Aky je v dnešnej dobe "normálny" spermiogram?

bubulacka
11. feb 2014

Baby zakladám diskusiu. Všade sa píše, ake hodnoty ma mat normálny - zdravý - spermiogram. Na druhej strane sa všade píše o tom, ako hodnoty treba stále upravovať, lebo kvalita spermií neustále klesá.
Zaujimalo by ma, tie, ktorých muži boli na SPG, ake najčastejšie hodnoty sa vyskytuju, a ci sa vam pri nich podarilo otehotnieť.
Úplne postačia len hodnoty, aby sme sa v nich všetky vedeli orientovať 🙂
Podla internetu - normoSPG :
Objem ejakulátu: 1,5 ml
Koncentrácia spermií: 15 miliónov/ml a viac
Celkový počet spermií v ejakuláte: 39 miliónov a viac
Celková pohyblivosť: 40 % a viac pohyblivých spermií
Progresivý pohyb: 32 % a viac
Morfológia: viac ako 4 % s normálnou stavbou
Vitalita: 58 % živých spermií
Leukocyty: menej ako 1 milión/ml

petra16
11. feb 2014

Moj manzel ma 48milionov/1ml a velmi dobru pohyblivost. Teda zaver: nadpriemerny spermiogram. A ja napriek tomu stale nemozem otehotniet. Manzel kamaratky ma ledva 4miliony/1ml a pomale spermie a predsa otehotnela. Takze presnu odpoved na tvoju otazku ti neda nik. To je proste zivot 😉

bubulacka
autor
11. feb 2014

@petra16 nemyslela som ani tak odpoved v zmysle "správna - nesprávna", ale skôr na porovnanie, co je dnes "bežne", ake priemerne výsledky SPG sa najčastejšie vyskytujú 🙂 ak by prispelo viac dievčat (10-15), vedeli by sme porovnávať, ako su na tom muži v roku 2013-14 😀

petra16
11. feb 2014

Podla mna su na tom muzi v dnesnej dobe dost biedne 😀 Ale to je asi zivotny styl. Samozrejme nie vsetci. Este sa najdu aj borci 😉

lucinuska
11. feb 2014

ženusky mozno blbe otazka ale potrebujem vediet lebo sa s muzom hadam kvoli spermiogramu ako to prebieha on mi tvrdi ze mu daju nadobku a jeho prirodzenie dostane sok a vystriekne do nadobky ja mu tvrdim ze bude masturbovat tak ako to teda je pri malom sme problemy otehotniet nemali ale teraz hej a caka ho SPG dakujem

cristi
11. feb 2014

@lucinuska ahoj,tomu som inak dobre neporozumela,co tvrdi tvoj muz 😝 aky sok??? normalne si to rucne urobi,ziadna asistencia od sestriciek,ako si to poniektori muzi predstavuju 😅 a vzorku ejakulatu zachyti do skumavky.To je vsetko 😉

lucinuska
12. feb 2014

@cristi neviem ani ja jaky sok ale myslel asi elektricky ze mu to tak povedali chalany ze co boli v rakusku davat za prachy sperma ale ja som mu hovorila stale ze si to urobim sam

cristi
12. feb 2014

@lucinuska no neviem ako v Rakusku ,ale u nas na SK sa uprednostnuje rucna praca 😉 myslim,ze si z neho chalani urobili prdel 😝 😀

cristi
12. feb 2014

@bubulacka ahoj,moj mm mal zle vysledky spg a podla nich by nemal teoreticky sancu na prirodzene oplodnenie vajicka,v centre nam doporucili uz len ISCI.Ale priroda si to vyriesila sama a obe deticky mame uplne prirodzene,bez lekarskych zasahov 🙂 na porovnanie vysledky z posledneho spg pred druhym tehu.objem 2ml,celk.pocet spermii 6milionov/1ml,patologia 80%pohyb v urovni b

bubulacka
autor
12. feb 2014

@lucinuska vieš co, je to klasická miestnosť, máš tam casaky a co ja viem co 🙂 ale možem povedať, ze moja polovička s tým mala dost velky problém - vraj sa tam necítil prijemne, na povel "musel", este ked si predstavil, ze vedia co tam robí a čakajú kým to spraví 😀 ze des 😝

@cristi wow! Tak to klobúk dolu. Ale ty si nemala žiadne zdravotne komplikácie, ze? Myslím s otehotnením.

cristi
12. feb 2014

nie nemala,len to otehotnenie trvalo dlho.

petra16
12. feb 2014

@lucinuska No môj bol nedávno a samozrejme, že ručná práca 🙂 A nemal k tomu ani žiadne časáky. Dosť blbé ... a najhoršie, že vo vedľajšej miestnosti už čakal lekár na vzorku, ktorú hneď aj skúmal 😀 Ale hlavne, že už to má úspešne za sebou

lucinuska
12. feb 2014

dakujem baby vecer keed pride z prace tak mu to ukazem

bacemba
13. feb 2014

cristi

bacemba
13. feb 2014

@cristi ,to je super ze sa vam to takto podarilo.moj manzel je na tom podobne ako tvoj,on bol tento tyzden este len na prvom spg a tiez ma velmi zle vysledky a taktiez mu povedali ze prirodzenou cestou to nepojde. ☹ aj by som tu pridala vysledky na porovnanie ale papier odtial nepriniesol ze nedal si to tam prefotit ale ze im to tam ostalo.takze naozaj neviem. 😖 som z toho dost smutna ale velmi ma tu potesil tvoj prispevok,ze uz ma dve deticky a vsetko prir.cestou.aspon jedna pozitivna sprava za tyzden. 🙂 takze teda zatial stale neprestavam verit....17 ideme na urologiu a ja s nim tiez na prehliadku.inak ja som tiez v pohode.a kolko ste sa snazili o dietatko? dakujem

leria
14. feb 2014

@lucinuska no ja som môjmu na spermiogram robila doprovod 😀 treba si z toho urobiť prcu a trosku ho tam povzbudiť.... aspoň u nas to fungovalo a na spermiogram sa dokonca tesil 😀 netreba robiť z toho tragédiu, lebo stres nemá dobrý vplyv na výsledok......ach tí chlapi, žena musí co vsetko podstúpiť pri vyšetreniach?......ako tu bolo spomenuté, tak je to ručná práca a vačšinou sa dá aj tak, ze ak stíha odber doma alebo blízko centra, tak odnesie spermoše do 20-30 minút....no lepsie je priamo, kedže cas a teplota mozu mat vplyv na kvalitu ejakulátu..... s tým elektrickým odberom....no chlapi vedia pekne balady vyprodukovať ked sa niečomu chcú vyhnúť..... sú aj také odbery, no to uz by musel mat vážny problém aby mu odoberali takouto formou a je možno rozdiel pri odberoch na darcovstvo a rozbor 🙂 spermiam zdar 😀

cristi
14. feb 2014

@bacemba ahoj,no bolo to na dlhe trate..prve baby sme splodili po 4rokoch a druhe cca pol roku.Vraj nie je problem otehotniet aj pri takom zlom spg ako sme mali my,len podmienka je ,aby zena bola v uplnom poriadku.A samozrejme trva to dlhsie ako pri zdravych paroch...vsetko je mozne a netreba to vzdavat 🙂

bacemba
14. feb 2014

@cristi hej no to je jasne...tak ja dufam ze to vsetko vyjde aj nam.este sa chcem spytat aj ste mali,teda manzel nejaku hormonalnu liecbu,alebo nenavsivili ste nejaku bylinkarku,resp.alternativne liecitelstvo.? dakujem 🙂 no a jasne nikdy sa nevdzavam... 😉

cristi
14. feb 2014

@bacemba mm bral vitaminy ,ziadne alternativne liecitelstvo ani hormonalnu liecbu sme neskusali....a vymenil tesne spodne pradlo-boxerky za volnejsie trenirky......ja som si sledovala ovulaciu merani BT a uzivala sarapis soju na predlzenie lutealnej fazy,lebo som ju mavala dost kratku

roxy80
17. feb 2014

ahojte, dnes sme boli na spg a vysledok 4ml,normal 8mil./ml z toho 4mil. motilnych,typ B ,
80% patospermia, oligoastenozoospermia. Viete mi povedat co to znamena 😢 ? Tento vysledok mi dal drahy do ruky ale nejak tomu nerozumiem. Myslíte ze z touto diagnozou to pojde aj prirodzenou cestou? Dakujem za odpovede 🙂

kveta
17. feb 2014

@roxy80 Mate malo spermii a aj tie co mate sa nehybu rovno za cielom ale vselijak sa motaju.
Pohyblivost A nemate ziadnu? To je ta spravna pohyblivost vpred.

roxy80
17. feb 2014

kvetka, dakujem za vysvetlenie o tyzden idem ku svojmu doktorovi aj s tymto vysledkom tak dufam ze mi to cele vysvetlí, ale kedže som nedočkava tak som chcela mať info hned 😀

ghz
2. nov 2017

Ahojte damy.
Mne vysiel SPG takyto:
Objem: 5.39ml
Celk.poc.sp.: 383mil.
Pohyblivost: 82%
Progr.pohyb: 76%
Morf.norm.sp.: 17%
Prajem vsetko dobre.