Ako sa u vás prejavila menopauza?

14. jan 2022

Ako sa u Vás prejavila?Cítili ste už na sebe nejaké príznaky nervozitost, návaly, alebo jedného dňa neprišiel menzes?Kedy to bolo pre Vás najhoršie koľko trval celý proces rok, tri, päť?Moja mama to mala búrlivé roky problémy so spánkom, depresie, odpadávala lekár má u mňa podozrenie na menopauzu mám nízku sliznicu a 2 m som nedostala menzes mám 42 r malé dieťa🙂3 ročne a staršie 10 r.Citim sa dobre žiadne problémy môže to byť, že len odíde menzes a pritom nič nepociťujem?Mama bola v menopauze v 51 r

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martrle
14. jan 2022

Ahoj tak to máš šťastie ze uz mas deti...ja som dostala predcasnu menopauzu v 38r...a deti ešte nemám dom bola a som v soku

autor
14. jan 2022

@martrle nedá sa to ešte naštartovať či ako sa na to prišlo?Ešte stále Ta môžu hormonálne podporiť a umelé.Lekar mi hovoril, že čoraz mladšie ročníky ak 35 plus majú tieto problemy

simsalabim
14. jan 2022

Mna by celkom zaujimali tie priznaky.... coskoro budem mat 52, menzes zatial mam pravidelny bezozmeny, so spankom problemy mavam roky rokuce, od narodenia prvej dcery (co uz je vyse 20 rokov), u mna suvisia s cyklom a aj casom, kedy musim vstavat do prace. Mamu ani staru mamu uz nemam, nemam sa koho opytat, sestru mam mladsiu a ta zatial menopauzu nespomina. Jedna vec, co som si vsimla, je, ze sa lahko spotim pri akejkolvek fyzickej cinnosti - prikladam to ale stitnej zlaze (autoimunitny zapal+cysty). A posledne 2 roky som pribrala asi 5kg, hoci si na jedlo davam pozor a denne sa hybem. Toto jedine si spominam, ze hovorili aj moja mama aj stara mama. Cely zivot tenucke a ze potom pribrali aj z pohladu na jablko.

marcellka32
14. jan 2022

Moja mama tiež len nedostala a koniec, no zároveň pribrala pár kíl, neviem čo to ovplyvňuje, či nejaká hladina hormónov asi, ale nemavala návaly tepla (čo ja mám niekedy teraz už spotené noci)

martrle
14. jan 2022

Iba darované vajíčko...

autor
14. jan 2022

@simsalabim mňa sa lekár pýtal na potenie, náladovosť, placlivost, priberanie, únava, skrátenie cyklu, suchá pošva, nechuť na sex, ale povedal, že niektoré ženy nemusia mať nič z toho, že nepríde menzes a az o pol roka, rok, dva potom začnú príznaky, lebo telo zistí, že hormóny chýbajú.A, že niektoré zase naopak najprv problémy a až potom ako posledné odíde krvácanie.Ja mám ísť na hormonalny profil