Ako vyzerá zahojené popôrodné šitie?

18. jún 2023

Ahojte, ako vyzerá zahojené šitie po nastrihu ? Malo by to správne vyzerať ako klasicka jazva po šití kdekoľvek inde na tele ? Teda že len zjazvená “čiara” ? 😃
Lebo to moje síce ešte úplne zahojene nie je ale nevyzerá to bohvie ako dobre 😞 hlavne to nevyzerá že by z toho nakoniec mala byt len zjazvená čiara

walentina7
18. jún 2023

Odkiaľ to máme vedieť? Nikdy v živote mi nenapadlo si tam pozerať.

autor
18. jún 2023

@walentina7 tak to si asi jedna z mala ktorá si to tam nepozrela 🙂

eliska13
18. jún 2023

Škaredo a postupne to bude lepšie.Uplne dobre to nebude nikdy vo väčšine pripadov.moju sestru tam boli pri každom menzese a to ma 3 roky po porode
@walentina7 nepoznám ženu čo sa nepozrela ako vieš či to nehnisa, nerozpadlo sa sitie

walentina7
18. jún 2023

@eliska13 od toho sú vizity v nemocnici a potom kontroly u lekára. Keď kážu že ok, tak je to ok.

autor
18. jún 2023

@eliska13 ďakujem za odpoved…ale nepotešila 😅 od pôrodu s tým mam len probelmy, najprv sa mi stehy rozpadli a keby som si tam nepozrela veru ani by som nevedela…šla som na prešitie, prvý tyzden kym tam bol opuch to aj vyzeralo fajn, teraz taham druhý tyzden a teda keď opuch ustúpil už to tam nie je vôbec pekne 😞 ale teda hlavne, že to drží lebo to čo som tam videla po rozpadnutí stehov bola katastrofa

autor
18. jún 2023

@walentina7 vizity sú len v nemocnici a kontrola u lekára až po 600nedeli 🙂 keby som čakala do vtedy tak už by mi to opraviť nevedeli…takze treba sa pozrieť aj sama áno 😊

mikadooo
18. jún 2023

Neviem. Asi dobre. Muž sa nesťažoval...🤷.

henka123123
18. jún 2023

Nic nevidno mi a to som mala velke sitie

eliska13
18. jún 2023

@walentina7 šitie sa môže rozpadnúť aj doma
Bude to lepšie o pár mesiacov plus si dávala sestra krém na jazvy contractubex gel

banalu
18. jún 2023

Mna presivali viac krat, nakoniec som sa hojila "nadivoko" a aj sa potom nasla pricina sustavneho trhania sa stehov, ale to je ina tema... kazdopadne, vkuse som to cistila. V podstate som zila v sprche, atb mast + actimaris vodicka a gelik (je to na podporu hojenia). Zahojila som sa ako tak po 6+ tyzdnoch. Rok a pol po porode a je tam normalna jazva, ciara, hrubsia ale, ziadna diera. Aj gyn ma chvalila, ze na to, ze sa to hojilo ako sa to hojilo to mam pekne... 🤷‍♀️

monikkatt
18. jún 2023

Teraz po rokoch uz len ako svetla ciara, myslim ze je to v pohode
Ale ked som sa tam prvykrat pozrela po porode skoro som odpadla, hrozne.
Neboj, bude to dobre. Ak by sa to zle hojilo tak ta doktor upozorni na kontrole si myslim

rebrambora
18. jún 2023

@walentina7 odporucam z casu na cas si zobrat zrkadielko. Pozriet, ci nezacinaju hemoroidy, ci tam nemas cudne znamienka popripade kliesta a mnoooho inych veci.
Je to cast tela ako kazda ina.

doriiis
18. jún 2023

Autorka daj tomu čas....jazvy po siti na hocijakej časti tela ,,pracujú" aj roky .Viem o tom svoje.Moje telo reaguje na všetky zasitia skaredymi keloidnymi jazvami, ktoré sa stanú ,, peknými" až po rokoch.Zvonka to mám fajn,zvnútra ju trošku cítim,také hrbolceky.

petamich
18. jún 2023

ano ja som sa tiez pozrela 🙂 inak by som nezistila, ze sa mi rozpadlo sitie a kuka na mna diera, co tam nema byt - autorka ja som dva roky po porode a vyzera to ako klasicka jazva, taky cik cak hadik, nic strasne ale ani esteticke (ja tam mam kusok aj keloidne jazvy)

diewcatqoo
18. jún 2023

Som po porode 6 rokov a jazva vyzera ako akakolvek ina na tele. Len svetlejsia ciarka na pokozke. Ale tiez pocas menzesu tu jazvu obcas citim. Mam aj ine jazvy na tele po operaciach, vsetky davno zahojene, a predsa obcas ich citim.
Btw, to vazne existuju zeny, ktore sa na seba nikdy zdola nepozreli? 😳

nelca0510
18. jún 2023

No neviem dievčata,ale ja som sa na to nikdy nepozerala. Na čo :D

nevenka
18. jún 2023

@walentina7 no neviem, mne povedala doktorka, ze to mam asi mykozu, ked ma to ram svrbi a reze. Sestricka mi to v nocnej pozrela a ze to vas skriabe uzlik, a take tie konce z toho trcali, ze mi to odstrihne, ale trochu neskor. Postarala sa o mna. Ziadna mykoza to nebola...🙈.
No kukala som si to tam, preco nie, vsak chcem vidiet, ako to tam dokafrali. Nic moc. Mam tam po 9,5 roku taku ciaru, ako jazva, ale okolo ako je hradza, vchod, tak tam mam take zriasnene, doktor povedal, ze kozna riasa. No nevyzera to velmi pekne, co Vam poviem. Ale na vystavu nepojdem. Mam to tam take volne. Asi by to slo spravit plastikou, ale neriesim. Lenze, niet sa co cudovat, po tomto porode s nastrihom, boli este 3 bez nastrihu a sitia. Keby bolo treba strihat, tak doktorovi poviem, ze nech to skusi opravit. Inak si tam nedam rezat dobrovolne radsej, auuu...😑.

nevenka
18. jún 2023

@nelca0510 a Ty si nie zvedava, ako tam dolu vyzeras? 🤔😄.

zuzanka.zuzu
18. jún 2023

tiež som nepozerala 😀 vlastne ani neviem prečo by som mala 😀 ale keď prídeme domov tak pozriem, ak nezabudnem 😀

zuzi0911
18. jún 2023

Ešte sa to hoji...časom ani nebudeš vedieť..

st_277
18. jún 2023

mna šili cez pol hodinu, štichov asi miliarda a ja tam nič nemám fakt 😂

gazpalm
18. jún 2023

Ja som sa na to tiez nikdy nedivala 😅 ale ,keby citim ,ze sa to hojilo dlho ,alebo ma to nebodaj boli ,tak by som kontrolovala...ale ja uZ mam 10 rokov od posledneho porodu takze tak

nikolani
18. jún 2023

Treba len počkať, aj moje vyzeralo strašne a po úplnom dohojeni je to veľmi pekné, len čiarka 🙂

nelca0510
19. jún 2023

@nevenka ja viem, ako dolu vyzeram, ale netrapi ma, ako vyzera jazva po porode, nikdy som si ju neskumala D:

monicatko20
19. jún 2023

Ahoj, keď to máš znovu šité tak to do zahojenia ani nerieš (myslím výzor)..ja som mala tiež rozpadnute stehy, nástrih..a pol pol roku už nieje vidno nič, len malú bodku po nástrihu 🙂