Ako zvladat velmi silny menzes

sandri
16. máj 2022

Ahojte, prosim o radu, lebo zacinam byt na nervy. Po tom, ako sa mi narodilo druhe dieta, mavam velmi silny menzes. Prve dva dni su uplna katastrofa. Musim nosit tampon aj vlozku, lebo bezny tampon je do hodiny plny, tie maxi tampony mi vydrzia tak 2 hodiny. Ak nechcem riskovat pretecenie, tak okrem tampony si musim davat aj vlozku. Vzdy zo mna idu aj velke krvne zrazeniny. Noci su este horsie. Spavam na uteraku, davam si dve vlozky a asi si zacnem nastavovat na noc budik, lebo napr. dnes ani dve vlozky nadstavene za sebou a uterak podo mnou nepomohli a prala som postelne pradlo hned zrana ☹ gynekologicka mi len skontrolovala hladinu zeleza, ci nie som anemicka a zhodnotila, ze je to normalne a vraj je menzes s kazdym porodom silnejsi a horsi. Ale ja napr. nemozem ist prve dva dni ani na vylet do prirody, len niekam, kde je zachod, lebo najneskor kazde dve hodiny musim menit tampon ci vlozku. Da sa s tym nieco robit? Su nejake vlozky, tampony na extremne silny menzes? Pouzivam teraz allways a OB maxi. Toto leto mi vychadza menzes pocas dovolenky a ja uz teraz rozmyslam co robit, nech tam v noci nezaspinim postel ☹

zuzanaokasova
16. máj 2022

@sandri ahoj, ja mam po druhom pôrode to isté. Ja druhý deň ms mením do 1h 3x tampón super plus a tri vložky k tomu. Tiež idú zo mňa kusy... mam ms 3 dni a hotovo. Mne moja gynekologička predpísala toto. Dávam si to ráno a večer prvý deň najsilnejšej ms a je to oveľa oveľa lepšie je to na predpis . Ešte mi poradila piť alchemilkovy čaj.

zuzanaokasova
16. máj 2022

@sandri ešte by ti mal gynekológ skontrolovať, ci nemáš polypy v maternici. Aj tie môžu spôsobiť silné krvácanie...

e1i
16. máj 2022

@zuzanaokasova nenasadzovala by sim si toto sama od seba bex konzultácie s dr. Ja na silny ms som si davala 3x2 ascorutiny. Je volnopredajny. Dokonca aj pri spineni v tehotenstve resp mne to dali pri mmt, lebo ho nevidel. Na krvacanie

luccija
16. máj 2022

@zuzanaokasova ja mám polyp a detto len trvalo dlho pokým sa na to prišlo.Lekar mi robil sono pred menzesom sliznica bola vysoká a nevidel ho
@sandri nedaj sa odbiť, že to je normálne.Nie je, ja som bola anemicka točenie hlavy neustály kolotoč už som sa bála menzesu.Prve 3 dní len doma a ráno som prala perinu.Daju sa dat aj hormóny na úpravu styku

akvi
16. máj 2022

@sandri skus caj z pastierskej kapsicky, alebo kvapky. Mne to pomohlo. Aj Gynex kvapky.

zuzanaokasova
16. máj 2022

@e1i veď píšem, že je to len na predpis. Skúšala som aj ja najprv Ascorutin, len ten mi vôbec nepomohol.

kiwi3
16. máj 2022

urcite si kup menstruacny kalisok. tiez som toto mavala a odkedy ho pouzivam, tak ani neviem, ze taky problem bol. + vlozka na noc to isti. minule som si ho akurat nebrala na dovolenku, ze si to nebudem mat kde vylievat a hned som musela chodit s opasanym trickom...

zuzanaokasova
16. máj 2022

@luccija to moja pozerala prvé, keď som jej opísala priebeh ms

zuzanaokasova
16. máj 2022

@kiwi3 a ten kalisok je vhodný aj pri takto silnej ms? Keď do hodiny miniem 3 tampóny super plus a tri vložky k tomu? Ten má tiež nejakú kapacitu ci? Nemám s tým skúsenosti... ti vylievanie nie je nepraktické? A co keď idú zo mna veľké kusy sliznice? Ja mam za tri dni po ms.

ankare
16. máj 2022

@sandri na noc si dávaj pod seba nepremokavu podložku, krv neprejde na posteľ.

luccija
16. máj 2022

@zuzanaokasova mne robil 2x tvrdil mi, že to mám po Covide.Zmenila som lekára, lebo 7 m trápenia a tiež ho nevidel dobre bola som pár dní pred menzesom povedal, že mám prísť po a hneď ho videl.Povedal, že je možné, že sono u predchádzajúceho bolo tiež v zlom období.
Čo už ...prvý ma liecil Norethisteronom pribrala som a žiadna zmena.Ascorutin a veľa céčka, železo beriem pri menzese tiež železo už pol roka a konečne vladzem žiť🙂

zuzanaokasova
16. máj 2022

@luccija to ti verím. Mne najskôr odporučia alchrmilku, ascirutin a tiež teliesko, hormonálnu antikoncepciu. Nič mi nezabralo, hormóny som odmietla aj teliesko. Potom mi predpísala na skúšku Dicynone a zabralo to... uz som skúšala aj nedať, ale nemôžem fungovať...

kiwi3
16. máj 2022

@zuzanaokasova praveze zo vsetkeho dostupneho na trhu najvhodnejsie pri silnej menstruacii. ja to mam rovnako, dva dni velmi silne a potom skoro nic. pri tej najsilnejsej menstruacii to treba vylievat castejsie, ale fakt je to velka pomoc. s tamponom som aj ja pretiekla hocikedy. vylievanie je v pohode, len treba mat sukromie na to, to je jedina nevyhoda. takze najlepsie vediet sa zamknut tak, ze je tam aj umyvadlo.

zuzanaokasova
16. máj 2022

@kiwi3 ďakujem. No napríklad v práci máme mini umývadlo, že si v ňom mam problém ruky umyť...

sandri
autor
16. máj 2022

Ja zial zo zdravotnych dovodov nic hormonalne brat nemozem. Ani tbl antikoncepciu nemozem.

sandri
autor
16. máj 2022

@e1i ascorutin znizuje krvacanie?

sandri
autor
16. máj 2022

@zuzanaokasova bud rada, ze mas aspon o 3 dni pokoj. Ja mam ms 5-6 dni a cyklus mam 25 dni. Cele zle ☹

zuzanaokasova
16. máj 2022

@sandri áno posilňuje cievy. Je to vlastne vitamín C. Dáva sa aj v tehu pri krvácaní

zuzanaokasova
16. máj 2022

@sandri tak ja som. Prvý deň sa rozbieha, druhý deň masaker a tretí deň už končí. Len ten druhý deň ozaj nič nemôžem bez liekov. Lebo za 1h som 4x na WC...

mirka414
16. máj 2022

@kiwi3 nobelovu cenu tomu kto vymyslel kališok 👌🏻Je to naozaj super vec

luna116
16. máj 2022

Dicynone 1-0-1 CPS 2 týždne pred MS a ešte počas MS napr.prvé tri dni. Ascorutin Max 2-2-2 tbl,ale stačiť by malo aj 1-1-1. Alchemilkový čaj alebo tinktúra.

e1i
16. máj 2022

@sandri ano posilnuje cievky. Tiez som mavala prve 2 dni silny a toto mi zmiernilo

akvi
16. máj 2022

@sandri ascorutin je vitamin C a rutin. Rutin posiluje cievy. Ja odporucam brat ovela viac C-cka, ako je v ascorutine, je ho tam zanedbatelne mnozstvo a aj rutin sa da kupit samostatne.

janetinka27
16. máj 2022

@sandri ahoj, ja tiez mavam otrasne silnu MS. na noc urcite 2 vlozky nestacia, ja som si na noc davala 5-6 najvacsich nocnych vloziek a spavam na uteraku. v predoslom cykle som vyskusala jednorazove gatky z drogerie. v baliku je 14 ks a maju rozne velkosti.
cez najhorsie dni miniem denne 16 najvacsich vloziek,ascorutin u mna 0 bodov. takze tiez beriem dicynone ako kocka vyssie, je to na predpis.krvacanie sa znizilo na 11 vloziek denne. a caj z pastierskej kapsicky 3 x denne

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristiii
16. máj 2022

@sandri za mňa, to čo popisuješ, je v pohode na najhoršie dni cyklu. Keď musím meniť tampón raz za hoďku-dve tak to beriem ako úspech. Občas to je čo 15 minút, čiže toto je za mňa fakt luxus 🙂. Ale jasné, sú ženy čo prejdú celé obdobie veľmi mierne, ale tak každá sme iná.

ninah1486
17. máj 2022
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

ked budes chciet ist niekde do prirody vyskusaj pouzit menstruacny kalisok

beahavala
18. máj 2022
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

ja nwm zrovna ci je toto tak normalne, mam dve deti a menzes taky akoby som ho pomaly ani nemala