Ako zmenšiť myóm na maternici?

gondulka1
16. aug 2023

Ahojte ženy, mala som diagnostikovany myom 6 cm na maternici. Počula som že, sa dá zmenšiť prírodnou liečbou , napr rôznymi sedacími kúpeľmi, po prípade obkladmi, úpravou stravy čajmi, vitamínami atď. Pokiaľ máte s týmto skúsenosti, prosím napíšte, budem vďačná za každú radu, skúsenosť.
dik za každú info

janinah
16. aug 2023

Nedá.stracas tým čas a peniaze.

viestta
16. aug 2023

Ked ti robi problemy daj ho vyoperovat. Zmensi sa ti sam od seba az v prechode, ak vobec. Dovtedy bude iba rast.

lilizzachy
16. aug 2023

@gondulka1 ja som mala pár myomov asi 3 ale malé, začala som piť nechtikovy čaj a zmenšili sa, jeden už lekárka po kontrole o rok nenašla...ale boli malé myslim že do 1 Max 1,5 CM.

gondulka1
autor
16. aug 2023

@lilizzachy ďakujem , a ako často si caj pila ?

lilizzachy
16. aug 2023

@gondulka1 1x denne asi 2 3x za tyzden

lilizzachy
16. aug 2023

@lilizzachy čaj z nechtika sypaneho majú v lekárni

andrejka1974
16. aug 2023

@gondulka1 určite by som neváhala a mojom si dala odstrániť môže narobiť veľké problémy čím skôr tím lepšie lebo môže to byť aj nebezpečné

gondulka1
autor
16. aug 2023

@lilizzachy ďakujem za info 😊

gondulka1
autor
17. aug 2023

@andrejka1974 viem, že veľa ženám sa podarilo zmenšiť Myom cez rôzne sedacie kúpele cez čaje napríklad aj cez homeopatiu.

andrejka1974
17. aug 2023

@gondulka1 len máš ho dosť veľký a aby ti nespôsobil masívnejšie krvácanie ja som mala myom oveľa menší krvácala som dosť a vyoperovali mi ho a mám pokoj je to chvíľková záležitosť pod narkózu si 15 minút

gondulka1
autor
17. aug 2023

@andrejka1974 Ok chápem , našťastie mne nekrváca.

nevenka
17. aug 2023

@gondulka1 neda, sestra mala 10 cm myom v stene maternice. Zle aj na operaciu. Roky brala vysokohormonalnu HAK kvoli chlpom a velkym bolestiam pri MS (ja som radsej ostala chlapata ako toto, to len na okraj), ona si mysli, ze to ma vdaka tomu.
Nesla na operaciu, odkladala to dlho, potom uz odporucali jej skusit otehotniet, prve babo potratila v 14tt., bolo zdrave, len predtym asi 2-3 tyzdne mala velke krcovite bolesti, mala sa dopovat Paralenom...🙄.
Druhe dietatko donosila, rodila v 41.tyzdni, normalne, najprv zvazovali aj sekciu, ale nie. Takze myom jej ostal. Ale neviem presne detaily, ako to vyzera po porode, nepytala som sa. Porodila tesne pred 37.narodeninami, uz bola vo velkom strese, ci vobec bude moct mat babatko.
Pocas druheho tehotenstva viackrat spinila, az krvacala, bola asi 2x v nemocnici, ale babatko bolo a je zdrave.
Lekari jej hovorili, ze po operacii by sa musela zotavovat aj 2 roky, s jej nalezom a ze jazva bude velka a potom moze mat problem donosit tak ci tak.
Za mna, stracala vela casu prirodnou liecbou, kupelmi, cajmi, obkladmi, naparkami atd...a myom len rastol, az narastol do obrich rozmerov.
Takze odporucam ist na operaciu cim skor, ak este nemas vyaoky vek a chces dieta. Teda, ak to lekari odporucia. Niekedy to len sleduju a oni sa maju tendenciu potom pocas tehotenstva zmensit, lebo dominuje progesteron, namiesto estrogenu.
Segra mala este aj problem so stitnou zlazou, po tom potrate mala TSH cez 75, asi rok trvalo, kym sa jej to unormalnilo a mohla otehotniet.

nevenka
17. aug 2023

@gondulka1 homeo ani cinska medicina, akupunktura, sedacie kupele, nic nepomohlo. Segra este aj zmenila stravu, ziadny cukor, muka, lepok dala prec, mliecne veci na totalku. A nic.

nevenka
17. aug 2023

Ale mala aj pocas prveho, aj druheho tehotenstva velke problemy, bolesti, ako sa jej maternica zvacsovala. To som mala aj ja, hoci myom nemam, neviem, ci to az tak suvisi.

alja20
17. aug 2023

@janinah nestraca cas ani peniaze a da sa,vlastna skusenost

alja20
17. aug 2023

Anionove intimky nonstop pouzivam uz,enzymy od gynekologa no nazov musim vyhladat z papierov bo si uz nepamätam a 2x do roka uzivam 3mesacnu kuru indonal woman/je aj indol 3c su aj klasicke aj forte ,caj alchemika s nechtikom...pomohlo to aj mamine aj mne mamine sa scvrkol na malicky a mne zmizlo

gondulka1
autor
17. aug 2023

@alja20 ďakujem za informáciu ,
Názov tých enzýmov ma bude zaujímať ďakujem 😊 akú veľkosť ste mali predtým a teraz ho máte akej veľkosti ? A ešte ma zaujíma ako často pijete tie čaje jeden krát do dňa a koľko krát do týždňa ?

gondulka1
autor
17. aug 2023

@nevenka ďakujem 😊 za vaše informácie a skúsenosti aj čo sa týka vašej sestry ja sa stále držím toho že sa to dá určite zmenšiť lebo som o tom veľa čítala v diskusiách ako ženy si zmenšili lanovými semenami obklad na brucho ktorý im napríklad poradila pani Kopacova z Vrbového, veľa veci už z toho robím a môžem povedať že sa cítim omnoho lepšie, predtým som mala aj bolesti v podbrušku a často som chodila cikať a teraz sa to minimalizovalo úplne na minimum. Dokonca sú veľmi dôležité vitamíny napríklad také najdôležitejšie vitamín B6 vitamín E potom zinok selén. Je to komplex ktorý treba doplniť organizmu a som o tom presvedčená že sa telo potom uzdraví keď sa upraví strava a všetko ostatné

kvetinka75
17. aug 2023

tak ja som mala 3 a už mám iba 2, ale pijem rôzne bylinkové čaje.

gondulka1
autor
17. aug 2023

@kvetinka75 ake pijete ? A ako často ?

majki_ki
17. aug 2023

@gondulka1 ja som mala jeden v maternici, zistili mi to na morfo sone, bol malý tiež do 2 CM, po tehotenstve má pozreli viacerí dr a zhodli sa že zmizol...

kvetinka75
17. aug 2023

@gondulka1 ja som si kúpila zmes na myomy - čajovňa sv. Hildegardy v NR. Idem tam vždy osobne, nechám si poradiť. Bolo to cca pre rokom. Teraz sa tam chystám zase, tak uvidím, čo mi ponúknu. Nechám si vždy poradiť. A uvidím o rok na preventívke, ako budú na tom tie 2 čo mi zostali.

janinah
17. aug 2023

@alja20 áno....a dá sa takto aj dopracovať k zvýšeným onkomarkerom a hysterektomii v poslednej chvíli...skúsenosť v rodine

gondulka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gondulka1
autor
18. aug 2023

@kvetinka75 ďakujem

diaszoky
20. apr 2024

@alja20 prosim ake enzymy to boli?