Antikoncepacia - náplaste

mimi5986
11. mar 2019

Ahojte,
máte niekto skúsenosti s používaním antikoncepčných náplastí? Nemôžem už tabletky kvôli problémom s trávením, rozmýšľala som aj o krúžku ale to sa zas priateľovi nepozdáva.
Neodliepa sa tá náplasť? a či sa z nej aj priberá. A cenovo? neviem sa dopátrať koľko stojí balenie na mesiac. Ďakujem za odpoveď 🙂

sylvia36
11. mar 2019

Jediná náplasť na trhu je EVRA, ja som z nich nepribrala, skôr naopak, aj popri nich som zhodila veľa kíl, mám túto náplasť dlhé roky, momentálne je na trhu výpadok, ale len kvôli prebaleniu. Neodlepuje sa, chodím s tým na dovolenku k moru, nestalo sa mi, že by sa odlepila. Balenie na tri mesiace stojí od 42 do 48 eur, závisí od lekárne, na mesiac od 15 do 19 eur, tiež závisí od lekárne.

janickacrazy
11. mar 2019

@mimi5986 Mne dr. hovorila, že už sa to prestalo vyrábať, lebo furt s tým boli nejaké problémy, tak neviem, či to je teda pravda alebo nie.

sylvia36
11. mar 2019

Ja mám kamošku v lekárni, je to len výpadok, lebo podľa nejakého nariadenia EÚ musia byť krabičky prečipované.

lucynecka
11. mar 2019

Ahoj, Evru som mala asi 2 roky. Zdravotne hladisko fajn - nepribrala som, nemusela mysliet kazdy den na tabletku. Ale osobne by som ich uz nechcela. 1. Kazdy sa ma pytal v lete, co je to (mala som na ramene). 2. Zachytavali sa o okraje chlpky z oblecenia a naplast neskor posobila "spinavo". 3. Pri mori sa odlepila, ale nalepila som znova 🙂 4. Zostavali neopalene stvorce. Da sa ale nalepit aj inde a tym padom niektore moje pripomienky odpadavaju. Ja som ju ale chcela na ruke, aby som mala istotu a kedykolvek ju mohla skontrolovat 🙂

22patricia22
11. mar 2019

@mimi5986 ahoj, myslím si že vhodnejšia varianta by bolo vnútromaternicové teliesko, mala som pred bábätkom a dám si opäť za nejaký čas

mimi5986
autor
11. mar 2019

hladam inu alternativu k tabletkam, pretoze mavam casto hnacky a potom si nie som ista ci som chranena. s priatelom este nic neplanujeme zatial.
Toho sa obavam ako to bude v lete, teplo, voda aby sa mi to neodlepilo. Dala som si predtym predpisat kruzok ale nevybrala som ho zatial, vaham, priatel ze tabletky su najlepsie no ale ked sa to neda 🙂

ave17
12. mar 2019

@mimi5986 tvoj priateľ je aký múdry, ze tabletky sú najlepšie, hlavne pre neho, on si pečeň a cele telo nedodr..., fakt máš fajn priateľa, nech ide on na vazektomiu, to je úplná parada,

janula2511
8. mar 2023

Akú ste mali menštruáciu pri náplasti?

sylvia36
8. mar 2023

@janula2511 ja používam náplasť už 20 rokov a nikdy som problémy nemala. Krvácanie mám normálne, presne na deň. Práveže keď som aj náplaste vysadila, mala som veľmi silnú a bolestivú menštruáciu. Teraz mám takú normálnu cca 5-6 dní, bez bolestí, načas. Náplasť sa mi neodlepuje ani na dovolenkách pri mori, jedine pozor pri nalepovaní, musí byť suché telo. Jediný raz sa mi stalo, že sa odlepovala, keď som si ju nalepila tesne po sprchovaní a neuvedomila som si, že pokožka je ešte vlhká. Inak komfort aj pri prípadnom posúvaní menštruácie týždeň-dva, jednoducho si nedám prestávku týždeň, ale lepím ďalej... ja ju môžem len a len odporučiť.

janula2511
8. mar 2023

@sylvia36 a na začiatku si nemala bolesť hlavy , nevoľnosť zvracanie?

sylvia36
8. mar 2023

@janula2511 nuž, pravdupovediac až tak si to nepamätám. Fakt je to vyše 20 rokov. Viem len že za tie roky som to prerušila, keď som chcela dieťa. Ako som chcela, tak som aj mala. Mám 2 deti, teda dnes už 23 a 13. Jasne, sú to hormóny, telo si musí zvyknút. Od žalúdka mi nebolo zle, a to trpím na žalúdok už odmlada. Hlavybolenie mávam aj teraz vždy 2 dni pred menzesom.