Ako úplne uvoľniť smegmu?

brunetka231
29. okt 2017

Ahoj.Prosim vas znovu o radu.Smominala som pred nedavnom v teme problemy s pipikom,ze pod predkozkou sa synovi vytvorila asi smegma.Bolesti nema.Cika ok.Akurat dnes po kupely s repika som si pri cviceni s predkozkou vsimla,ze sa mu to posunulo ku spicke a vyslo trosicku von ako tenky cervicek.Ma tam toho teda dost.Problem je v tom,ze musim masirovat aby aspon kusok vysiel.Ako docielit uplne uvolnenie?Nechcem sa mu v tom nasilu rypat....zajtra nas caka urolog.Bola by som stastna,keby sme to stihli sami uvolnit🙂

brunetka231
autor
29. okt 2017

Tak teda dakujem

bubinovci
29. okt 2017

Moj syn mal v troch rokoch predkozku este prilepenu. Isli sme na urologiu a tam.nam.doktorka povedala ze mame pravidelne stahovat pokial ide. Tak sme aj robili. Nikdy nemal problem s cikanim ani zapal... postupne sa zacala uvolnovat. Bolo vidiet biele malicke gulicky alebo hrcky ale nikdy sme ich nedavali nasilu prec. Vzdy sa sama uvolnila a vtedy sa mu na tom mieste aj predkozka oddelila. Teraz ma 6 rokov a uz ju ma skoro celu uvolnenu. Doktorka na v 5tich rokoch chcela znova poslat na urologiu ale povedala som je ze nechceme. Problemy nema a postupne sa to same uvolnuje. Syna som naucila aby si sam cvicil s pipikom , predsa on citi pokial to ide.

brunetka231
autor
29. okt 2017

Dakujem ti velmi pekne za radu🙂Akurat som mu robila kupel v repiku a stahovali sme predkozku.Ked som kusok stlacila vyslo mu vonku viac a viac.No potom ho zacalo uz asi boliet.No bolo mu neprijemne.Dufam som mu nic nezhorsila.On ma toho vela:(A huste.Bojim sa,ze ked mu aspon to nevycistim zapali sa to.Kvoli tomu,ze je toho vela.

pininka
29. okt 2017

Lepsie je kupat ho v sleze nebadanom, lebo repik ma stahujuce ucinky, preto sa pouziva na zacelenie ran a to moze byt kontraproduktivne. Tiez sme so starsim synom toto mali a pomohol aj slez a aj.masticka od doktora, len to treba robit stale a pravidelne, lebo aj nam sa stalo,ze par dni svokra nestiahla ked bol na prazdninach a zasa zlepene az zapal mal.

brunetka231
autor
29. okt 2017

Prosim ta kde zozeniem ten slez.Na nete neviem aka stranka to bola ale udavali,ze na slovensku nepredajne:/Neviem kde to mam zohnat.Ale poviem ti,ze mi ten kupel dnes pomohol.Ako som ho vybrala a potiahla kozu trosku mu vyslo taky cervicek.A ked som mu to kus pomasirovala a jemne postlacala islo mu hodne toho.Ale nasilu som mu to uz nerobila.Len chvilu.Natrela este pre istotu framikoinom.Alea tam toho este pozehnane

pininka
29. okt 2017

@brunetka231 ja som to vtedy kupovala normalne v lekarni. Ale to uz je par rokov, ale tato tema je tu dost casto a baby pisali ze kupu v sleze, takze sa asi kupit sa. Drzim palce, radsej takto ako nasilu strhnut a potom trauma.

brunetka231
autor
29. okt 2017

Prosim ta kde zozeniem ten slez.Na nete abi v jednom obchode som nenasla a dokonca ze sa tu neda zakupit.Myslis,ze som mu tou masazou ublizila?Slo mu toho az az.Ale na silu som mu to nechcela uz tlacit.Ale nebolelo ho tom

brunetka231
autor
29. okt 2017

Dakujem ti zlata si.Akurat som si vsimla ze som nechtiac poslala 2krst to iste🙂Skusim v lekarni kupit.Ved to,ze ja mu nedam stabovat ani sondovat.Preto vymyslam ako mu pomoct.Len dufam som mu to nepo...same mu to zacalo vychadzat.Kus mam aj vycitky,ze som sa mu v tom babrala.On si nechal a slo mu to vonka aj ked tazsie len pri masirovani ale slo.Asi ma trafi ak som mu daco zhorsila:(Ciem,ze je tu tych tem vela.Ved som si presla hadam vsetko o tejto teme.Od konika po odborne clanky:/

dager
17. sep 2021

@brunetka231 no? Ako vám to dopadlo? Môj má teraz 2.5 a tvaroh nasetreny. Tiež dumam ako to dostať von bez ujmy.