Ako zmierniť problém s ochlpením?

vcielka45
14. apr 2023

Poraďte niečo hormóny nechcem brat není nejaký krém čo odstráni alebo spomaly ochlpenie či náhodou zmeniť stravu v čom to je

zuzap33
14. apr 2023

@vcielka45 co tak zacat s vysetrenim u lekara a zistit pricinu ? Stitna zlaza, polycisticke vajecniky, atd

kvetinka75
14. apr 2023

vyšetrenia u lekára a potom podľa výsledkov. Na tvári som to riešila laserom, keďže žiadny zdr.problém nemám.

tanyan
14. apr 2023

Absolvovala som nedávno s dcérou sériu vyšetrení kvôli podozreniu na predčasnú pubertu vzhľadom na výrazné lokalizované ochlpenie v nízkom veku a všetko vyšlo ok.
Odporučili iba vyhýbať sa kuraciemu mäsu a výrobkom zo sóje a nepiť tekutiny z plastových obalov.
Rozumiem, že kuracie mäso obsahuje viac chémie ako bielkovín a očividne má negatívny vplyv na konzumentov. Menej už rozumiem tým plastovým obalom...

kvetinka75
14. apr 2023

@tanyan plasty obsahujú ftaláty. ,,Ftaláty ovplyvňujú metabolizmus a môžu byť príčinou obezity. Tiež môžu mať vplyv na vývoj nervovej sústavy a zapríčiniť poruchy pozornosti, hyperaktivitu, autizmus a poruchy učenia. Môžu narušiť fungovanie hormónov a ovplyvniť sexuálny vývoj, zvýšiť riziko neplodnosti mužov aj žien a rovnako prejsť cez placentu a poškodiť plod.,,

vcielka45
autor
14. apr 2023

@zuzap33 bola som všetko ok

vcielka45
autor
14. apr 2023

@kvetinka75 aké plasty konkrétne

vcielka45
autor
14. apr 2023

@tanyan nepijem ja kuracie mäso len raz za mesiac väčšinou zeleniny jem ovocie

majkabr
14. apr 2023

@kvetinka75 Laserom ? A bolo to drahé? zabralo to? už sa Vám nerobí to ochlpenie?

jaond19
14. apr 2023

@vcielka45 IPL epilator (za mna Lumea, uz ju mam 4 roky), chlpky po case minimalne a niektore prestanu rast na dlhu dobu. Chce to ale cas a trpezlivost, ale prve vysledky su vidno uz tak po 3-4tom pouzití

kvetinka75
14. apr 2023

@majkabr stojí to okolo 35-37 eur. Bola som 5x po 6tich týždňoch. Teraz som bola po por roku. Zopár chlpkov vyšlo ale nič tragické oproti tomu, čo to bývalo. Uvidím teraz ako dlho to vydrží. Hovorí sa, že tak raz za 6 mesiacov treba prísť.

kvetinka75
14. apr 2023

@vcielka45 všetky, hlavne fľaše a rôzne misky, dozy.

tanyan
14. apr 2023

@kvetinka75 Aj BPA free?

vcielka45
autor
14. apr 2023

@jaond19 ja tiež chodím len to potrvá aj dva roky ešte len dvakrát som bola