Antibiotiká na zápal maternice mi nepomáhajú

9janka7
2. dec 2018

Ahojte baby. Prosím vás potrebujem poradiť lebo som už zúfalá. Vo februári mi našli cystu na vaječníku ktorá mi po pár mesiacoch praskla. Už dlhšiu dobu mám problémy s výtokom a bolesťami. Výtok mám silný vodnatý bieložltý.bez zápachu bez svrbenia alebo pálenia. Ovuláciu mám každý mesiac strašne bolestivú. Menštruácia mi chodí pravidelne. Mávam dosť často zápaly močových ciest. Tento týžden som bola u lekára. Robil mi len sono a povedal že mám zápal maternice. Dal mi silné tetracyklínové antibiotiká. Bolesti ustúpili ale ten výtok mám stále a veľmi ma to trápi. Dlho sa s tým už trápim. Mám si dať požiadať o nejaké špeciálne testy ? (Rakovina krčka maternice alebo niečo podobné ). Pýtala som sa lekára aj na možné pohlavné infekcie ale povedal že všetky všeobecné kultivácie a cytológia boli v zime tohto roku všetko v poriadku. Nie som si istá. Prosím poraďte mi čo mám robiť dalej 😔 ďakujem

silvia5252
2. dec 2018

@9janka7 ak zvykneš mať často zápaly, tak odporúčam rozšírený výter. Stojí to cca 25-35 eur. U každého gynekológa to vyjde trochu inak. Určite je tam nejaká baktéria, ktorá tieto problémy spôsobuje. Dobrý gynekológ rieši príčinu a nie len hasí viditeľný problém. Držím palce, aby si sa z toho čím skôr dostala.

ikonica
2. dec 2018

@9janka7 skus napr aj tinkturu z kapucinky. Ta je dobra na urogenitalne problemy... Inac zima tohto roku to myslis zaciatok roka 2018? Odvtedy sa mohlo toooolko zmenit...

evora29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
9janka7
autor
2. dec 2018

Ano februar 2018. Dosť sa bojím o nejakú pohlavnú infekciu a či možem mať v buducnosti aj detičky :(

9janka7
autor
3. dec 2018

Mám ešte jednu otázku. Možem mať nejakú vírusovú infekciu? Keby áno ukázalo by sa to na tých kultiváciách či ? Kedže mi ani antibiotiká nezaberajú na ten výtok.

ikonica
3. dec 2018

@9janka7 daj si este urobit na lactobacilozu... Vysetrit aj partnera nech si to neprenasate hore dole... Ureazmy, mykoplazmy, chlamydie...

9janka7
autor
3. dec 2018

V lete som požiadala lekára nech mi spraví testy aj na ureaplazmy a mykoplazmy a bolo to negatívne. Tak ja už fakt neviem

ikonica
3. dec 2018

@9janka7 ecoli? Nieco ten zapal sposobovat musi...

9janka7
autor
3. dec 2018

Keby to bola ecoli tsk by som mala len zápaly moč ciest ale ja mám k tomu aj výtok a problémy s maternicou. Može to spolu súvisieť ? Pojdem tento tyždeň k lekárovi a požiadam o nejaké rozšírené vyšetrenie a testy. Len sa bojím :(

katulienkaja
8. máj 2019

@9janka7 ahoj prosím ta co ti nakoniec pomohlo? Mám podobné problémy 😕

9janka7
autor
13. okt 2019

@katulienkaja ahoj. Na zápaly moc. Ciest mi pohol urowaxom. To sú pribiotika a odvtedy musím zaklopať som ešte nemala problémy so zápalom. Ale výtok mam stále.

katulienkaja
13. okt 2019

@9janka7 a aké máš bolesti ? Kde presne? A ten zapal maternice ti videl cez sono?

9janka7
autor
13. okt 2019

@katulienkaja bolesti mam všade v podbrušku. Ano videl cez sono. Ale odvtedy som prešla k inému gynekológovi a zatiaľ je to fajn.

katulienkaja
14. okt 2019

@9janka7 ja mám veľmi silne bolesti v krizovej časti chrbta a aj výtok ale cez sono mi povedala ze to nevyzerá na zápal no neviem už co to môže byť lebo mám pocit ze je to akoby bolest maternice hoci v podbrusku bolesti nemam ale vzadu je to neznesiteľné 😕

zuzankkaa1
23. feb 2020

@9janka7 ahoj,prave beriem atb na zapal maternice.bolesti mam tiez,len ma zaujima ako to na utz videl? Mne povedala ze je tam tekutina charakteristicka pre zapal...akoze,hrozne to znie...😰