Alergia na teplo u 8 mesačného syna

luchita
13. nov 2017

ahojte zeny, chcem sa spytat ci ste sa nestretli s podobnym problémom ako ja.
Mam 8 mesacneho syna, pred tyzdnom dostal horucky 39 stupnov, boli sme u lekarky, CRP bolo v poriadku, ziadny kasel, nadcha ani zaalene hrdielko. Tak sme to pripisovaly zubkom. horucky prestali. V sobotu som dala maleho doobeda spat a zobudil sa mi po pol hodine s obrovskym flakom na licku. Isli sme hned na pohotovost. Na pohotovosti sa maly rozplakal a uz ocervenela cela tvar (flaky). Dali nam fenistil a v pondelok kotntola ak nam to neustupi - diagnoza ASI alergia na teplo. Lenze maly vzdy ked zaplakal, rozculil, spotil sa opat vyhodili v priebehu par sekund a ked sa ukludnil flaky zmizli za par minut. Cez vikend sa zacali uz flaky objavovat na celom tele. Dnes u obvodnej nam povedali, ze bud je to zo zubkov, alebo ASI siesta choroba. Dali nam Isoprinosine. Dnes sme maleho okupali a v priebehu par minut vo vani ocervenel po celom tele..proste vzdy ked zacne plakat, rozculuje sa, alebo ho umyjem v teplej vode sa tie flaky objavia.
Budem rada ak mi poradite...

pininka
13. nov 2017

Ja to mam cely zivot,mam taku pokozku, musela som.si davat pozor aj na uteraky, a nekupem sa vo velmi teplej vode, hned sa mi vyhadzu flaky, detto ked sa nahnevam, ked je viac zima, ked lezim na bruchu, tak vyzeram akoby ma niekto zbil. Mam velmi bielu pokozku a preto to vidno este viac. Ak mu vsetko vylucite, proste asi aj on ma taky typ pokozky. Inak ma to nijako neobmedzuje.

luchita
autor
14. nov 2017

@pininka dakujem velmi pekne, zacalo mu to po tych kvapkach ustupovat, tak uvidime, ci to uplne zmizne..

kaja73
14. nov 2017

@luchita to je 5 choroba..nie 6...uplne klasicky priebeh..licka, telo..putuje to po tele, lepsi ,horsi sa to,po placi kupeli sa to vyrazne horsi..moze to trvat aj 3t..teda vysyp...ale to je uz koniec choroby..davaj viac C vitaminu a becka..

pininka
14. nov 2017

@luchita to som rada, moje deti nikdy piatu ani siestu chorobu nemali,takze netusim ci to takto moze vyzerat, snad ine baby poradia viac

luchita
autor
14. nov 2017

@kaja73 dakujem za radu, tak som rada ze to nie je nic vazne, kvapky nam pomohli, ustupuje to..dakujem za rady