Ako sa dá nakaziť ureaplazmou a mycoplazmou?

lydia1995
19. máj 2021

Dobrý deň prajem, dnes som sa dozvedela dôvod prečo som nemohla otehotnieť. Ureaplazma - mycoplazma ak to poznáte viete mi povedať ako som to REÁLNE MOHLA DOSTAŤ. Na internete som si našla všetko ale nejšom si istá ako sa to dá dostať okrem pohlavného styku je aj iná možnosť napr. Verejne toalety, v bazéne alebo ako inač? Keď som sa pýtala gynekológycky povedala ze na 99% pohlavným stykom ostatné je veľmi mala pravdepodobnosť.

zuzubb007
19. máj 2021

Áno pohlavným stykom, verila by som doktorke

lydia1995
autor
19. máj 2021

@zuzubb007 jasne ze jej verím a v tom je ten problém ja Som s priateľom 7 rokov a keď sme začali spolu chodiť tak sme boli pna a panic nikoho sme nemali proste pred naším vzťahom. Ani počas. Preto sa pýtam ci ta baktéria vie vzniknúť aj sama od seba ale bo sa stala na druhej strane nejaká chyba 🤔😒☹️

anonym0001
19. máj 2021

@lydia1995 Tak potom jedine tvoj drahy od nejakej chytil... ureaplazma nevznika sama, je to pohlavna choroba.

lydia1995
autor
19. máj 2021

@anonym0001 čiže neje to ani na 1% možné že niekde na cudzom WC alebo bazéne?

anonym0001
19. máj 2021

@lydia1995 to tazko, kedze pri moceni sa nedotykas vaginou dosky. A v bazenoch byva vzdy chlor prave preto, aby sa tieto pliagy tam nesirili.

zuzubb007
19. máj 2021

No z dakade to musí byť a z pohlavného styku, takže by som si doma dala debatku, určite nie zo záchodu alebo bazena

lydia1995
autor
19. máj 2021

@anonym0001 dobre tak skúsim ešte takú otázku ak nahdou sme použili po niekom cudzom rucnik alebo spodné prádlo ( viem blbá otázka).... Alebo ako vzniká ta baktéria proste neviem to nájsť na internete ze ako vznikla proste Google si hľadá podľa seba a nie podľa mňa a začínam mať z toho nervy ( asi chápeš prečo) to ako jedného dňa vznikla a začala sa šíriť pohlavným stykom až dokým ju nedostal môj priateľ od nejakej kurvy... Takto to mam chápať?!

anonym0001
19. máj 2021

@lydia1995 ona nevznika z nicoho. Siri sa odkedy ludia existuju a to jedine pohlavnym stykom (nie spodnym pradlom ani nicim inym). Takisto ako HPV a vsetky ostatne pohlavne choroby. Koluje to medzi ludmi stale. Jedina prevencia je nestriedat partnerov. Kedysi na dedine sa prave podla toho vedelo, ze muz zenu podvadza, ze chytila od muza nejaku pliagu. (alebo ked ona jeho podvadzala)

rooberta
19. máj 2021

Mne zas povedala moja gynekologicka ze to ma velmi vela ludi, v zahranici sa to berie ako prirodzena sucast posvovej mikroflory. Pytala sa ma ci si to chcem dat preliecit, lebo ze ona nas s partnerom prelieci ale o mesiac pojdem do virivky alebo termalneho bazena alebo si najdem noveho partnera a vysokopravdepodobne to schytam naspat. Tak jaaa uz tiez neviem comu verit.

lydia1995
autor
19. máj 2021

@anonym0001 chápem chápem..... Preto sa pýtam ci je iná možno čiže dnes sa ho opýtam ci bol verný a keď povie áno tak na 100% viem ze klame?

lydia1995
autor
19. máj 2021

@rooberta to je to že niekto hovorí to a niekto to....

rooberta
19. máj 2021

@lydia1995 ved prave ze moja povedala ze ona to lieci iba ked dotycna pocituje nejaky problem alebo pred planovanim tehotenstva inokedy to ani nelieci, ze to nema vyznam.

anonym0001
19. máj 2021

@lydia1995 nemusi aktualne s nikym inym spavat, mozno len raz v minulosti zahol... Horsie by bolo, ak by si zistila, ze ta stale podvadza.

lydia1995
autor
19. máj 2021

@anonym0001 ja a on pred 7 rokmi.... sme boli NEODPANENI...... prvý sex sme mali spoločný

lydia1995
autor
19. máj 2021

@rooberta no my sa snažíme 3 roky o dieťa

lemra
19. máj 2021

@lydia1995 Ja som mala chlamýdie aj pľúcne aj pohlavné a tiež mi tvrdili, že prenos pohlavným stykom a mužovi nič nebolo a s nikým iným som nič nemala a ani on. Žili sme na samote a nikam nechodili, takže ani príležitosť. Mama vtedy robila na mikrobiológia v labaku a pohlavné mali aj bábätká a malé deti. Na základe toho si myslím, že sú aj iné spôsoby prenosu a netreba hneď z podozrievať partnera. Aj vedci sa môžu mýliť a za pár rokov zistia dačo iné. Kamoška bola taky istý prípad ako vy a tiež mala ureaplazmu. A jej a jej mužovi sa dá veriť. Tak hlavu hore. Držím palce s bábätkom.

allie458
19. máj 2021

Ja verim tomu ze to je na 99% od partnera ale nemusi to znamena ze vas podviedol. Tie ureaplazmy mozu prezivat v tele aj 10 rokov nez sa tak premnozia ze sposobia problemy tak to kludne moze byt aj tak.

unicornlady
19. máj 2021

našla som od dr:
"Avsak velmi casto je ureaplazma aj mykoplazma prave v mocovom mechuri a diagnostikuje sa z moča. Bolo by to vhodne vysetrit. To ale musi riesit urolog. Doporucujeme posilnit imunitu. Dlhodobo uzivat probiotikum, enzymove pripravky, vytazky z hlivy ustricovej. Myslim si, ze ked nemate problemy, nie je nutne to riesit, ani pred otehotnenim, pretoze aj po prelieceni sa mozete nakazit v prvom termalnom bazene... "

tiež viem, že kamarátka tak mala často problémy a jej partner bol negatívny (výsledky)
takže myslím, že odtiaľ sa to ľahko dostane aj inde

hindakus
19. máj 2021

Ak ste inak v pohode, nekazila by som si vztah.

lydia1995
autor
19. máj 2021

Ďakujem vám len sa ho na to opýtam troska za tlačím a keď povie nie tak nie.... Len ma to sere keďže sa snažíme 3roky o babetko

patus_2
19. máj 2021

@lydia1995 na mikrobiológii sme mali ureaplazmu a nákaza je najmä pohlavným stykom, ale je možná aj nákaza napr. V bazéne alebo saune. Hlavne v tých termálnych bazénoch je kadečo. Voda sa síce chlóruje, ale ani chlór nieje 100%.

majkaaa318
19. máj 2021

@lydia1995 mne tiež zistili ureaplazmu, keď sa nedarilo otehotnieť. Aj nás obidvoch s manželom preliecili a po čase tam zase bola pozitívna. Nakoniec bol ale problém inde, mala som veľmi málo progesterónu. Ja keď som si o tom vtedy zisťovala, tak som sa dozvedela, že aj deti a mladucke dievčatá ju mávajú a určite nie z pohlavného styku. Takže si nenechaj pokaziť partnerstvo tým, že ti budú nahovárať, že chlap ťa určite musel podviesť.

lydia1995
autor
19. máj 2021

@majkaaa318 jasne ďakujem pekne za informáciu

radanaaa
19. máj 2021

@lydia1995 Ahoj ja som mala ureoplazmu a nakazila som sa kupanim v stojatej prirodnej vode...takže ano existuje možnosť že to nebolo pohlavným stykom.

zuz0110
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denise99
19. máj 2021

Ureoplazmu vieš chytiť aj v saune...

snowflake07
19. máj 2021

@lydia1995 niektore zeny su tu tak neznale a drbnute,ze za vsetkym hladaju neveru a najradsej by ti este napisali ich znamu vetu"dievca utekaj od neho"Ja som mala ureaplazmu ako 17 rocna podotykam panna.Druhy x som mi zistili v case ,ked mal moj manzel (zdravotny problem) a nemal sex 5 mesiacov.Ja stale chodim po saunach,virivkach,plavem v Dunaji a jasne,ze sa da chytit hocikde...my sme sa dlhsie liecili,lebo prve lieky na tusim 20 dni nezabrali.A vlastne po roku sme to opat mali.Urea nie je pricinou,ze nemozes otehotniet.Obrovske percento bab ju ma a ani o tom nevie.Je tam skor riziko potratu este v zaciatkoch.Kazdopadne sa musite preliecit dvaja.

lydia1995
autor
19. máj 2021

@snowflake07 ďakujem pekne. Nuž zatiaľ je to jediná príčina kvôli ktorej nemôžem otehotnieť pevné verím ze sa z nej obaja vyliečime a už žiadna vec mi nebude brániť k otehotneniu nechce sa mi čakať ďalšie tri roky

petkasaurus
20. máj 2021

Ja som to tiez mala, tiez som si bola ista partnerom atd.. Bolo mi povedané, ako je spomínané vyssie, ze ureaplasma sa v tele normálne vyskytuje, len moze nastať nerovnovaha..

monika_ma
17. sep 2022

@lydia1995 len pri pohkavnom styku inak ju nedostanes na 100% bazen vyrivky ojeby