Ako riešiť menštruáciu a kúpanie sa v mori?

26. máj 2022

Ahojte, nejaké nápady/ tipy ako riešiť menštruáciu a kúpanie sa v mori, keď nepoužívam tampóny ani kalíšky (a ani som ich nikdy neskúšala)? A nemám už ani čas si to nacvičiť a popravde by som sa tomu rada vyhla. :/

jaskolka
26. máj 2022

U gynekológa si môžeš dat napísať lieky na posunutie menštruácie (norethisteron)

sissy27
26. máj 2022

norethisteron od gynekológa, ale to by som si radšej "nacvičila" tie tampóny.
Ak myslíš niečo "prírodné, neškodné" tak nič overené ešte nevymysleli.
Alebo posunúť termín dovolenky.

nika1971
26. máj 2022

@jaskolka norethisteron nie vzdy ucinkuje...mne to nepomohlo...zbytocne som do seba pchala tablety

katulienkax
26. máj 2022

a aky mas problem s tamponom, kazda zena ktora bola s chlapom, by s tym nemala mat problem, jedine mlade panny baby. Norethisteron uplne rozbije cyklus ale je to loteria niektora to znasa lepsie ina horsie

pribinak
26. máj 2022

Normálne tampóny, úplne jednoduché riešenie

tara42
26. máj 2022

Radšej na ten čas tampóny. Tie ti menej ublížila ako lieky na posunutie. Nic ine neni.

tyrkysova_kobyla
26. máj 2022

Tampony som dlho nepouzivala (a bezne ich ani nepouzivam), ale prvykrat som si to natrenovala "naostro", ked sme sa dohodli, ze ideme k jazeru a hups, menzes 😃 kupovala som take, ktore su vhodne na kupanie

oskorusa
26. máj 2022

Sú aj tampóny s aplikátorom napr Tampax, ozaj sa nie je čoho báť, veľmi jednoduché. Ja som radšej zvolila túto možnosť ako hormóny. Kalíšok vyžaduje určitú zručnosť.

katka1389
26. máj 2022

Tampony uplne jednoduche ....

simsalabim
26. máj 2022

Daju sa kupit aj menstruacne plavky. Ale poharik je top.

tosomja
26. máj 2022

Alebo naostro do vody, len pozor na žraloky 😃 srandujem

autor
26. máj 2022

Ďakujem vám za odpovede, hoci ste ma teda veľmi nepotešili :/

autor
26. máj 2022

@katulienkax Som ešte panna a myšlienka zavádzania tampónu mi nepríde príjemná a preto hľadám alternatívu, ktorá okrem tabletiek na oddialenie asi nie je :/

joesvk
26. máj 2022

Keď nemáš nejako dlho menštruáciu tak sa proste tie 3 dni budeš kúpať len po kolená a potom jemné špinenie nevadí.Môžeš sa kúpať. Riziko infekcie ako u bazénov nepredpokladám,voda nie je tak teplá a je slaná.

kataka10
26. máj 2022

Menstruacne plavky. Perties maju prave uvadzaciu cenu https://perties.sk/produkt/aqua-menstruacne-bik...
Ja si budem musiet kupit, lebo to vyzera na ms zrovna pocas tohto rocnej dovolenky 🙄

nikpa
26. máj 2022

Ani tampóny, ani kališok, ani tbl na oddialenie, no dievča tak to ti zostáva už len vložka 🤷 zavádzanie tamponu ti nepríde ako príjemne...to ani nie je príjemné ale určite lepšie ako sa týžden či dva pariť pri mori vo vložke. Kúp si OB pro comfort tie najmenšie alebo klasik, dobre sa zavádzajú aj vyberajú, sú potiahnuté takou šmykľavkou fóliou, neboj sa toho. Ja som používala tampóny ešte ako panna a všetko bolo v poriadku.

sissy27
26. máj 2022

správne zavedený tampón absolútne necítiš, jeho aplikácia ti nemá byť prečo nepríjemná, veď je to tvoje telo. Prípadne kúp tampax s aplikátorom, to je ešte o niečo jednoduchšie. Normálne tampóny používajú aj panny, neublížiš si tým.

jaskolka
26. máj 2022

Tak keď nechceš tampóny, kalisok, ani lieky, tak už len posunúť dovolenku, alebo neísť do vody. Co iné by si chcela? Bylinky na posunutie?
Tampóny nie su problém ani u panny, ja som ich orvykrat používala ako 14 ročná tiež k moru úplne v pohode.

sojorez
26. máj 2022

Riesila som minuly rok s dcerou, tampony sa jej zle zavadzali, nevedela sa uvolnit, tak prve, silnejsie dni nesla do mora a potom chodila "nadivoko" a menila plavky. Vyhodou bolo, ze nema silne krvacanie. Teraz som tiez videla reklamu na menstruacne plavky a rozmyslam, ze jej zakupim.

janinah
26. máj 2022

Existujú tampóny pre panny.aspin to skús.je však dôležité ho vybrať vždy keď vylezies z vody...teda blízko pláže slušne wc treba a tebe vlhčené hygienické vreckovky.s čistými rukami si dáš tampón.potom sa trochu poopalujes.tak pôjdeš do vody a keď vyjde tak do wc a ak budes chcieť byť hodinu dve len na pláži tak si dáš po vybratí tampóny mini vložku...a keď pôjdeš do vody opakujem postup...dá sa to prežiť v pohode

rikarika
26. máj 2022

Najmensia velkost ob tamponov.

luliu
26. máj 2022

Tampon, nerobí to problém dať si ho mojej 13 ročnej dcére, keď je treba 😉

estrella5
26. máj 2022

Ja aj tak odporúčam kalíšok. Ja som ho presne začala používať na dovolenke a odvtedy nič iné nechcem. Nacvičené som to tiež nemala a zvládla som 🙂 A bolo to super. Žiadne menenie po každom kúpaní (ako je to pri tampónoch kedže vedia nasiaknuť vodu). Proste som ho ráno zaviedla, celý deň si užívala dovolenku ako keby nič, a večer, resp. po kúpaní pred večerou "vymenila". 👍

estrella5
26. máj 2022

Aha.. Až teraz čítam, že panna.. No.. Aj keď kalíšok (najmenšiu veľkosť) odporúčajú aj pannám, ale neviem no.. Tak to jedine asi len ten mini tampón. 🤷‍♀️ To by si mala zvládnuť. Len sa toho netreba báť.

andreakotesova
26. máj 2022

11-rocnej dcére som kúpila tampony. Natrenujeme zavádzanie 😅

arianna25
28. máj 2022

Tampóny do vody kúpiš v lekárni, obsahujú vazelinu čiže neprepustia nič a zavádzajú sa ľahko lebo sú mastné.