje rovnako...

autor
2. júl 2024

@tanyan tak v podstate pri zvýšenom množstve ascorutinu by to malo tiež skrátiť ms že?

tanyan
2. júl 2024

Áno, ascorutin je vlastne kyselina askorbová (vitamín C) a rutozid trihydrát (normalizuje priepustnosť cievnej steny).
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/asc...
Zvyčajná dávka je 1-2 tablety 3x denne.
V ťažkých prípadoch je možné dávku zvýšiť na 5 − 8 tabliet denne.

parvinka0001
2. júl 2024

Áno keď si dám vyššie dávky ukončí mi to menzes

peter0123
2. júl 2024

Užívala som sa ascorutin na lekárske odporúčanie 3x1 tbl, v čase ms 3x2 tbl ale v tom období vsom mala 10dní silné krvácanie, aj za 7 dní klasickej som sa tešila. Ale že by to zastavilo, nejak extra silná dávka by som neriskovala

pluss
2. júl 2024

@autorka ja som ascorurin niekoľkokrát využila na skrátenie menzesu keď som ho nechcela odďaľovať a v pohode... 3x denne myslím w tabletky som si dávala a skrátilo mi o 2 3 dni

autor
2. júl 2024

@pluss čože ti skončilo namiesto o 5 dní... O tri dni? A nemala si ani špinenie potom? A kedy si to začala brať v zvýšených dávkach prosím? Hneď ako prišli?

pluss
3. júl 2024

Áno akonáhle prišli...a áno 3 dní a potom už nič 🙂