Ako sa u vás prejavila menopauza?

18. jún 2023

Ahojte ako sa u vás prejavila menopauza? Moja mama má 45 rokov. Doteraz mala cyklus normálny a pravidelný až na posledný kedy jej meškal týždeň a mala slabšie. Teraz už jej dva týždne mešká a stále sa ani necíti že by menzes mal prísť. Posledné odbobie trosku pribrala a že taká unavenejsia. Tehotná nie je určite má podviazane vaječníky už niekoľko rokov a ani neudržiava momentálne sexuálny pomer. Myslite že môže ísť už o príznaky prechodu u nej ? Ďakujem za rady

babulkomale
18. jún 2023

Ano moze. Staci kupit v lekarni test na FSH hormon a zisti na com je.

stellarstar
18. jún 2023

Áno môže byť, ja mám 43 a toez už som pred. Mne ale mešká viac, začiatkom roka meskala 90d, teraz meskala 2 t, mám aj návaly tepla, potenie, poruchy spánku a veľa ďalších. Nech mama kupi test, vyzerá ako tt test a keď jej ukáže pozitívne tak je v tom

martinka13
18. jún 2023

Mam 43 a už rok som v menopauza. Začalo to vynechavanim cyklu. Keď mi neprišli 2 mesiace po seve sla som k lekárovi. Spravil hormonálny profil bum. Predčasná menopauza. Nesťažujem sa, aspoň mam pokoj 😀

h2
18. jún 2023

Mňa, ako 48 ročnú, zaráža, že toto rieši jej dcéra a že má také podrobné informácie o matkinom sexuálnom živote. Nuž, ale dobre. Mama by mala zájsť ku gynekológovi. Nech ju vyšetrí a spraví hormonálny profil.

cukroska
20. jún 2023

Samozrejme
Podľa toho čo píšete úplne. U mňa to tak začalo od 42 problémy raz extrémne silné, potom mesiac nič a tak dokoola .Až po 6 rokoch mám už tak 2x za rok.